Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

pai este ok sa iei ochelari de soare la bb?eu stiu ca nu e bine ca cica strica vederea oricat de calitate sunt ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75
Dourapai am intrat pe FB, daca va zic ce nume am, nici naiba nu mai ma gaseste, nici macar sora-meae facut contul de pe vremea bunicii, adica de pe vremea cd eram studenta.


ma tot chinuiam sa alu cine e persoana te-am adaugat in club.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Of, ce activitate slaba :( E vreme frumoasa si e un motiv acceptabil! Toate ne bucuram de soare, de parcuri! Dar eu sunt trista ca mutati barlogul in alta parte Cred ca ma voi simti obligata sa va urmaresc, desi nu imi place Facebook-ul. AnaO, cum te-a vrajit hacker-ul? Tu erai cea mai inversunata ca pui omu' rau sa le indeparteze pe Ratusca si pe Miruna de pe FB si ai ajuns tu cel mai mare fan! Of, de ce ai fugit, nu ai scapat! Sau nu stiai cum e si te-a cucerit? Sau le criticai pe ele ca pierd timpul cu ferma, dar e ok la discutii? Cate v-ati strans acolo? Ca poate daca aflu, fac si eu pe ala-n patru si intru. Dar de saptamana viitoare incolo, ca de maine plec la Galati.

Sugubina: Uita-te la PM, te rog.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Buna seara barlog

Eu sunt virusata si am zacut zilele astea.Copii sunt mai bine.Sotul asemeni.La mine cu homeopate tine mai mult raceala.Inca ametesc si tusesc dar ma fac eu ...mare..

Am citi doar azi ultimul capitol.Mai mult nu am putut.

Heidy drum bun la munte si distractie placuta.

Elfica si eu am cont pe FB dar nu prea apuc sa intru.Tot pe aici mai mult...cand sanatate o permite.In ceea ce priveste atitudinea ta fata de soacra si sotz cand e vorba de copil...JOS PALARIA...eu sunt mai din topor si apreciez femeile care isi pastreaza calmul cand vine vorba de copil si cresterea lui

Amelia nu te teme si pleaca in plimbari cu fata.Cum sunt analizele?

Vasari sanatate si nici un virus de la gradi sa nu o prinda ii doresc Mariei.

Beatrice ca era la CM sau menopauza nu conteaza...nimic si nimeni nu-i da dreptul sa jigneasca si sa judece oamenii.Pana la urma la stat sau privat medicii sunt platiti toti din banii nostrii...si meritam putin respect macar pentru asta.Eu cred ca plecam ca si tine fara cearta dupa principiul "nu te pune la mintea prostului ca te bate cu experienta" dar clar ii faceam reclamatie.Nu zic ca e proasta...o fi un medic destept...dar ca om lasa de dorit...atitudinea ei spune asta.

Florina pentru muci ser fiziologic caldut cate 0.5-1 ml in fiecare nara cu capul intr-o parte nu pe spate.Si aspirat dupa 1 min.E bun si eucaliptul in apa fierbinte pus pe calorifer si tinut copilul 2-3 minute langa vas dar nu prea mult sa nu-l irite.Mai poti pune si ulei de pin sau menta.

Ocelari de soare la bb Nope

Sugu votat pufice de doua ori ...acum ca sunt partial virusata si mai pot sta la computer mai bag neshte voturi.Succes

Lidia ti-am dat add pe FB.Acum bag si eu prichindeii la concurs Teleobiectiv si ma retrag de la computador ca tre sa pregatesc cina.

Doura esti bine?

Ramo cum se voteaza cartea ca nu am avut timp sa aprofundez cu ameteli si dureri ce am avut si nu as vrea sa nu dau si eu macar un vot

Vazut poze de la sedinta foto cu Diana...mortala...a mea nu are par nici de o baie ...Diana are si ce pieptana.

Miercuri ia facut vaccinul Claudiei.M-am necajit pt ca la cantar nu luase nici un gram in 7 zile in schimb la pedimetru era cu 1 cm mai lunga.....nu stiu daca masuratorile au fost bune dar l acantar era bun pt ca am dus-o cu acelasi body si pampersul era gol ca si data trecuta.Dr a zis ca e ok ce vreau sa o ingras...ca e destul de grasuta...nu va spun cum a zis ca merita paruita...purcelus...la un copil de 65 cm si 6.6 Kg ....oricum nu o diversific dar m atem ca viroza mea a scazut calitatea laptelui.Incerc sa imi revin si sa vad cum v afi la 5 luni.Ideea e ca ea nu plange de foame.Are zile in care mananca 5 mese dar si zile cu 4 mese si noapte se trezeste doar la 3-3.30 daca ultima masa a luat-o la ora 20 si adoarme pe la 21 (dupa "concert si vocalize" ).Daca mananca la 21.30-22 atunci ne mai "auzim" la 7 dimineata.
Dupa o singura intoarcere de pe burta pe spate acum 1 luna, acum nu mai face rostogoliri dar se taraste pe spate pana la marginea patului si cand are chef o ia si in diagonala.Sporovaie toata ziua (cand nu doarme) in limba ei si nu are nevoie neaparat de prezenta noastra in camera,doar sa ne auda si vorbeste si adoarme singura cu suzi sau fara.

Tre sa merg sa pregatesc cina.
Va pup si va doresc un weekend minunat.
De luni voi mai bine si fara Vic dimineata asa ca sper sa intru mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elfica
Cate v-ati strans acolo?
Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE


Hai sa vezi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

eu nu am nici o cerere de prietenie pe FB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

eu nu am nici o cerere de prietenie pe FB!!!

Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag




pai nu esti Lidia Popa cu minunatul print in costum grena?? sau am beut eu prea multa patlagina si m-am tulburat.Eu sunt Marta Ne..zi-mi daca nu esti tu ca mai caut si te-o gasi eu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Analizele sunt asa si asa, adica are transaminazele marite si am mers la V. Babes sa ii faca analize mai amanuntite. Abia maine ia sotul rezultatele (nu stiu daca toate, dar unele sunt gata de marti). Sa vedem ce zic si alea.

Nici eu nu prea ies, din cauza de carut extrem de greu (cred ca are mai mult de 20 de kg gol), asa ca astept sa mai creasca gazuta sa iesim cu caruciorul sport. Pana atunci incercam marsupiul mai mult in casa, ca mandra e destul de maraita...

A, luni ii facem vaccinele de 3 luni (rotarixul si synflorixul). Asta daca e totul ok.



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui martutza

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

eu nu am nici o cerere de prietenie pe FB!!!




pai nu esti Lidia Popa cu minunatul print in costum grena?? sau am beut eu prea multa patlagina si m-am tulburat.Eu sunt Marta Ne..zi-mi daca nu esti tu ca mai caut si te-o gasi eu ...

Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)



gata te-am gasit....cred ca m-am ametit eu....te-am adaugat la grup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Eu am cont pe FB de apoape 2 ani. Am fost fan Farmville, dar sarcina m-a lecuit. Da, imi doream ca Miruna si Ratusca sa stea ma mult cu noi si mai putin pe ferma. Eu pe FB intram oricum, insa nu la ferma. Intra sa vezi cata activitate. Spor, nu gluma!


Citat:
citat din mesajul lui Elfica

Of, ce activitate slaba :( E vreme frumoasa si e un motiv acceptabil! Toate ne bucuram de soare, de parcuri! Dar eu sunt trista ca mutati barlogul in alta parte Cred ca ma voi simti obligata sa va urmaresc, desi nu imi place Facebook-ul. AnaO, cum te-a vrajit hacker-ul? Tu erai cea mai inversunata ca pui omu' rau sa le indeparteze pe Ratusca si pe Miruna de pe FB si ai ajuns tu cel mai mare fan! Of, de ce ai fugit, nu ai scapat! Sau nu stiai cum e si te-a cucerit? Sau le criticai pe ele ca pierd timpul cu ferma, dar e ok la discutii? Cate v-ati strans acolo? Ca poate daca aflu, fac si eu pe ala-n patru si intru. Dar de saptamana viitoare incolo, ca de maine plec la Galati.

Sugubina: Uita-te la PM, te rog.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE


Mergi la inceput