Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

beatrice hai pe fb




alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Buna dimineata, barlog!
Ne cerem scuze pt absenta, insa mami a fost extrem de ocupata!
Suntem bine, v-am citit in diagonala si am vazut ca avem grup pe FB, asa ca am dat add ANEI si LIDIEI.
Multumesc pt raspunsul rapid, Lidia!
Bebe Patrick e bine, ieri am stat in parc 4 ore jumatate. Papa mult laptic de la mami, e un mare mancacios (si eu ma incapatanez sa ii dau doar LM)
Anymona, sugubina si alte fete care iesiti in IOR...eu sunt zilnic in IOR, probabil ca trec pe langa voi (bine, o cunosc pe anymona si sigur as recunoaste-o pe sugu) si nu ne recunoastem. Eu sunt si cu Nicholas, stam pe langa locurile de joaca. Astazi il iau la ora 13:00 pe N. de la gradi si merg in IOR cu ei. Mai vine cineva?
Patrick a facut vaccinul de 4 luni si a doua doza de ROTARIX, a fost f agitat cateva zile, acum si-a revenit. I-a curs ochisorul, a avut o secretie galbuie, am facut analiza la Victor Babes (la centrul acela privat) si astazi mergem sa luam rezultatul, ca avem si antibiograma.
Trebuie sa fug, nu mai vrea in patut...m-a omorat, sta numai ridicat, in fundulet, vrea sa faca pasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Neatza!

Deci, anya nu mi-am luat mei-tai inca, azi merg, mi le aduce la pronatalita sa le vad. Au site, hip hip se numesc ei, dc dai un google ii gasesti.
Adipapazi bafta la medic sa le iasa toate eco bine si sa nu fie nici o pb.
florina22pt tuse la bebici asa mici nu se da nimic, din cate stiu eu. Am mai zis eu in capitolele trecute ce am facut eu la Tudor ca sa scap de muci si tuse. Umidificator in camera, dat drumul la apa maxim fierbinte in camera cu 2-3 pic de esenta eucalipt (gasesti la farmacie) si tinut bb la abur cam 30 min, aspirat si desfundat temeinic cu ser fiziologic (pune ser bine in nasuc chiar daca se mai ineaca si nu ii place; dc se inneaca si nu isi revine repede, cu fata in jos lovit usor pe spate). Astea sunt sfaturile mele, tu alegi ce crezi ca ar merge, poate te mai sfatuiesc si fetele.

Ramo_P vazut poze, un bursucel dragut ai tu acolo.. Sa iti traiasca.

Legat de Rodica Nanu si medicover, eu am abonament la ei si Rodica Nanu e pediatra lui Tudor. Eu la medicover am platit intotdeauna la sfarsit si asa se plateste peste tot unde am fost eu .. nu stiu de ce tie ti s-a cerut innainte, ciudat. In ce o priveste pe dna doctor, eu nu stiu despre ce vorbiti. Cu mine s-a purtat intotdeauna bine, nu m-a jignit niciodata si a fost f atenta cu bb. Poate e dansa un pic mai ciudatica asa, dar in rest..Nu vreau sa zic ca nu ai spune adevarul Beatrice, doar ca imi vine f greu sa cred ca vorbim despre aceeasi doctora. Si mie mi-a spus la inceput (Tudor avea 3 saptamani) ca una din cauzele principale ale colicilor, pe langa gazele din burtica, este admosfera din casa si cum te simte pe tine bb (cat de relaxata si calma esti cu el indiferent de imprejurare) si nu cred ca este singura doctora care sustine teoria asta si cred ca exista un dram de adevar in ea.
Ma rog, nu vreau sa ma transform in aparatorul dansei, dar am fost surprinsa de jignirile care i s-au adus (jigodie, mizerabila) si nu imi venea sa cred ca este vorba despre doctora noastra.

O zi frumoasa tuturor.


Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Claudia, mie nu mi-ai aparut. :( Nu e prima data cand mi se intampla. Sa nu te superi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Ana, Doamne Fereste, cum sa ma supar??? Nici gand de asa ceva, iti dadusem add cu 10-15 min inainte de a scrie aici.
merci pt add si tie :)
Pupici tuturor, noi ne schimbam am facut din nou kk .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

florina22 e policlinica Globului in spate la cinema Gloria.

adi succes la dr sa vii cu vesti bune

ral eli baaai super tare nu credeam ca o sa reusim asa !!
Merci de complimente ! Robertutu era asa dulce cum dormea el..

Hai fetile cu voturileee! Va multumim! ce surpriza placuta.
Mergi azi la parc? Noi in jur de 13 plecam dacas.

Vasari las ca de suzi o sa poti scapa da de dest mai greu.Io zic sa te bucurezi!

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ral eli, ai dreptate, sa le voteze tot barlogul pe pufe!
dragilor, am fost la dr stamate si suntem sanatosi tun, avem unda verde la kineto!!!!
marti mergem la dr ligia robanescu si incepem!
sa vdm pe cine ne recomanda sa vina acasa.
va multu de grija si va asigur ca noaptea asta nu voi mai lesina/voma etc de la dostinex, ci de fericire ca vine sotzul din germania si ca sunt bebeii sanatosi.

brb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

si eu era cat pe ce sa o aleg pe Dr Nanu pentru ca nu gaseam la Dr Calapod loc liber dar mi-am spus atunci ca mai bine mai stau putin si intru la Calapod daca tot este ata de recomandata si ocupata inseamna ca e ceva de capul ei....pot sa spun ca sunt pe deplin multumita de ea....este o dulceata de doctorita
legat de Nanu cred ca ce ii spuneam eu nu o mai spala nici Dambovita isi dadea demisia instantaneu....ele inca se cred la stst unde isi pot bate joc de toata lumea si sa nu pateasca nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Heidy, vorba Sugubinei, o fi fost pe CM. Dar mi s-a parut inadmisibil sa ma faca fitoasa ca i-am spus ca fierb apa plata a copilului etc etc (nu mai enumar tot) sau sa-i spuna unui om care vine din provincie ca vine de la coada vacii. Si mai si platesti pt asa ceva. Sau daca ajungi sa o cunosti nu se mai poarta asa. si eu pe unde am fost, am platit la sfarsit, dar aici am platit 130ron inainte ca bebe sa fie consultat.Consider ca am aruncat efectiv banii pe fereastra.Si mai era si mama cu mine in cabinetul dansei. Tot o femeie in varsta
Depinde si de problemele din ziua aceea ale medicului. Multe fete poate se declara multumite de dr. Radoi Cristian, eu cd am fost la el la cabinet, m-a facut nebuna ca "il fac sa-si piarda timpul" spunand ca acuz dureri la ovare,ca n-am nimic si totul se petrece in capul meu.Dupa cateva luni aveam sa fiu operata de urgenta.
Dourapai am intrat pe FB, daca va zic ce nume am, nici naiba nu mai ma gaseste, nici macar sora-meae facut contul de pe vremea bunicii, adica de pe vremea cd eram studenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Vine vara. Ce ochelari de soare cumparam la bebei?

Mergi la inceput