Fluturasi de Mar-Apr(185) Bravo lauriciu, roxanda!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna seara burtici si mamici!!!

Am ajuns si noi acum 1 ora si putin...sunt franta!!!

Am luat rezultatele la analize si electrocardiograma si au iesit ok...deci, anestezistul ne.a da ok-ul pt epidurala.


La control ne-a sp ca bebe se poate naste in orice moment dar...ca ar mai avea de stat aprox 10 zile.

Sunt super obosita si nu sunt in stare sa scriu la fiecare cate cava......nici corect nu stiu sa mai scriu

Lauriciu, super felicitari!!!

Va pup pe toate!!!

Ally , Eduard 38+ sapt bebe

AMR 2 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:




Catank, eu am pus acea husa de protectie si apoi lenjeria...!!!

Ally , Eduard 38+ sapt bebe

AMR 2 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Catank, daca e impermeabila si are si air flow, eu spun sa o pui peste salteluta si apoi cearsaful , din bumbac simplu, nu satinat

Ally, felicitari pentru vestile bune de la doctor Zici 10 zile? acusi vine bebe Edy, m-as mira sa nu vina inaintea Sophiei mele , ar fi tare

Back to my cooking



_
Mind the Bump!39+ Sophia Nicole

AMR 1 saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Strumpitz, multumim!!! Am citit ca te-ai simtit rau...hai ca mai ai asa putin si tu....uiti mereu partea cu menajatul.

Astazi am experimentat si eu pt prima oara contractiile dureroase...nu va sp ce burta deformata aveam...si ce stare ce kko...eu care nu am luat toata sarcina nici macar o pastiluta de no spa ...sper sa nu iau nici de acum in colo.

Ally , Eduard 38+ sapt bebe

AMR 2 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Ally bravo! Deci mai ai putin....cu mine odata oare care pe care? tu sau eu?

strumphy a inteles! Va multumesc tuturor pentru sfaturi.
Eu sunt curioasa ce faci tu acum, tinind cont ca astazi ai dormit , in loc sa te plimbi prin ploaia mocaneasca

Pe la ora 17 m-a palit o durere de burta crunta, ma tinea cam 5 secunde si dupa alte 30 de sec ma apuca din nou...cu calduri si transpiratii... Am inlemnit, nu stiiam unde sa apuc...
Stateam chircita ... m-am dus instant la baie...sa ma ud pe fata, ... nu stiiam ce se intimpla.
Mi-am revenit iesind la toaleta, si m-am linistit instant (ce o fi insemnind asta) ...si acum pe seara seria a doua... din nou... fara sa fiu ''deranjata''

Oare din ce cauza? au legatura cu contractiile sau??

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 38+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

catank, acum mananc alune si ma uit la tv la un comic show vrei si tu ?

de nani, da amdormit si tare bine a fost, sigur si la noapte dorm, doar e luna plina adica nu dorm deloc asa mi se intampla mereu cand e luna plina ....

eu stiu ca deranjatu` la burta are legatura cu inceputul travaliului, deci pregateste-te, ai facut valiza?

_
Mind the Bump!39+ Sophia Nicole

AMR 1 saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Pisuc, eu am vazut huse impermeabile in Auchan.
Cami, din cate stiu eu, Lalely, ca si mine e cu placenta praevia. Scuze ca m-am bagat eu sa raspund, dar bantuiam pe aici...

in S 35+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR maxim 5 saptamani


Nu am placenta praevia..eu am placenta anterioara...
Fac cezariana pt ca mai am o operatie la activ si am considerat ca pt mine este cea mai buna optiune...Plus ca vreau sa vad cum stau cu implanturile de endo...

35+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 5 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

catank, acum mananc alune si ma uit la tv la un comic show vrei si tu ?

de nani, da amdormit si tare bine a fost, sigur si la noapte dorm, doar e luna plina adica nu dorm deloc asa mi se intampla mereu cand e luna plina ....

eu stiu ca deranjatu` la burta are legatura cu inceputul travaliului, deci pregateste-te, ai facut valiza?

_
Mind the Bump!39+ Sophia Nicole

AMR 1 saptamana


tu vb serios??? Nu-mi trebuie alune...nu mai vreau nimic ... Nu, bagajul nu e facut, ...doar trebuie sa le arunc in geanta rapid...

Vizionare placuta la tv, ... si... sa stii ca te astept pe tine sa nasti inainte... sunt o draguta

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 38+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

strumph..mai stai cu bebita in burtica observ.. bine!

ma uit pe discovery t&l la emisiunea cu femeile care nu stiau ca sunt insarcinate si nasc acasa..nu inteleg..nu am intalnit pe nimeni care sa nu aiba burtoi ca la meu si sa nasca.. dar cred ca sunt adevarate totusi..sunt o groaza de cazuri..k ma uitam si cand eram cu T insarcinata..

va un we placut!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor,pestisor de 12.03.09 si de fluturas
AMR 3 sapt de

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

pisuc au huse impermeabile pentru salteluta si in carrefour la raionul de bebe, am vazut parca 3 modele diferite la cel din baneasa! eu cred ca sunt utile, am auzit destule cazuri in care bebeii dau pe afara si daca poti, e pacat sa nu protejezi salteluta. eu din pacate nu am gasit sa cumpar pe dimensiunea patutului lui bebe dar mai caut!

Luca Andrei, AMR 5 saptamani pana sa te tin in brate :)

Mergi la inceput