Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

La orto clinic o sedinta de kineto e 70-80 ron (30-45 min), dar dac mergi de minim 3 ori pe sapt e mai ieftin.

Ana, la car kineto te duci? Tot la ortO clinic?

Am fost la burloiu azi la consult neuro. Ieri am avut consult la irina florescu, tot neuro. Stiu, paranoia in floare. Nu imi ajung 2 pediatri care il urmaresc, am si 2 neuro daaaar... Sunt asa mandra ca scrie pe foaia aia: control afirmativ al capului, il sustine bine, capul urmeaza trunchiul la manevra de ridicare

Au zis ambele ca psihic, cognitiv suntem foarte bine. Radem in hohote, socializam, gangurim cat cuprinde. Urmarim tinta, fixam cu privirea, cautam sursa zgomotului. Gangurim mult mai bine decat varsta reala.

Fizic mai e putin molicel la maini, in partea superioara a lor, ca de la coate in jos e f tonic. Asta ne spusese si kineto, de maine incepem nu stiu ce exercitii cu o bara cu mainile, pt tonifierea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Ah Amelia tu eres prima

A, si pt ca m-ati speriat rau, rau cu suptu de deget pana la varste inaintate (Olgu si sunset va multumesc pe aceasta cale,va spun cu toata seriozitatea!) am decis ca de azi sa fiu TARE si sa le pun manusi, si sa le indes suzi orcat de nervoase ar fi si plangacioase sa nu cedez! Sa dea Dumnezeu sa ma tie taria. Cand nu mai pot de nervi poate le mai scot alea..da tre sa ma tiu.
Azi am luat de la DM snur de suzi. Si lingurite pt solide.

Chiar EvaF, ce mai face? Dar de Crisulet mai stiti ceva? chiar nu au intrat de muulta vreme.

Fetele, pediatra noastra are site si organizeaza pentru pacientii cabinetului concurs cu cel mai frumos bebelus. Va rog vreti sa dati un vot la Pufice? Intrati aici

Multumim frumos, pupacinizari la toti bebeii & mamicile.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010


votat puficele frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Criselena, eco de fontanela poti sa faci pana se inchide fontanela. Dar cu cat e mai deschisa o sa se vada mai mult si mai bine. Pe de alta parte, cu cat e mai in varsta bebe, cu atat se pot vedea mai multe chestii la creierasul lui se zice ca ceva important, o afectare a unei regiuni se vede sigur la 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Ramo_P pupici merci!

Crissellena nici noi nu am facut eco transfontanelara, nu ne-a recomandat pediatra,cre ca a fost ok de nu a zis ea nimic.

anymona multumesc!

S-au trezit pufele, m-au discotecizat, dat lapte , schimbat, jucat..etc.

Se pare ca in urmatoarele zile pana la final de martie voi fi cam singura cu ele, ca Pufi va tot lucra+delegatii..Sper sa nu imi iau campii. Vai!

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

si eu am votat si puficele si cartea



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Ramo_P pupici merci!

Crissellena nici noi nu am facut eco transfontanelara, nu ne-a recomandat pediatra,cre ca a fost ok de nu a zis ea nimic.

anymona multumesc!

S-au trezit pufele, m-au discotecizat, dat lapte , schimbat, jucat..etc.

Se pare ca in urmatoarele zile pana la final de martie voi fi cam singura cu ele, ca Pufi va tot lucra+delegatii..Sper sa nu imi iau campii. Vai!

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010


si nu poate veni nimeni sa te ajute in fata ta
eu sigur as fi fugit in lume...




PS: www.observatorcultural.ro/" target="_blank"> Votati zilnic Radu Vancu - Sebastian in vis- pana in 28 Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:



Dc mergi la kineto de 3 ori pe sapt platesti 55 Ron pt 30 min si 65 Ron pt 45 min. Noi am fost azi.Bebe a cooperat cu doct.


Citat:
citat din mesajul lui florina22

cat costa o consultatie la dna doctor de la ortoclinic, valentina si nu mai stiu cum...
si cat costa o sedinta de kineto acolo?

ana deci al tau se misca si e activ...al meu inca nu...uff, ce ingrijorata sunt de faza asta...la controlul de la 5 luni o sa-l bombardez pe pediatru cu lamuriri...si pana atunci paranoia e in floare..


mami de grasunelul Alexandru (03.11.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Beatrice: Superba familie aveti! Foarte frumosi cu totii!

Heidy: A fost ok si azi, a disparut de tot partea galbuie, acum e o zona mica rosiatica, ca o rana care se inchide. Nu ma mai doare, e doar o mica jena cand suge Iulia. Sa va dea Dumnezeu sanatate si tie si doamnei recomandate de tine. Vasari: Merci de sustinere, si eu speram sa treaca de la sine, nu imi imaginam sa mai am probleme la aproximativ 5 luni de la nastere, dar cand s-a acutizat, mi-am dat seama ca nu va trece. Am incercat masajul indicat de Heidy, dar nu ajuta deloc. Iar apoi, eu faceam exact opusul a ceea ce trebuia. Lasam sanul la aer, deci mai rau se usca crusta si nu permitea iesirea grasimii de acolo. In fine, bine ca s-a rezolvat!

RalEli: Daca gasesti Chicco Polly mai ieftin pe Amazon si vrei sa comanzi, da-mi si mie un semn si ne cuplam, impartind taxa de transport. Dc nu iti convine, macar spune-mi si mie cu ce pret ai gasit.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

RamoP: Azi am reusit sa votez si abia dupa vot a aparut cum aparea zilele trecute, adica direct cu procentul obtinut. Mai votam!

Sugubina: Ca sa votam Puficele tr neaparat sa ne facem cont? Ca i-am dat voteaza si mi-a cerut sa ma autentific. Nu aveam atunci timp si am zis ca fac alta data. Pune-ti la semnatura link-ul, sa le mai votam. Sau o putem face o singura data de pe acelasi cont creat? Succes la concurs!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TINKER_BELL spune:

Fetelor, va multumesc pentru sfaturi!

Offf, Olgutzika,,imi pare rau ca te-am facut sa crezi ca din cauza ce ai povestit tu m-am alarmat eu. Daca imi cautam termene de comparatie, Eva era cel mai apropiat exemplu. Ea a fost un fel de Vlad al tau, foarte motrica, ea isi tinea caputul foarte bine la o luna jumatate. Ingrijorarea mea e mai veche, am clacat cand am vazut ca nu progreseaza in nici un fel la capitolul asta, desi se intoarce de pe spate pe o parte si isi ridica piciorusele la 90 de grade frecvent.
Alina, am si eu voucher pentru 26, poate ne vedem atunci.

Voi incerca sa obtin programari consecutive/apropiate saptamana viitoare la dr. Contanu si dr. Florescu. Ma tot gandesc ca poate kineto rezolva problema.

Mergi la inceput