Mar-Apr(182) Bravo laura, aZaZ, koko1, Ailed!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

PISUC dupa ce montam patutul pun si poze

STRUMPF-ule ce pofta imi faci tu cu cartofi prajiti. Eu i-am cam evitat sarcina asta ca nu-s chiar asa buni dar ar merge asa pe ultima suta.

FELICITARI AZAZ, SA-TI TRAIASCA BEBICUL SI TIE RECUPERARE USOARA!!!!

_
fericita cu o minune de in burtica alintata gombotica Alesia Maria 38+
AMR maxim 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Mesaj de la azaz:

Ma cheama Stefan si am venit pe lume la 10:15 cu 3700 gr, apgar 10. Pup pe toata lumea.


Felicitari mamico! Bun venit bebe Stefan !!!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!
Felicitari Azaz!!! Bun venit pe lume Stefan!!!

mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si cu 34+ s
Amr 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Nu am plecat

Am dat un refresh si am vazut ca a nascut azaz si am spus sa o felicit si dupa aia sa ma duc , pe deviza, inca una si ma duc

Bravo aZaZ!!! Bun venit pe lume Stefan!!!

Pisuc, am terminat cu shoppingul, acum ma mananca undeva ca vreau floricele si nu stiu daca sa ma duc sau nu sa cumpar mi-e sa nu ma trezesc ca si Giulia cu apa rupta pe la magazine

Gata, plec ca mi-a venit si bulgaroaica la curatenie, sa ii dau de treaba



_
Mind the Bump!38+ Sophia Nicole

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Felicitari Azaz !Bun sosit barzutu STEFAN!Sa fii cumintel iubaret si sa o faci fericita pe mami!

Madutza_bra nu mi-ai mai zis cu D3-ul ala

Mami fericita de Sophie Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna,fetelor.
- bebicii dorm,si sotul la fel,ca a cam facut planton azi noapte,el cu fata,eu cu baiatul,apoi a treb sa mearga la servici ptr cateva ore.acum e lemn
-eu ieri am facut niste curatenie alturi de sot,treb sa vina azi-maine medic pediatru acasa,preotul..si la sfarsitul zilei eram rupta.ma durea coloana dupa anestezie, hemoroizii, operatia.eram o rabla umblatoare.iar la 3 noaptea am si bocit- ei aveau colici,eu nu-i puteam tine in brate,nu-mi gaseam nici o pozitie- pe fund nu puteam sta,aplecata nu, intinsa nu..asa ca am luat masuri- l-am trimis pe sot dupa cremea hemoroizi, pastile mai puternice ptr durerile coloana.azi vad ca sunt nitel mai bine.
-roxy- nu te-am mai sunat cu vaccinul,nu ptr ca nu a fost nevoie sa-l fac, ci ptr ca,mi l-au facut ei-il aveau in maternitate.mi-a cazut fata cand mi-au spus- costa 5 mil. totusi..asa ca, cu asta m-am scos
-cineva intreba de dus postcezariana- eu m-am operat miercuri,sambata mi-a scos capetele firelor resorbabile, si duminica am avut ok la dus.
- la noi zilele sunt frumoase,chiar azi i-am pupat ptr.prima data pe gat,si pe obrajori..noptile sunt nesfarsite insa.colici, frichineli,plansete, a lor, ale meleieri eram super suparata ca din cauza durerilor, nu ma pot bucura de ei, nu-i pot alina cand au si dureri..scaun 1-2 ori maxim pe zi.ea nu a mai facut acum de vreo 30 ore..sa-i bag iar supozitorul? e prea des? s-o las asa?habar n-am cum e bine sa procedez in anumite situatii.Laur i-a bagat ieri termometrul,si degeaba,din contra i-a accentuat niste spasme,si colicile au fost mai rele dupa,iar caca-ioc.

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

mi-e dor de voi- am uitat sa va spun
-dar timpul se scurge atat de repede.pana spalam biberoanele-care acum e sarcina lu tati,bagam sterilizatorul,pregatim apa de lapte, schimbam pampersi la amandoi,cremuit,si dat laptele..se duc orele..ziua ne dorm bine, cate 2-3 ore intre cele 3 ore de masa,dar noaptea, nu.poate mai incolo se va schimba programul.acum ma gandeam ca dc sunt colici,de ce sunt doar noaptea?am cumparat ceai babycalm- neonatoloaga a zis sa nu le dau inca ca sunt prea mici, dar dc voi ati folosit,doar n-am sa-i omor dintr-atat,nu?
-am iesit din casa azi dim,si am remarcat cu stupoare ce frumos e afara.sapt asta imi vine si mie carutul,si peste inca o sapt, o sa iesim in parc.mi se pare sublim- sa ies si eu dupa 3 luni-pe jos,pe strada,pe deasupra sa ies cu carutul de gemeni portocaliu -si cu frumusetile la purtator, sunt deja excitata nervos

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Viss te admir imens de mult.Cand am vazut ca dupa 2 zile de la cezariana ai iesit din spital si cu scoica in brate mi-am facut cruce.Eu si a doua zi dupa operatie mergeam gheboasa prin spital..dar sa mai car si ceva in brate.Abia a treia zi am fost cat de cat bine.Felicitari pentru ambitia de care dai dovada..Greu mami cu un copil ..dar cu doi.Greu dar si frumos in acelasi timp

Mami fericita de Sophie Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor, daca aveti nevoie de vaccinul pentru rh-ul negativ, am unul de vanzare cu 380 lei, sigilat, tinut la frigider la temperatura optima. eu nu l-am mai folosit ca n-a fost nevoie. astept PM daca intereseaza pe cineva.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




a roxy, daca stiam..eu am avut nevoie si era cat sa dau 800 ron pe el, noroc ca m-a ajutat cineva cu 550 ron..tot mult

mami de Vlad 09.04.2009 si s40 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Mesaj de la azaz:

Ma cheama Stefan si am venit pe lume la 10:15 cu 3700 gr, apgar 10. Pup pe toata lumea.


Felicitari mamico! Bun venit bebe Stefan !!!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


felicitari azaz refacere rapida si un bebe cuminte si mancacios

mami de Vlad 09.04.2009 si s40 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- multumesc inca o data ptr galerie, ptr sustinerea si rabdarea de a-mi asculta paranoile ultimele luni (doamne cat de frica mi-a fost sa nu pierd, pe "drum" un bebic,)..ptr rugaciuni,si dorinta voastra de a ne fi noua bine
- multumim ptr aprecierile despre bebici- m-ammai uitat si eu lapzoe, in patut matrenitate par grasunei amndoi,dar nu sunt chiar asa,baiatul e chiar slabit- e o poza cu ei in patut,unde se observa bine diferenta.
-el -slabut si ochios- cu ochi alungiti- ca de chinezoi,cu buzica de sus care-i tremura dc il supara colicile.este sperios, tresare si la auzul caruselului, si migalos-mananca biberonul in 10 minute,se opreste, nu ia aer,continua..plange dc are pampersul neschimbat, ce mai - un delicat.
- ea- bucalata, cu cerceii rosii, dupa care a plans mami ca nu gaseste cum vrea ea,ochi rotunzi, mari,deja zambeste, si o asculta pe mami cand ii povesteste cat de frumoasa este,si cum o dor pe mami hemoroizii, suge biberonul in 3 minute,zice ca e o pompa care desfunda canale- zise tati
- imi place sa-i observ separat,imi place ca sunt diferiti ca personalitateas vrea sa treaca toate durerile, si sa ma simt mai bine fizic,sa ma pot bucura de ei mai mult.pana azi nu am facut-o.dar incet-incet..treb. sa fie mai bine, nu?

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT

Mergi la inceput