Pufi de ian-feb 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

repede-repede sa ma laud! i-am facut un "colaj" din reviste am decupat vietati (gaini, broaste, capre, pisici, catelusi, pinguini, serpi, s.a.m.d) si i-am explicat ca - asta e calutul (de fat doi caluti) si avem si calutul jucarie din ferma... si el a luat calutul din ferma (3d) si l-a suprapus peste calutul din album (2d)... si eu care nu mai stiam ce sa cred ca nu reactiona in niciun fel, nu-mi arata nici pisic, nici catelus, nimic...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





wow....

are kay o mama de mama....felicitari nu neaparat pt colaj....sau si pt colaj....ci pt toata stradania ta in general...ai mare rabdare sa faci tot felul de chastii educative pt el....recunosc je stau mai prost la cap asta...imi tot zic ...de ce atata graba?

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Mire mersi pt capitol! Cum esti tu mereu pe faza!

Sa va zic intamplari cu piticul meu, petrecute sub ochii mei :
1. A dezlipit aparatoarea rotunda (ca o sfera), de colt, de la pat. Mare cam cat o nuca. A bagat-o in gura. Si abia a scos-o dupa baloseli la greu.
2. A facut echilibristica 2 pasi pe marginea patului si a cazut...

Ca tot eram eu varza de oboseala.

Acum a adormit. Iar de la ora asta. Maine dimineata e pe baricade pe la 6...





Mami a lui Cristi



Marturii UNICAT


www.lucrumanual.tk/5-brose" target="_blank">Fluturasi si floricele


www.lucrumanual.tk/9-cercei" target="_blank">Cercei crosetati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Ma gandeam intr-o zi... cum m-ati agatat voi pe mine.

Sincer... pentru mine FORUM insemna pana in decembrie anul trecut: caut pe internet ceva anume, intru, aflu pareri, eventual intreb si eu ceva, raspund si ura si la gara. Si ma tot uitam la SUBIECTE ACTIVE... Pufuleti ian-feb 2010... zic... ia sa intru si eu sa vad ce este aici. Nimeresc prima pagina, vad multe nume de copii nascuti si ce ma gandesc... ia sa-l bag si eu pe David in lista asta. chiar am incercat eu singura ... cand am vazut ca nu pot am inceput sa citesc ce scriati voi. Abia atunci mi-am dat seama ca voi va stiti de cand lumea si vb in fiecare zi de copilasii vostri. Voi vorbeati de poze si eu tot cautam sa le vad si eu... nu intelegeam unde sunt
Bai si ce ma oftic ca nu v-am descoperit de cand eram gravida... Sunt 100% sigura ca daca vorbeam cu voi de atunci il nasteam si pe David natural.



Foarte tare, Nyny!
Super faza cu lista..!
Eu le citeam pe fete inca de la 2 liniute, pregatirea trusoului, echografii, stiu cum si cand a nascut fiecare, am participat (in gand) cu majorete, la galerie...la colici, la marea mutare...dar niciodata pana in decembrie n-am avut curaj sa scriu...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


nyny...esti mortala...iar sorina....de coma...cum doamne iarta-ma ai rezistat atat timp????

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

arwen....chiar nu stiu ce sa-ti spun...e destul de greu...sa dai un sfat...data fiind situatia...clar eu sunt adepta mai bine singur decat vai si amar in 2...iar copilul...chiar nu trebuie sa creasca in violentza indiferent ca doar verbala..nu mai zic de cea fizica daca e...

mai sunt mamici la noi pe forum care isi cresc singure copiii...insa ele au sprijinul familiei.
la tine e muuult mai complicat
1. esti f f tanara si la varsta asta te ia valul repede....acu zici ca sunt ecl mai tare in parcare...in 2 min poti fi la pamant...sunt prb chestii normale pt varsta ta...toti am trecut prin aceasta varsta ( ce vremuri...) ...
2. din cate stim noi...sprijinul parintilor nu-l ai...si aici e o mare prb...pt ca daca nu ai rude sau prieteni ffff buni pe care sa te poti baza...e greu sa-ti cresti momentan copilul singura...in ideea ca ai pleca de la el..etc.etc...tot tacamul...a
3.tu stii cel mai bine care e situatia reala....ce-i in sufletul tau..ce astepti de la viatza...etc..trebuie sa te ganedsti f binei ainte de a lua o hot definitiva daca e cea mai buna pt tine si darius...
4. inainte de a hotari trebuie sa incerci...sa incercati sa vedeti care e prb...cat de grava e....daca este remediabila...trebuie sa va acordati o sansa de dragul copilului...si pt linistea ta...sa nu regreti apoi..

sfatul meu..e sa stai bine si sa analizezi bine problema si sa nu te pripesti


pe de alta parte ...si eu sunt in banca celora care nu regreta divortul...numai ca aveam 30 de ani...nu copii...erm bine pe picioarele mele

oricum...indiferent care e situatia...la noi sigur vei gasi un sprijin...un umar...un sfat bun sau rau..de...ne dam si noi cu parerea...iar tu selectezi ce ti se potriveste tie




Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Ne mai tineti minte?

Am fost trasa de maneca ( Simply si Ali ) sa pup poze ca trece termenul si m-am executat.

Noi suntem f algomerati (vindem casa si ne vom construi alta dar inca nu e nici macar proiect si eu am tot muncit la proiect. Pana sa mergem la arhitect trebuie sa ne hotaram ce vrem si tot desenez si stricam, ne razgandim.... Am primit de Craciun un program arhitect 3D si am de lucru cu el.

Arthur e din ce in ce mai sigur pe el, alerga si nu mai vrea sa dea mana si din acest motiv mai si cade. Sapt trecuta si-a facut aproape in fiecare zi cate o julitura sau vanataie Ince sa vorbeasca mai mult, zice cate un cuv in rom unul in fr (voila, au revoir, gata, tata+papa, nu, da, ....)

Si de vineri e mama la mine si am cam iesit cu ea.

Pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Mire mersi pt capitol! Cum esti tu mereu pe faza!

Sa va zic intamplari cu piticul meu, petrecute sub ochii mei :
1. A dezlipit aparatoarea rotunda (ca o sfera), de colt, de la pat. Mare cam cat o nuca. A bagat-o in gura. Si abia a scos-o dupa baloseli la greu.
2. A facut echilibristica 2 pasi pe marginea patului si a cazut...

Ca tot eram eu varza de oboseala.

Acum a adormit. Iar de la ora asta. Maine dimineata e pe baricade pe la 6...
_



Moooama, ce lucreaza!
Iar cu somnul....stiu ce zici, ca am si eu un exemplar..acusi se culca, si sa vezi sculari...tot din 3 in 4 ore mananca, si la max.7 e gata. Are o groaza de treaba, dom'le!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

nyny...esti mortala...iar sorina....de coma...cum doamne iarta-ma ai rezistat atat timp????





Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Ma gandeam intr-o zi... cum m-ati agatat voi pe mine.

Sincer... pentru mine FORUM insemna pana in decembrie anul trecut: caut pe internet ceva anume, intru, aflu pareri, eventual intreb si eu ceva, raspund si ura si la gara. Si ma tot uitam la SUBIECTE ACTIVE... Pufuleti ian-feb 2010... zic... ia sa intru si eu sa vad ce este aici. Nimeresc prima pagina, vad multe nume de copii nascuti si ce ma gandesc... ia sa-l bag si eu pe David in lista asta. chiar am incercat eu singura ... cand am vazut ca nu pot am inceput sa citesc ce scriati voi. Abia atunci mi-am dat seama ca voi va stiti de cand lumea si vb in fiecare zi de copilasii vostri. Voi vorbeati de poze si eu tot cautam sa le vad si eu... nu intelegeam unde sunt
Bai si ce ma oftic ca nu v-am descoperit de cand eram gravida... Sunt 100% sigura ca daca vorbeam cu voi de atunci il nasteam si pe David natural.



Foarte tare, Nyny!
Super faza cu lista..!
Eu le citeam pe fete inca de la 2 liniute, pregatirea trusoului, echografii, stiu cum si cand a nascut fiecare, am participat (in gand) cu majorete, la galerie...la colici, la marea mutare...dar niciodata pana in decembrie n-am avut curaj sa scriu...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


nyny...esti mortala...iar sorina....de coma...cum doamne iarta-ma ai rezistat atat timp????

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



Subscriu!!!!

SORINA cred ca acum traiesti pe pielea ta "frustrarile" ca nu ai scris toata gravizenia! Gata am descoperit "Misterul nabadioasei Iris!" (glumesc, sper ca nu-i bai! )

Multumim mult ptr majorete si suport

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Ne mai tineti minte?

Am fost trasa de maneca ( Simply si Ali ) sa pup poze ca trece termenul si m-am executat.

Noi suntem f algomerati (vindem casa si ne vom construi alta dar inca nu e nici macar proiect si eu am tot muncit la proiect. Pana sa mergem la arhitect trebuie sa ne hotaram ce vrem si tot desenez si stricam, ne razgandim.... Am primit de Craciun un program arhitect 3D si am de lucru cu el.

Arthur e din ce in ce mai sigur pe el, alerga si nu mai vrea sa dea mana si din acest motiv mai si cade. Sapt trecuta si-a facut aproape in fiecare zi cate o julitura sau vanataie Ince sa vorbeasca mai mult, zice cate un cuv in rom unul in fr (voila, au revoir, gata, tata+papa, nu, da, ....)

Si de vineri e mama la mine si am cam iesit cu ea.



Spor la treaba, si vanzare buna!
Bravo lui Arthur...baietel mare!
Si ce bine ca e mama ta la voi...asa poate mai ai timp sa respiri...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Lali iti multumesc frumos ca te-ai gandit la caloriile mele! Si oricat de frumos ai vorbi despre Mara, sa stii ca e luata si nu se lasa usor impresionata

arwen nu ma bag cu sfaturi, numai tu stii prin ce treci si ce e in inima ta. Eu sper numa sa iei o decizie buna pentru Darius (ptr ca daca e vorba de violenta si una alta, ok are un tata, dar ce model are si in ce mediu creste?). Imi pare rau ca treci prin astfel de momente

de Yannis

Mergi la inceput