Gravidute prin FIV(68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Gabi_B imi pare rau ca treci printr-o perioada grea acum, cand in sfarsit esti atat de aproape de a-ti intalni minunea... Multa-multa sanatate, o recuperare usoara dupa nastere si poate, cu voia Bunutului, vesti bune si dinspre mama ta!

Ma bucur mult pentru Monas, tare-as vrea sa vedem ceva noutati de la ea si de la puiuti! Parca nu-mi vine sa cred ce-a trecut timpul...

Subsemnata e imensa, inca mai intra pe usa -destul de greu, ce-i drept- nu ma plang de fete ca ele sunt vesele si agitate, mai greu e cu organele mele cand le apuca zbantuiala... Partea buna e ca am reusit sa-mi tin glicemia in frau - asta e buba la mine, dar toata sarcina cred ca nu am mancat o ciocolata intreaga pusa cap la cap! A fost mai greut cu poftele pe care a trebuit sa mi le refuz dar cand ai de ales intre 2 zane si un stomac plin, parca nu e asa de greu...

27+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Nu stiu cand imi face cezariana, ca n-am stabilit o data anume. Dr a zis, cand l-am intrebat, ca va fi la 38 de sapt, adica dupa 21 martie. Acum vom vedea, probabil va decide in functie de eco, marimea lui bebe, cum mai e colul, daca fac vreo hemoragie etc.
Eu as fi vrut sa fie sapt viitoare, adica la 37+, dar stiu ca fiecare zi in plus in uter e benefica pt copil, asa ca, daca pot sa mai stau, o sa mai astept.

alina, nu mai citi ce scrie pe net...multe se pot intampla, dar nu inseamna ca o sa ti se intample tie! ai incredere ca o sa fie bine!

burticile
Gabi+36
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Alina daca nu lasi gandurile negre si bebe sa stea linisti scot, ce ai si tu te ineci acum? Hai fii optimista

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Multumesc fetelor, stiu ca nu fac bine cand gandesc asa negativist. Mi-a zis mie dr o data: "ai mai multa incredere in copilul tau". Asa ar trebui sa fac, ca sunt profesor si stiu f bine ca e una din cele mai importante chestii: sa-i arati copilului ca ai incredere in el, sa-l incurajezi. Ce bine stau cu teoriaaaa

Da Gabi, asa ma gandesc si eu. Ca as vrea sa ma operez si sapt viitoare, dar asa e, orice zi in plus in burtica ii e benefica bebelusului

Oria, ce bine ca mai treci si tu pe aici. Ma bucur ca sunteti bine!

in S 35 cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR maxim 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
am fost si eu la plimbare pe soarele de afara, la sosea, in parc, la targ la MTR... Tare placut.
Alina, nu mai gandi negativ, stii ca si eu am momente din astea, dar incerc sa fiu cat mai pozitiva si sa am incredere in Dumnezeu ca m-a ajutat pana acum! Cu miscarile, mai ales noaptea, chiar np0are rost sa te stresezi e foarte posibil ca el sa miste fix cand dormi tu; ziua sa miste.
Gabi iti tin pumnii strans de tot, sa fie totul bine, si abia astept vesti bune!
Oria, ai grija, cu cele doua buburuze roz

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s37 cu un dragalas

AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Alina, nu mai citi nimic pe net ca-l stresezi pe maruntel! O sa fe totul bine si bebe o sa mai stea cumintel pana la 39 sapt!
Gabi, o sa ne gandim in fiecare zi latine chiar daca n-o sa putem comunica! Tinem pumnii stransi sa treci cu bine si de nastere! Doamne Ajuta!
Oria ma bucur ca buburuzel tale sunt vioaie si totul merge bine!
Pisuc
Many, asteptam vesti de la eco!
Noi azi avem program de odihna. Joi am fost la d-rita mea si mi-a spus ca trebuie sa mai reduc efortul si sa renunt la unul din joburi. Am artera ombilicala unica si este riscul de retard intrauterin. Deocamdata suntem in parametrii, ba chiar cu o sapt mai avansati si sper ca totul sa mearga bine in continuare. As vrea sa mai muncesc totusi pana pe 15 aprile, dar mai vedem cum ma simt.
Pup toate burticutele!

24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Adria, Pisuc
Am fost si eu la o plimbare si pe la o manastire la noi in oras. Din pacate nu-s intr-o zi prea buna, am burta putin tare si ma cam deranjeaza ceva in zona rinichiului drept.

Adria, cel putin, poate reusesti sa nu te obosesti prea mult la serviciu. Eu n-am mai mers de cand am intrat in luna 3 pt ca am avut o hemoragie si dr mi-a zis ca poate fi din cauza navetei, ca aveam de facut zilnic 40 de km dus, 40 intors. Si cu maxi taxi, care merg ca naiba. Asa ca am stat in medical si apoi risc maternal. Din pacate se vede la bani, adica voi avea indemnizatia aceea minima. Nu aveam nici salariu prea mare, fiind bugetara si cu concediile s-a micsorat si mai mult. Dar nu ma gandesc la asta. Nu banii ne-aduc fericirea mie si sotului. In schimb bebele, daaaa!!!

in S 35 cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR maxim 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st
Dar nu ma gandesc la asta. Nu banii ne-aduc fericirea mie si sotului. In schimb bebele, daaaa!!!

in S 35 cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR maxim 5 saptamani

Pai vezi draguta, trebuie sa fi optimista pentru binele copilasului! Din proprie experienta iti spun ca in ultimile sapt de sarcina copilul chiar se misca mai putin deaorece spatiul din burtica se reduce cu fiecare zi. Trebuie sa ai credinta ca totul va fi bine! Trebuie!

Monas felicitari mamico bun venit pe lume Eva si Fabian, sa fiti cu totii sanatosi si voiosi
Pishko mai ai doar cateva ore pana la marea intalnire si probabil ca par o vesnicie un mic dans de la noi ca sa mai treaca timpul
Many_bani eu am preferat sa nu ma duc mai repede la eco caci daca nu se vede bine sacul embrional as deveni si mai stresata si exact de asta nu are nevoie bebe.
Gabi B Doamne ajuta sa stea bebe in burtica cat mai aproape de 39 sapt
Oria viitoare mamica de printese, ai admiratia noastra in lupta cu glicemia Doamne ajuta in continuare

Petrecere 1 anisor Craciun 2010

David, puisorul nostru drag (17.02.2009) Primul Craciun 09

Bianca 27+ si mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Gabi, o sa fie totul bine, multa bafta


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Burticile mari, toata lumea bine?

Cristy iar ne-ai abandonat?

Noi am tuns copilul si atat a putut sa planga ca pe la spate l-am chelit , o sa creasca ma consolez eu si la vara cand mergem la tara il chelim iar de tot, ca apoi in toamna cand merge la gradi sa-l tundem la profesionisti

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput