Gravidute prin FIV(68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Vai Monas, draga mea, ce veste. Ma bucur ca sunteti bine! Greutatea bebelusilor imi pare ok. Recuperare rapida si sanatate multa pt toti!

in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

bravo Monas! Felicitari!

ca o curiozitate si eu tot la 34 de sapt si 5 zile am nascut o fetita de 2250 de grame.

Moshulik , mami fericita de Maria Alexandra( 23.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Hei pe unde sunteti?

Eu sunt asa stresata, nu stiu ce sa mai fac, mai am o sapt. jumate pana merg la prof la echo. si nu mai am stare. Sa mai fac un beta sau sa ma duc la dr. Gussi la clinica ptr. un echo? La dr. mea abia pe 07.04 am programare.

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Many_bani - eu stii ce ti-as spune - du-te la dr Gussi pentru eco, eu am facut prima eco la 6s+ si am vazut embrionul si chiar inimioara. Asa ca de ce nu? Si oricum proful o apreciaza f mult, nu va avea nicio obiectie.
Pupaturi


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s36 cu un dragalas

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Many_bani - eu stii ce ti-as spune - du-te la dr Gussi pentru eco, eu am facut prima eco la 6s+ si am vazut embrionul si chiar inimioara. Asa ca de ce nu? Si oricum proful o apreciaza f mult, nu va avea nicio obiectie.
Pupaturi


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s36 cu un dragalas

AMR 4 saptamani!!!


La mine asta este problema, sarcina este prea mica, adica 5 sapt. si 2 zile, cand merg la prof o sa am 6 sapt. si 4 zile. Of, greu cu deciziile astea. Tu cum esti?

Gabi, cum esti?

W-e placut

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

buna, fetelor!

eu sint bine, pe ultima suta de metri, sa zicem...adica luni ma internez in spital, in asteptarea gagalicei! tensiunea mea n-a mai sarit de 13 maxima, am incercat sa stau chiar foarte linistita, si dorm intruna!
intr-un fel, astept internarea, pt ca e incheierea unei etape, de ani de investigatii si tratamente si de luni de stat in pat cu spectrul unei hemoragii care putea aparea oricand...dar imi e si frica de cezariana si de tot ce implica. Si sper sa fie bebelusul sanatos si sa ma vad odata cu el in brate!
Azi ne-am uitam pe net dupa carucioare si scoica de masina...
nu o sa-mi iau laptopul la spital, cel putin nu din prima zi, sa vad unde voi sta si cum vor fi conditiile. Plus ca acasa are cine sa-mi aduca si sa-mi dea orice lucru, pe cand acolo, inevitabil, ma voi misca mai mult, ceea ce nu e neaparat mai bine.

toate burticile si abia astept sa va scriu ca am scapat cu bine, si eu si bebe!

Gabi+36
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Draga Gabi, mult curaj si bucura-te de fiecare moment care te apropie de nastere, de a face cunostinta cu bebele! De acum vorba ta, intri in linie dreapta, si totul va fi foarte foarte bine! Cand e programata cezariana? Si eu sunt asa de nerabdatoare, dar mai am fix 3 saptamani, de fapt pe vremea asta ar trebui sa fi facut deja bine cunostinta ; si eu am emotii cu cezariana si totul, dar ma rog la Doamne Doamne sa fie totul bine!

Many draga , vezi si tu cum ai rabdare; daca nu mai rezisti, o eco mai devreme n-are ce rau sa-ti faca; daca rezisti, cand te-ai vedea cu proful, lunea/martea cealalta?

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s36 cu un dragalas

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Mai fetelor asa putin mai aveti pana la marea intalnire cu bebeii pe care atat de mult i-ati asteptat. De cezariana sa nu va fie frica, sunt si riscuri dar sa fim optimiste. Mie groaznic mi s-au parut primele 24 ore, apoi treptat, treptat totul a intrat in normal. Cand am ajuns acasa am uitat ca sunt operata, ne-au luat colicii imediat.
Mie de anestezie mi-a fost frica, dar nu am avut absolut nimic, nu stari de voma, nu dureri de cap, poate am fost norocoasa.


mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Monas, FELICITARI! Sa-ti traiasca Eva si Fabian, sa creasca mari si sanatosi si sa va aduca numai bucurii!

Gabi, fii curajoasa, totul o sa fie bine!
Pisucmic, acus-acus trec 3 sapt si se apropie marea intalnire!
Many, mai ai un pic rabdare, mai e putin pana ai programarea la prof!
Alina

24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Eu am avut o noapte cam dificila. Desi bebele a fost cuminte, nu l-am simtit decat de cateva ori, eu m-am trezit din ora in ora pana pe la 3. Ma durea ba un sold, ba un rinichi , ba imi forfotea burta ca m-a gasit eu sa mananc fasole batuta

Many, nici eu n-am avut rabdare. M-am dus pe la 5 saptamani si a vazut embrionul la un amarat de ecograf gen calculatoarele Pentium 1 la spital. In sapt urmatoare am fost la dr la cabinet si am vazut si inimioara la un eco transvaginal. Pe la 6 sapt si 2, 3 zile. Asa ca decat sa stai stresata si eu zic ca poti sa te duci.

Gabi, asadar faci cezariana in sapt 38, nu? La 37 si cateva zile? Sau te mai tin in spital pana implinesti 38? Si mie mi-a zis dr ca in functie de ce vede el la urmatoarea eco, facem la 37+ sau la 38+. Daca ma lasa lichidul pana atunci. Eu zic ca ma lasa, ca stau cuminte, nu fac efort. Plus ca am citit ca acum de la 34+ lichidul incepe sa scada, poate asa o fi si la mine.

EU sunt in continuare stresata si ma enerveaza ca nu reusesc si eu sa ma relaxez, desi am si momente cand sunt foarte optimista. Tot ma mai iau cateodata ganduri ca s-ar mai putea intampla ceva asa pe ultima suta de metri. Acum ma mananca degetele si am citit pe net despre colestaza de sarcina . Ce ti-e si cu internetul asta...daca n-as fi citit tot felul de experiente si povesti pe net, nici n-as fi stiut ca se mai pot intampla tragedii si la varste asa de inaintate ale sarcinii

Pisuc, Adria, Bianca si restul fetelor

in S 35 cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR maxim 5 saptamani

Mergi la inceput