Mar-Apr (176) Bravo Viss, Spiridusha!! Hai Stefy!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Felicitari Danielle!!! Bun venit pe lume bebe Benyamin!!!

Madutza multumim de capitol nou
Nastere usoara Viss,Stefy,Spiridusha!!!!


mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si cu 33+ s
Amr 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara burticutelor si mamicutelor !!!

Ma scuzati ca acum vreo 2 ore am facut un nou capitol si apoi nu am mai scris nimic , dar eram pe fuga , tanti la curatenie, eu cu drojdia la dospit sa fac aluatul pentru mucenici ....ehh treaba multa si abia acum am revenit si eu ca am terminat si curatenia, a plecat si tanti , am framantat si aluatul si facut si dus si acum mai astept putin sa dospeasca aluatul si apoi sa ma apuc sa ii fac

Ca tot stau degeaba am spus sa pun galeria sus pentru mamicutele noastre dragi pentru maine, ca sunt ceva nasteri pe maine anuntate, cate or mai fi si neanuntate Deci sa mai agit un pic motatele pentru burticile noastre dragi

Hai Viss!!! Hai Sonia!!! Hai Sergiu!!!

Hai Stefy!!! Hai Christina Gheorghia!!!

Hai Spiridusha!!!! Hai Cristian!!!


_
Mind the Bump!37+ Sophia Nicole

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am uitat sa urez sa fie un capitol numai cu vesti bune, bebei sanatosi si mamici super fericite!!! dar sunt sigura ca asa va fi , ca am facut eu capitolul si am mana buna

Va pup, intru mai tarziu , acum ma duc sa imi usuc parul si apoi sa ma apuc de impletit la mucenici , deci la oale si tigai cu mine, la bucatarie cu avant inainte

Sper ca voi va petreceti frumos la restaurant, nu ca mine la bucatarie







_
Mind the Bump!37+ Sophia Nicole

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

la multi ani mamici si burtici si sa aveti o primavara frumoasa
felicitari noilor mamici si bun venit noilor bebelusisa va bucurati de bebelusi, refacere rapida, mult laptic, bebelusi cuminti si papaciosi.
eu sunt cu morcovu... azi aveam si noi dpn-ul dar vad ca bebelusul meu nu are nici un gand de a veni azi pe lume... am vb cu dr si a zis sa mai astept pana joi. azi am fost tare agitata sufleteste. am plans pt ca nu e cum vreau eu. parca sunt nebuna, hormonii astia si-au facut de cap. am tot sunat la doc de dimineata dar mi-a raspuns abea pe la 3. dupa ce am vb cu ea parca m-am mai calmat dar tot nu mie bine.nici nu ma asteptam sa se intample asa. eu ma asteptam sa nasc mai devreme si nicidecum mai tarziu.
aaa si voiam sa le mai intreb pe mamicile care au nascut cam cate tampoane de vata ati folosit cat ati stat in spital??? eu mi-am pregatit 20 dar ma gandesc ca sunt putine.

va multumesc si va pe toate

37s cristian andrei cel mai iubit bebelus
[size=3]AMR MAX 8 ZILE[size=3]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

millie, nu eu am facut cap credeam ca s-a incumetat vre-o fata noua

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Am uitat sa urez sa fie un capitol numai cu vesti bune, bebei sanatosi si mamici super fericite!!! dar sunt sigura ca asa va fi , ca am facut eu capitolul si am mana buna

Va pup, intru mai tarziu , acum ma duc sa imi usuc parul si apoi sa ma apuc de impletit la mucenici , deci la oale si tigai cu mine, la bucatarie cu avant inainte

Sper ca voi va petreceti frumos la restaurant, nu ca mine la bucatarie







_
Mind the Bump!37+ Sophia Nicole

AMR 3 saptamani


Strumph, eu nu petrec de nici un fel. Sunt de azi dimineata singura cu copii si sotul inca nu a ajuns de la serv . Am atatea de facut la buc dar nu am cum...pana o sa am timp de bucatarie o sa se faca o0ra 10...si o sa fiu prea obosita sa mai fac ceva

Intr-o ora e baita fetei, apoi la 9:30 Cristi si pe la 10 terminam si noi...

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

dya, stiu cum e sa treaca timpul, sa treaca DPN-ul, sa nasca si fetele care erau dupa tine..si tu sa stai sa astepti. Dar adevarul este ca nu ai ce face, bebe sa fie sanatos ca vine el pana la urma. o asistenta destul de enervanta mi-a spus la un moment dat: lasa ca nu ramai nenascuta

Oricum, macar nu esti singura in situatia asta, mai sunt ca tine iony si stefy

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Strumph ,multumi de listuta

Sa te gandesti si la mine cu mucenicii
Madutza te cred ca nu-i usor singura cu doi copii mici.Eu nu stiu cum voi face fata singura cu doi copii mici dupa ce o sa nasc, si la mine e destul de aiurea, sotul e plecat 3 sapatamani si 1 saptamana e acasa.
Nici eu nu petrec ,sint acasa doar cu fata


mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si cu 33+ s
Amr 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


si eu sunt acasa
il astept pe iubi sa mergem la cumparaturi:sterilizator, tetine, aspirator nazal, termometru de baie..., tampoane....
azi mi-am luat si o pjama cu nasturi in fata pe care scrie.. love me tender....


mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 36+ cu dodoloatza frumoasa

AMR maxim 5 zile
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

spor la cumparaturi ailed

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput