FIV la Clinica Promed System

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Buna dimineata

Cris8,incearca sa-ti repeti AMH-ul.Unde l-ai facut initial? Eu l-am facut la Matei Basarab,e 5 si ceva si e in limite normale dupa referintele lor,dar ar putea arata si ovare polichistice,asa ca mai am de facut niste hormonale sa vedem sigur ce se intampla.
Ai platit ceva la depunerea dosarului?Sau doar initial la dr Manolea?


MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

alabina cand am depus dosarul am platit doar o consultatie normala la dna dr Manolea. Dna dr iti analizeaza dosarul in cel mai mic detaliu si iti spune daca mai trebuie ceva adaugat sau nu. In general dosarele depuse de ei sunt acceptate pt ca dna dr face o treaba excelenta, si le trimite foarte bine fundamentate.
AMH-ul nu ma stiu exact la ce laborator l-am facut in 2010 dar o sa ma uit, acum e facut la Regina Maria dar o sa-l repet la Synevo. Dosarul oricum l-am depus, acum vom vedea raspunsul...intre timp repet AMH-ul si daca nu va fi aprobat dosarul vom vedea..insa noi speram sa primim o veste buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina16 spune:

Fetelor au marit preturile la FIV cei de la Promed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Am vazut si eu acum...asta e, daca au devenit asa cautati...
Cu atat mai mult sper sa ni se aprobe dosarul acum...
Azi am fost sa repet AMH-ul, de data aceasta la Synevo, abia astept rezultatul insa dureaza ceva, sper sa iasa mai bun..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Buna dimineata,

Cris,poti sa imi spui te rog in cat timp a fost gata adeverinta de la casa de asigurari? Ti-au trimis-o prin posta sau ai fost tu sa o iei?
Bafta,iti tin pumnii pentru dosar.Sper sa il depun si eu luna asta.

O primavara insorita tuturor aspirantelor

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Buna,
adeverinta este gata cam in 2 saptamani. Iti recomand sa specifici pe cerere ca o ridici personal, altfel ti-o trimit prin posta si dureaza mai mult. Trebuie sa faci o cerere pe care sa scrii asa:

Subsemnata ....., care se identifica cu CI seria .. nr. ...., CNP ......, domiciliata in ....... rog eliberarea unei adeverinte din care sa rezulte calitatea mea de asigurat in sistemul de asigurari soaciale de sanatate de cel putin 2 ani, necesara pentru depunerea dosarului in cadrul programului national de FIV si embriotransfer. Mentionez ca voi ridica personal adeverinta.
Contact: tel fix
tel mobil
Data ................... Semnatura.............................

Cererea o depui la CASMB la registratura (e la parter imediat in dreapta) si cand e gata adeverinta te suna ei si o ridici de la etajul 1 de la ghiseul Declaratii.
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Aaa..si era sa uit, cererea o depui impreuna cu o copie dupa buletin. Registratura e prima usa cum intri in dreapta, in fata usii sta mereu un agent de paza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

fetelor a inceput cineva procedura??? va pup si multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Cris,multumesc mult.Esti o dulceata.

La multi ani tuturor si sa ne vedem la anu' cu bebei.

Raluca,eu nu mi-am depus inca dosarul.

si

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonton spune:

buna tuturor fetelor si la multi ani !va urmaresc de mult si as avea si eu o intrebare.dupa 3 fivuri nereusite as dori sa fac si analizele genetice ,dar nu stiu unde sa le fac.am intrebat la mai multe laboratoare si sunt si preturi diferite.puteti sa mi recomandati unde le as putea face?.

Mergi la inceput