**Buburuze2009(9)*Felicitari Dana! Bun venit Radu!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

lali fetita scumpa, asa-s de incurcate caile astea ale vietii....of Doamne. cine si de ce si cu ce e vinovat, chiar e ft putin important ...si te doare, ca tatal tau, esti sange din sangele lui...n-ai ce fac daca el asa a ales, si e constient de ce se intampla in jur, n-ai ce face decat sa plangi. dar eu zic sa te canalizesi spre alte treburi, chestii mai frumoase. e trist ca mama ta nu mai e dar e frumos sa-ti amintesti de e, asa cum era. varsa o lacrima si mergi inainte....tipa, urla, sparge o fafurie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Lali imi pare foarte rau.... Cu o asa iubita eu cred ca in adancul sufletului lui si el sufera! Platiti niste pomelnice si rugqati-va pt el sa-i lumineze DD mintea! E pacat sa se sfarseasca asa.... Fii increzatoare!
Emanuelo tu esti in Iasi acum?! In ce zona stai ca poate ne intalnim cu copii?!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ema,credeam ca am depasit faza asta.Nu ma mai doare,nu il mai caut, nu vorbesc de el, ocolesc subiectul cu cei cunoscuti sau din familie,dar acum e perioada cea mai grea. Ii sarbatoream de fiecare data pe amandoi odata, el nascut pe 7,mama pe 13. Spuneam ca nu ma mai doare... ma refeream la restul anului , merg la sora mea mijlocie,mergem la mama la mormant ( care e la doua curti distanta de casa parintilor mei), ii aprind lumanari si ii povestesc ce am mai facut,mergeam si insarcinata cu Paul,si ii povesteam cum misca,si cum o sa poarte si el totosei impletiti de ea,ca mai avea sora mea o pereche acasa. O sa ma doara si acum cateva zile,apoi o sa merg iar mai departe, ca nu imi pot neglija copilasul si sotul,dar azi... azi m-am btinut,am facut mancare,m-am jucat cu Paul,si m-am uitat la numarul de telefon toata ziua. Am cantarit in balanta daca sa il sun si sa risc sa imi vorbeasca iar urat ,sa nu il sun si sa creada ca nici macar nu m-am gandit la el de ziua lui,sa ii trimit un sms ... Pana la urma l-am sunat,i-am spus ce urari am stiut atunci,si mi-a spus ca nu mai poate vorbi ca e la munca. Si Paul in seara asta mi-a facut-o... Doar ce scrisesem eu aici,si el a prins telefonul fix. Nu stiu cum din cele 20 si ceva de numere din telefon,a apelat-o pe Getika,parca stia puiul mic ce e in sufletul meu. Getika .

Revin maine, cu siguranta ma voi simti mai bine.
Va pup.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ma intrat doar in fuga si m-a apucat plansul . Lali cred ca suferi mult, eu doar am citit si m-a apucat plansul de m-a intrebat sotu ce am, e bine ca te descarci, suntem aici pt tine ori de cate ori simti nevoia sa te descarci sa stii ca niste brate lungi se intind de la Oradea pana la tine si te strange tare tare in brate...imi pare rau ca are astfel de femeie tatal tau langa el si ca a reusit sa va desparta. Te pup si te imbratisez cu mult drag si sper ca pana maine sa mai uiti umpic

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Buna seara,

am intrat sa va anunt ca atat Dana cat si bebe sunt bine, papa titi de la mami doar ca i-au aparut niste bubite pe el si nu stim de la ce , azi i-au facut baita cu cloramina de doua ori si l-au dat cu betadina si baneocin, eu cred ca e doar o iritatie de la scutecele cu care sunt infasati.

Acum nu vreau sa supar pe nimeni , chiar nu mi-a fost cu intentie sa nu va anunt, pur si simplu abia am avut timp sa scriu acel mesaj la albinute dupa care am si inchis calc, chiar nu e vb de rea vointa, eu una abia am timp sa intru 10 min seara cand deja imi pica ochii in gura de somn, si pe langa asta am si eu ale mele probleme si doi copii mici pe care eu ii culc, eu le dau sa manance si eu ma joc cu ei plus curatenia din casa ca sambata cand s-a internat Dana in spital am terminat si noi de renovat, plus sarcina cu care zilele astea nu m-am simtit deloc bine, ieri a fost cat pe ce sa ma duc la spital din cauza durerilor, azi am fost ceva mai bine.

Lasandu-ma pe mine la o parte ca nu cred ca interesaza pe cineva vroiam sa va mai spun ca e posibil ca Dana sa vina cu bebe maine acasa daca reuseste al meu cumnat sa declare baiatul, ca e programul scurt acolo si coada mare am inteles, azi nu a reusit sa il declare.
Lali sincer m-ai impresionat profund cu durerea prin care treci, ai din partea mea o mare imbratisare virtuala si iti doresc sa fii la fel de tare si de acum incolo pentru Paul si bebicul din burtica.
Lavinia, Picki, Cris, Alynta, Serialbastre si restul fetelor ( nu mai nominalizez in continuare ca sa nu uit pe careva) va multumesc eu in numele DAnei momentan pentru urarile facute si va pupam pe toate.
Cris ma bucur tare sa vad ca sectoriciul este bine si papa la fel de bine cum a papat ea intotdeauna, sa stii ca si Darius face faze dinastea in supermarket si nu mi-e rusine cu nimic doar pentru asta sunt donsoarele alea acolo, vreau si eu sa mai vad pozici cu ea cat si cu Rareselu si Alessia.

Sper sa reusesc sa iau si eu pozici de la al meu cumnat ca sa vi-l arat pe Raducu, pana atunci va las si va urez sa aveti numai zile bune si copilasi sanatosi.

Ana 28 saptamani si Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata fetele si La Multi Ani mamicilor


haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

Azi nu stiu ce o sa fac,in afara de mancare,binenteles.Soata o sa mearga la scoala sa duca proiectul si apoi..chiar nu stiuVoi ce faceti?

ema bag seama ca i-ai luat locul lui dariusiuca la demolat.Parca ziceai ca vi pe 1 aprilie,sau incurc eu borcanele?
lali te inteleg,durerea e mare,dar tu trebuie sa fi tare si sa poti sa o duci pana la capat.E usor de spus si tare greu de facut,dar stii ca alta solutie nu e..O sa mai treaca multi ani pana ti se vor vindeca ranile,dar pana atuncea nu poti decat sa versi o lacrima,sa o stergi si sa mergi mai departe.Goleste-ti mintea de ganduri urate,care iti fac rau,si adu-ti aminte de perioadele frumoase cu mama si tatal tau..sunt destule nu?fale lor loc si o sa vezi ca e mult mai bine
anaela imi pare bine ca ai intrat sa ne dai vesti de danuta si de tine.Ti-e cum iti e cu sarcina?Vad ca ai amandoi prichindeii la tine,deci cred ca e o nebunie totala acolo.

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
La Multi Ani,sa fiti sanatoase si iubite![



Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata mandrelor
Sa fiti iubite si sa aveti parte de tot ce e frumos pe lumea asta pt ca meritati!
is cu caul cobza, mi s-au terminat picaturile, bixtonim din tara si aici mi-a luat al meu dar e fix pipi, nic nu face plus ca is infundata ca un canal, ma simt si cum is la altitudine....ultima data cand am patit-o 2 sapt nu am aizit bine in restttt....plodu e cu mucii in gura, dar nu mai sunt apa, decine indreptam spre bine, nu mai tuseste decat ft putin, cam atat
lali si azi fi vesela, ca e ziua ta
alynta pe 26 martie vin in tara. voi sta la ai mei, macar sa pot evada cand vrea muschiul meu. ei stau in zona Nicolina
anaela si La multi ani!
lavi e bocitoarea sefa
cris poi ce??? numai el sa demoleze???? eeeeeeeee. pe 26 martie vin fatooooo
Simina multumim, si tu sa ai parte numai de frumusete
pickypt tine un martisor si un buchet de trandafiri, din aia nemuritori
unde e geta?????????????????????? s-i dau si ei un boschete
deasemeni, unde e mady??????
AM O VESTE FT NASPA PT VOI, CHIULANGIOAICELOR, AM DESCHIS CONT IN EURO
breeeeeeeeeeeee haideti la apel!!!!!!!
va pup pe toate si cate un boschete la fiecare, si cel nenominalizate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

La multi ani tuturor mamicilor/femeilor ptr 8 Martie, azi este o zi speciala ptr noi toate, o zi in care trebuie sa simtim ca suntem iubite si importante in viata celor din jurul nostru.

Eu ma simt foarte importanta azi, am de facut curat, am de bagat la spalat, vreo cateva masini bune, am de mers pana la casa de asigurari, cu copil in parc, apoi am invitat-o pe Lili pe la mine la un pahar de vin...iar maine vine iar sa ma ajute la mucenici..ca tot i singura acasa..asa mai uita din suferinta daca mai iese din casa, iar maine seara merge la medic sa ii spuna rezultatele..de ce a pierdut sarcina..
L-am intrebat si eu aseara pe medic, si mi-a zis ca suspecteaza o infectie, ca sangerarile acelea s-au facut cheaguri la placenta si a "mancat-o" ..de a pierdut apa..si nu ca i -a rupt membranele asa dintr-o data..ci pur si simplu a pierdut tot lichidul prin urina...urinare frecventa..asa am patit la Stefi..toata sarina am urinat des si la sf sarcinii era lichid mai deloc.

Bebelina e ok, nu prea a masurat-o corect ca-l tot misca Stefi , ideea e ca nu prea intelege de ce simt aceea presiune si durere jos in vagin...zice ca e posibil sa fie caputul bebelinei care se tot impinge..dar nu-i sigur...oricum nu-i semn bun presiunea asta si oricand se poate sa vina mai repede de data stabilita....asa ca azi am luat decizia sa ma apuc serios de treaba in ceea ce consta bagajul, de aceea am multe de spalat...

Lali offf imi pare rau ca treci prin asta...stiu te doare, mult, dar din ce am citit, el deja a ales alta persoana in viata lui...si si-a dat la o parte copii, sangele lui..asa ca nu stiu ce ai putea tu sa faci, atatat timp cat el nu doreste sa faca nimic..si se complace in situatia care este si e sub papucul lui... De ce a ales asta? Pai simplu, ptr ca nu poate suporta singuratatea, a stat o viata cu mama ta si dintr-o data s-a trezit singur, ptr ca el asta a cosiderat ca daca nu mai are partenera de viata, e singur, si a gasit-o pe respectiva concubina..si o accepta asa ptr ca stie ca noaptea nu e singur in pat, in casa..e cineva in viata lui..s-a gandit ca, copii sunt mari la casa lor cu familia lor..nu au timp de el, nu au timp sa-i ascute suferinta si nu vrea sa-i deranjeze....Eu zic ca cel mai bine e sa-l lasi pe el sa aleaga si sa decida daca va mai vrea sa aiba o relatie cu voi...dar stii ca viata uneori e crunta, mai ales cu astfel de persoane si mai devreme sau mai tarziu tot la mana copii lor ajungi..asa ca in viitor va avea cea mai mare nevoie de voi..si atunci ii veti fi alaturi si de abia atunci isi va da seama ca a gresit mult fata de voi... tu, voi nu puteti face altceva decat sa asteptati ca el sa isi dea seama ca mai importanti decat orice iubita/prietenea in viata sunt copii...pana atunci vezi-ti de viata ta, de familia ta si lasa-l ...nu-l mai deranja..ptr ca deranjul acesta lui ii rasuceste cutitul in rana si are necazuri cu aceea femeie..iubita lui..
Cat despre mama ta, poart-o in suflet asa cu ma fost in ochii tai, aprinde-i o lumanare, fa-i parastas, coliva si spune-i mereu ca o iubesti..ea acolo unde este, are grija de voi, copii ei si de nepotii ei..Stii am si eu o sora moarta, pe 27 februarie facea 24 de ani..i-am aprins o lumanare si am impartit ptr ea...si tot timpul ma gandesc ca acolo unde este, ii e mai bine... Mergi mai departe, plangi acum ptr ca e bine sa te descarci dar mergi mai departe, timpul va vindeca ranile si le va asaza pe toate asa cum va trebui.
Ema deci inca nu esti pe calea cea buna..deci is tot mai slabe sansele ca sa vii maine..
Anaela multumim mult ptr vestile despre Dana si Radu. Am citit si de tine la albinute ca ai ceva probleme in sarcina si ma rog ca toate sa se rezolve. Stiu e greu sa stai linistita acum si sa te odihnesti, dar pentru binele bebelinei din burtica, trebuie sa o faci. Sanatate multa, o sarcina la termen si un bebe santos. Te mai asteptam pe aici cand poti si daca doresti.
Cris nu stiu azi cat am timp de pc.. poate pe seara dar nu promit nimic..daca nu si maine e o zi... Reteta pai e aia care ti-am dat-o in trecut, de wafelce si le-am taiat triunghiuri is lipit intre ele uc crema de pudding apoi le-am glazurat cu ciocolata si nuttela..sunt o bunatate...te lingi pe degete si numai cu gandul la ele stai dupa ce se termina Asa-i laptele era sursa lor de viata.;la noi inca a ramas..la voi tot ce-i comestibil e bun atata timp cat umple burtica
Alynta voi ce mai faceti? au plecat bolile de la voi?
Simina la multi ani si tie si spor la treaba..cum v-ati simtit ieri la gradi?
Anna spor la munca
Mady tu pe unde esti, cum esti cu boala?
Ema , Getik a fost 2 zile la mama ei si nu are net acolo..off ce nasol ca esti tu mai rau, sper ca-ti va trece repede si nu te mai tine asa mult raceala


Cred ca am recuperat tot, sper, ca-s cam pe fuga, ma apuc de curatenie aici si apoi fug unde am treaba

V-am pupacit si va trimit multe, multe


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 37+ o mai mica

AMR: 3 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neata gagici! Am sosit si eu la cafea. Azi dupa ce se trezeste piciu si manca mergem la prietena mea si la Dragos si stam pana diseara. In ultima vreme s-au inteles picii spre surprinderea noastra si mai ales acolo la ei caci stau la casa si e spatiul mai mare. Am sa-l rog si pe sotul prietenei mele sa-l tuda pe Rares ca deja are parul mare si-i sta mut mai bine tunsulici
Vreau sa va urez la toate "La multi ani" sa fiti sanatoase si mereu fericite alaturi de cei dragi voua
Serialbastre multa sanatate Cezarei sper sa se faca repede bine
Lali sper ca esti mai bine azi si cu psihicul si cu raceala, sper ca te-au strans bine bratele mele
Cris sunt tare buni pampersii....biata Miru cred ca e suparata ca nu-l mai vede pe dogio fiind obisnuita cu el, dar nici nu-ti poti autodistruge casa
Picky sper sa terminati la timp cu renovatul pana vione bebelina, va tin pumnii, tu cum mai esti cu contractiile?
Cris ti-ai facut sonorul?
Anna
Simina sa-ti fie de bine relaxarea mami si neaparat poze cu noul look. Mie azi imi gateste soata la cina...distractie placuta sa aveti, eu m-as duce si la cheful organizat de firma si ce daca-s atatea femei
Alynta chiar vroiam sa intreb de voi...sunteti bine acum da?
Anaela multumim de vestile despre Dana, ma bucur ca sunt bine, sper sa treaca repede si iritatia la bebe....cred ca esti super prinsa cu amandoi copii, si chiar ne intereseaza sau cel putin pe mine ma intereseaza despre voi, asa ca te rog sa mai intri sa ne mai zici din cand in cand despre voi si 3 randuri e bine...sa ne spui cum a fost azi la control, tin pumnii si asteptam pozicile...poze ti-am trimis cu Rareselul
Ema sanatate multa, da va tine boala nu gluma, Dariusica cum e?...da mai sunt bocitoare si ce daca sunt sensi
Picky eu sper sa stea bebelina mica pana l atermen acolo in burtica ca nu mai este mult. Spor la lucru si nu te obosi prea tare stiu ca e greu dar fa pauze mai dese
fetele v-am pupat pe toate si va doresc sa va simtiti bine azi de ziua voastra. Noi mergem in vizite




Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput