Aradence DC - (160)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Citat:
citat din mesajul lui adablackcat

Ioana, io in cinstea ta beau ceva in seara asta! Cine mai vine?

Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Aradencele alaturi de maria_rubi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC


Ada ...multumesc!!! Mi-au dat lacrimile....
Acum am vazut postarea ta, ca a zis Alina ca ati iesit special pt ziua mea....m-ati topit, nebunelor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Fetelor, cum a fost la intalneala, nu povesteste nimeni nimic?
Noi nu demult am ajuns acasa.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Da mai,chiar asa ,nu ziceti nimic?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neata! Haideti la cafea!
Pai am fost doar eu, Miha, Gabi, Cristina rubi si Ducky. N-am ras chiar ca altadata dar a fost relaxant si bine. Am stat putin peste 00.00. Poze n-avem ca nu ne-a facut nimeni... Ne-am alcoolizat foarte putin, eu am baut doua coktail-uri cu ceva bere.



Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Aradencele alaturi de maria_rubi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Salutari la toata lumea!
Multumesc de urari, ne-am petrecut sambata. Acum scriu de la lucru, ca nu am net acasa.

Va pup ca sunt pe fuga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

salut,

eu iarasi in intarziere cu urarile

la multi ani Ioana, sa te intorci acasa cu bine

La multi ani Alexandra, Diana sa-ti traiasca cocoana.

La intalnire a fost fain, eu propun sa reluam intalnirile la data fixa cine poate sa vina vine cine nu poate reuseste alta data. Ce ziceti?

Eu am racit , asa ca duminica am stat in casa si am dormitat. Era cat pe ce sa merg la Gemi sport cu pruncii, dar ca norocu ca nu m-a lasat Susu, ca pe mine una nu m-a dus capul ca sunt varza si abia stau in picioare.

Printre voi nu sunt fete care au nascut si natural si cu cezariana? Sa-mi dea si mie o impresie. De cand am aflat ca s-a intors copilu si e posibila nasterea naturala nu mai pot dormi noaptea de stres ca nu stiu ce sa fac. As face cezariana sa-mi leg trompele si sa scap de spaima nasterii normale, prin care nu stiu de ce ( adica stiu) nu ma mai simt in stare sa trec. Pe de alta parte mi-e de pitica pentru ca la mine cezariana ar insemna cu cel putin 2 saptamani mai repede, uff chiar nu stiu ce sa fac. Na din cauza asta nu pot eu dormi noaptea.

Va doresc o zi frumoasa.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Printre voi nu sunt fete care au nascut si natural si cu cezariana?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008


Ceau, aradence dragi...

va citesc de dupa draperie, nu va cunosc personal si imi este destul de greu sa "intru in vorba" cu voi, dar va citesc si in gand am o vorba buna la adresa fiecaruia....

eu am trecut destul de recent printr-o cezariana, dupa nastere normala.... in 2 cuvinte nu as da nasterea naturala pe cezariana, nici in 100 de ani.... dupa nasterea naturala ma plimbam pe holurile spitalului si vorbeam la telefon, nu am avut dureri, recuperare foarte rapida... ei!!!, acuma dupa cezariana.... mutata in patul din salon de sotul si inca 2 barbati, stat nemiscata o perioada de timp (parca 2 ore) si apoi 24 de ore eram "leguma" legata de pat....pana am reusit sa ma ridic in fund pe marginea patului mi s-a parut ca a durat 10 zile, aveam ceva aparat legat la locul anesteziei care diminua din durere, dar sunt hotarata ca la urmatoarea nastere sa INCERC natural....

Somleac, te admir pentru familia ta.... nu cred ca te "ajung", dar ne straduim....

va pe toate si sa aveti o saptamana buna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Oooo...Mirela, ce frumos! Felicitari pentru bb2! Eu nu stiu cum e cu cezariana, deci nu pot face comparatie.
Miha, hai ca mai poti una naturala! Facem galerie si te sustinem! Decat o cicatrice mai bine rabzi dureri cateva ore. Poate o sa scapi rapid fiind a cincea nastere! Ioi, a cincea! Imi trebuie timp si mie sa ma obisnuiesc. Pana acum punctul de reper despre tine era "prietena mea cu 4 copii". Acum musai sa schimb placa.


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Aradencele alaturi de maria_rubi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mirela sa-ti traiasca feciorul. Multumesc ca mi-ai impartasit din experienta ta.

Ada m-ai spart. Hai ca-ti fac galerie poate reusesti sa schimbi placa.


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

I-am luat cercei fetei cucuiete. Pana la urma Daria a ales cu model "fetita".

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput