Regasiri (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Bambo am fugit la mail si am vazut pozicile. Tare mare e David si ce topaie el pana ramane descult. Ce trece timpul...
Maya atunci sa va fie de bine. Mirela intreba la Pitesti de o gradi particulara. Poate dai o fuga pe acolo sa o ajuti

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimineata

primavara da semne ca ar vrea sa se instaleze.Inca de zilele trecute am inceput sa stau mai mult cu fetele afara

intrebati de Lacramioara-e bine in general dar ff ocupata la servici( de unde scria ea de obicei) asa ca nu mai apuca sa mai intre

Maya ce spui tu acolo de gelozia Anei e valabil si pt Daria.Cand or sa fie si cele mici mai independente sa nu le mai dam cu lingurita,ducem doar in brate,leganam lucrurile se vor mai aseza.Gelozia nu va disparea insa niciodata (zic cartile) si ea va aparea cand si cand din diverse motive si in diferite grade de intensitate
revenind la gelozia de acum-Daria cere mult in ultimul timp sa o luam in brate si incercam cand si cand sa ii indeplinim dorinta(usor nu e la cele 17 kg dar inca facem fata) ,vrea din mancarea Mirunei-asa ca trebuie sa o intreb expres cand pregatesc pt Miru daca nu vrea si ea.Cand apare cate o hainuta noua de-a Mirunei zice-Asta e a mea nu? desi e clar ca nu e a ei,ba chiar se si chinuie sa le bage pe o mana ,picior.Chiar si medicamentele pe care i le dau lui Miru sunt tentante.Cand ii dadeam Mirunei tratament homeopat a trebuit sa ii dau si ei bulinutze(ei ii dadeam din tubul de oscilococcilum-cate 5 bulinutze)

am reusit sa incar si cateva poze cu fetele aicisi aici
si cate ceva din ce am reusit sa mai fac cu Daria,cu greu...ca Miru trage mereu de toate si e greu de pacalit sa stea in alta parte decat acolo unde lucreaza Daria de aici

o dumineca placuta sa aveti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dastefa ce mare a crescut Miru, parca mai ieri era bebelusul pentru care iti faceai atatea griji. Apropo de hainute azi am vrut sa-i dau o gecuta Theei si Ana mi-a ascuns-o pe motiv ca ii place ei f tare si nu vrea sa i-o mai dea soru-sii desi va dati seama cat e de mica.
Am avut un weekend plin, ieri am fost in Bucuresti sa le mai plimb si am aterizat si la un 6D. Ati fost pana acum? E interesant ca experienta insa pt mine a fost cam mult, m-a durut capul toata ziua. Mi-a fost si frica, am stat incordata la maxim, adrenalina la maxim, am iesit varza. M-as fi dat jos de pe scaun dar o tineam si pe Ana in brate, noroc ca a tinut-o inima, eu nu am stiut cum e, daca as fi stiut nu bagam copilul, dar ei i-a placut f tare, nu s-a speriat deloc, doar radea cat o tinea gura si simteam ca=i batea inima f rapid. Am intrebat la intrare daca au voie copilasii ca ea si au zis daaa, avem si d-astea pt varsta lor. Asa ca am intrat:)). Prietena mea a intrat cu baietelul si a tipat tot filmul intruna. Am fost praf amandoua.
Azi mai mult pe afara le-am tinut, a fost o zi f frumoasa. Chiar m-am relaxat weekendul asta, sper sa nu se mai intoarca iarna ca mi s-a luat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna dimineata! Va invit la o cafea si va doresc o saptamana frumoasa.
Maya ma bucur pentru zilele tale de plimbare si relaxare. Cat despre hainute si gelozie mie nu mi-ar da voie sa-mi cumpar mie nimic si e singura
Dastefa tare frumoase pozicile. Miru mare si frumoasa, Daria o adevarata domnisoara. Ce frumos lucrati voi!



Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Buna dimineata

azi dau eu o

hai sa va mai zic ceva de relatia Daria-Miruna.Cand apare Daria de la gradi Miruna e asa bucuroasa.Sunt momente cand se joaca f frumos impreuna.Din pacate nu f multe-pt ca Daria ba vrea sa mearga sa se joace cu verisoarasa ,ba vrea la desene ,ba face cate o activitate pt care trebuie s-o tin departe pe Miruna sau pur si simplu uneori e in camera cu Miru dar o ignora.Oricum ideea ca secventele de ras in hohote cele mai adevarate le are Miru cand se joaca cu Daria.Prima data cand a ras Miruna in hohote se juca cu Daria cu o ...palnie(sa nu va fie de mirare ca asa jucarii au ele pt ca la mine vesnic gasesti pe jos prin bucatarie castroane,ulcele strecuratori, linguri, canite- baineori cand am nevoie de ele trebuie sa le mai caut si prin sertarele cu haine)

fug sa o trezesc pe Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

dragelor
Hunii sunt mai bine...va lasa darul lor de ziua mamei

Despre relatia Bogdan_Isabella:
-in primele 2 zile de gradi din acest an scolar fata a plans caci in mintea ei il "lasam" pe Bogdi la gradi
-acum il ducem la gradi la terapiinumai chiraie ,sa mai plictiseste ea pe holuri si incerc sa-i incarc timpul....dar cand ajungem acasa de la terapii se lasa cu chiote si joaca,iar daca el e la gradi sta cumintica se joaca singura NU SE SIMTE.Cum apare si Bogdi in schema "se simte".Ei se joaca fff mult impreuna,deja "clocesc" prostiutze in doi ,au inceput sa se coalizeze <sa nu vada mami,sa nu auda tati>Iar daca Bogdi vrea sa se uite la desene sta si ea putin apoi il "chinuie"...iar la pc e si mai tragic cai amandoi vor odata sa "strice" tastatura.

Mihaela la mine nu mai sunt prin bucatarie vase,oale si toate alea pe jos caci am pus sigurante la usi si nu le mai poate deschide.
Am pus caci imi era frica nu ca sparge ceva ci sa nu pateasca ea ceva.



O dimineata frumoasa tuturor!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Blogul Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Multumesc pt cafele fetelor. Eu vreau doua
Dodo tare frumos cadoul de ziua mamei si tare frumos povestesti cum se joaca ei.
Dastefa, cred ca gelozia si varsta sunt de vina acum , las ca vezi tu la adolescenta ce bine se vor intelege intre ele
Ma cand vad ce frumos povestiti de doi copii parca m-ar apuca si pe mine...

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimi si o mare
dodo-sunt superbi copii tai in ultim poza,impreuna
ma uitam la poza cu Bogdi si ma gandeam ca nu e departe momentul cand ,cine nu l-a cunoscut de mic, nici nu va banui lupta pe care ati dus-o,diagnosticele pe care le-a avut
cat despre vesela-i-am lasat Mirunei special acces la cateva chestii care nu se sparg,celelalte sunt inchise




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata!

Dau intai cafeaua cu sau fara lapte, dupa cum vrea fiecare, apoi revin.
(De-abia vad daca am scris corect parola)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Roxana uraaaaaaaaaaaaaa!
Asteptam sa revi cu vesti!
Dastefa multam pt cafea. Bag acum repede o cana
pe toata lumea si va doresc o zi frumoasa.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput