Regasiri (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

MAYA bine ca a iesit vecinul ala !!!!!!!! doamne !! esti si cu copiii in casa singura.
Dbunny,aici sunt civili,dar pe strada,nu vin la usa fara uniforma ,sa intrebe de cineva.si vin doi ,vezi si masina de politie in fata blocului.zilele trecut suna la interfon si intreaba daca locuieste ..un nume la noi.barbatul zice ca nu,ei spun "dar putem sa urcam sa va intrebam ceva?suntem de la politie".da.urca,ii vezi cu uniforma,intreaba iar numele aluia,sigur nu sta aici ,nici nu a stat?nu domle,ca stau de 10 ani aici.ei:pai noua ne apare ca e inregiostrat in acest domiciliu.
Va inselati!la ce adresa va apare ?
citeste ala adresa,era altaaaa,alta strada,etaj si apartament bun dar alta strada !! si.au dat aia o palma pe frunte pfuuuuuuu scuzati !!!!

revenind la Maya,nu e de gluma deloc !! m-am prins de cum ai povestit ca era ceva in neregula.un plitist nu lasa dubii,nu se balbaie,normal trebuie sa vina insotit si cand cauta pe cineva vine imbracat.civilii sunt sub acoperire cand urmaresc ceva,dar sub acoperire raman ! nu se prezinta la tine la usa.

cand ti se mai pare ceva ciudat,suni si la vecin ! ce bine ca poti sa inchizi asa o usa separata la 2 vecini ! da,e mai greu asa .dar sa rasuciti ,mereu cheia si acolo,sa nu trantiti usa doar!

lasa,mai bine ca nu ai dat tu telefon sa intrebi,ca sigur lasai usa deschisa si mai intra si peste tine !

nu se mai intoarce el,oricum! dar e foarte bine ca v-ati dus la politie,asa sunt si ei informati.ati denuntat?ca daca il gasesc pe individ,il recunoasteti.
oricum,ati dat nr masinii la politie,pt ceea ce a facut la tine nu poate sa il acuze cu nimic,ca mare lucru nu a facut..dar daca devine suspect e mai usor sa il prinda sau sa descopere ca a mai participat la furturi asa.
daca nu se da la tv...ca asa ar afla multa lume despre individ.

Dbunny intrebai daca mai calc babetici
nu le mai calc,nu prea mai calc multe,mi.a fost greu cand am inceput sa le impachetez si sa le bag in sifonier necalcate.la mine in sifoniere nu intra nimic necalcat.si tineam teancurile de haine pana le venea randul la calcat.
a fost greu la inceput,m-am obisnuit cand am vazut ca nu mai aveam timp sa culeg rufele dupa sarma si sa le impachetez asa cum sunt,la 5 persoane ! si sa le pun fiecare la locul ei !
numai pana imperechez sosetele la 5 ! asa ca m-am calmat cu calcatul,las de-o parte camasile baietilor(Andres are mai multe ca ta-su),tricourile si camasile lui tati,si pantalonii,bluzele Sofiei...etc.oricum am eliminat lenjeriile,hainele de casa,pijamalele..pai numai pijamale sunt 3 pe zi ! ma lua cu capul!!

nu am mai luat femeie ca greul a trecut ! acum ma descurc singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Gata am bifat si vaccinul de la 6 luni de acum la 1 an...ce stress aveam cu el...nu stiu ce eram asa stresata sa nu-mi chinuie botzul de aur cu doua vaccinuri
M-am dus pregatita de acasa cu o jucarie care ii place lui si asa concentrat era doar s-a incruntat si a marait putin dar i-a trecut repede se mira si doctorita ce cuminte e la doua vaccinuri sa nu planga a dormit 3 ore dupa

Ce m-am distrat la "romanii au talent" mare e prostia la unii cred ca ma auzeau si vecinii cum radeam

Dbunny-in primele luni eram inebunita dupa suc de grefuit(alea roz) cu miere imi faceam cate 500 ml pe zi sau lapte cu banana si miere

Dodo- frumoasa sapca ,multa sanatate

Ank-insanatosire grabnica

Maya-e clar omul testa terenulnu mai deschid la nimeni cand sunt singura...

merg si eu la somn...n buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna dimineata, poftiti la o si va doresc o saptamana frumoasa.
La noi e mare zapada . Am facut o ara pana la seviciu, deci dublu fata de normal .
Ce faceti? Slaba activitatea pe aici?
Bambo bine ca ati scapat de vaccin si a fost cuminte Dvidutu. Ai baiat mare nu gluma.
Dodo tare frumoasa sepcuta. Multa sanatate virusatilor si sa treaca cat mai repede.
Dbunny Dany te lasa sa stai. Cum a fost la eco?
Aelita las ca nu trebuie tot calcat


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank ce povestesti tu mai sus vi s-a intamplat voua ca prea seamana scenariul? Sau ai redat povestea mea? Ca la fel s-a intamplat si la mine, a sunat ca e de la politie, ca-l cauta pe x ca ala figureaza cu adresa mea etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

ank ma lasa Dani sa stau, ieri chiar 3 ore!! am lenevit in pat in timp ce el si tati se uitau la desene, sau desenau, dar tati nu e acasa decat duminica, deci profit cat pot.

La eco a fost ok, a trebuit sa astept destul, daca tot e clinica privata, de ce au intarzieri??

in fine broscuta e mica, mica mica, dar ii bate inimioara de numa! l-a masurat de-a latul, habar nam de ce! si-acu n ustiu cat masoara broscul. ca de la labuta la labuta are 6 mm, dar in lungime se vede clar ca e mai mult, adica nu-i doar un bob marunt rotund, se vede clar unde-i capul...nu stiu de ce l-a masurat ca si cand inca ar fi o bobita. Si atunci masuratoarea asta da 6 saptamani si 3 zile, cand eu am 7. in fine, crestem noi mari...

sanatate multa celor bolnaviori

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dbunny sigur ca o sa cresteti mari si ma bucur mult ca totul er bine.
Maya nu eu povesteam ci Aelita.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Pai prea semanau relatarile si m-am gandit ca tu, scuze. Am si citit pe fuga ca sunt ocupata rau cu printesele, mai intru maine sa citesc mai pe indelete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

La multi ani doamnelor! Sa fiti fericite, sanatoase si implinite si sa aveti parte de foarte multe bucurii in viata!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La multi ani mamicilor!! sa aveti parte de-o zi 'rasfatata'

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Repede repede pana nu se termina ziua

La multi ani dragi mamici sa fiti fericite si iubite alaturi de cei dragi !!!



Astazi am fost la serbare ce frumos a fost...cand aud cantecul de ziua ta mamico mi se topeste inima
Ne-au asteptat copii cu masa pusa..tort,prajiturele...Antonia a spus poezia bine un pic intimidata dar i-a trecut repede...au cantat f frumos

Dbunny-ma bucur ca e totul ok la eco...o sa cresteti mari

Ank-ce mai face caprita?

Mergi la inceput