Bobocei de sept-oct 2008 (324)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Salutare fetelor!!!! nu imi vine sa cred ca apuc sa va scriu....
va pup din toata inima si sa stiti ca nu v-am uitat nici o clipa dar timpul asta nu permite prea multe....
Noi suntem bine, in toamna o sa ne mutam in sfarsit la casutza noastra, Andrei va merge la gradi, si tot asa...sper ca dupa ce ma mut si nu o sa mai trebuiasca sa fug toata ziua dupa materiale prin oras, voi avea timp sa va scriu mai mult.

Va pup inca o data si imi este taaaare dor sa povestesc cu voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

Salutare fetelor!!!! nu imi vine sa cred ca apuc sa va scriu....
va pup din toata inima si sa stiti ca nu v-am uitat nici o clipa dar timpul asta nu permite prea multe....
Noi suntem bine, in toamna o sa ne mutam in sfarsit la casutza noastra, Andrei va merge la gradi, si tot asa...sper ca dupa ce ma mut si nu o sa mai trebuiasca sa fug toata ziua dupa materiale prin oras, voi avea timp sa va scriu mai mult.

Va pup inca o data si imi este taaaare dor sa povestesc cu voi!

de Andrei Petru(18.08.2008)
_
"You can learn many things from children. How much patience you have, for instance"
"Ca sa intelegi dragostea parintilor tai, trebuie sa cresti tu insuti un copil"





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

Salutare fetelor!!!! nu imi vine sa cred ca apuc sa va scriu....
va pup din toata inima si sa stiti ca nu v-am uitat nici o clipa dar timpul asta nu permite prea multe....
Noi suntem bine, in toamna o sa ne mutam in sfarsit la casutza noastra, Andrei va merge la gradi, si tot asa...sper ca dupa ce ma mut si nu o sa mai trebuiasca sa fug toata ziua dupa materiale prin oras, voi avea timp sa va scriu mai mult.

Va pup inca o data si imi este taaaare dor sa povestesc cu voi!


de Andrei Petru(18.08.2008)
_
"You can learn many things from children. How much patience you have, for instance"
"Ca sa intelegi dragostea parintilor tai, trebuie sa cresti tu insuti un copil"



andy_galro cat ma bucur sa te revad!!! Ma bucur si pentru vestile bune si abia astept sa ai mai mult timp sa ne mai vizitezi!!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:


LA MULTI ANI, DRAGA LUCIA!!!


ClaudiaH Sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si norocoasa!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Lucia
sa fii sanatoasa si sa o rogi pe mami sa ne mai dea vesti despre tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

La Multi Ani Lucia !
Sa fi sanatoasa, sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna, fetelor!

Monyca, Claudinna, Nocom,multumesc mult de urari! Offf, inca nu ne-ati dat uitarii?
Daca lumea s-a mutat pe FB... am intrat si eu pe aici din ce in ce mai rar. Deseori ma intreb ce mai fac boboceii pe care ajunsesem sa-i cunosc atat de bine. Dar...

Nocom, povestea cu Lucia... a dus la operatie. Din pacate nu e 100% rezolvata. Cand scaunul e tare tot mai prolabeaza cativa mm de intestin insa eu a doua operatie nu mai fac. Chirurgul zice ca e ok cata vreme nu o doare si nu se intampla la fiecare scaun. Motivul prolabarii e ca ultima portiune a colonului e mai lunga decat ar trebui. La operatie au cusut intestinul in interior ca sa nu mai stea balalau insa din moment ce nu au taiat... inca mi este lung. Sper sa se rezolve pe masura ce mai creste ea. Oricum e nasol caci a devenit o obsesie pentru noi cate fructe si legume mananca, toata ziua o indopam cu lichide... e o povara pe termen lung. Dar ce sa facem...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Lucia a crescut intre timp, ca si puiutii vostri. Acum are 101cm si 15kg. A trecut de perioada teribila a incapatanarilor asa ca acum e mereu pe langa mine dispusa sa ajute sa coopereze, sa intrebe sa povesteasca, etc. Relatia cu Stefan... cred ca e oarecum normala dar obositoare pentru noi, parintii: sunt mereu in competitie, Lucia mai precis vrea sa faca tot ce face frate-su iar el ii da apa la moara dandu-i tot felul de provocari. Ei se distreaza teribil impreuna insa pentru noi tot timpul e balamuc in casa. Cadn unul lipseste e asa o linisteeeee. Lucia merge acum la gradinita, e inca in perioada de acomodare insa se descurca foarte bine. Vorbeste foarte bine ambele limbi, in romana mai face greseli la conjugarea unor verbe neregulate, la pronumele posesive (asta este a lu mine, asta e rochia meu) precum si la unele pluraluri insa... nu punem la suflet. Jocurile preferate sunt memory si puzzle (cu peste 42 de piese). O sa va pun in curand si cateva poze. Va pup si va urez numai bine! Promit sa intru mai des!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Off, Claudia, speram sa nu ajungeti la operatie :(( Imi pare rau ca si asa problema persista si ca va apasa zi de zi, va tin si eu pumnii sa se rezolve odata cu crestea Luciei.

Puzzle cu 42 de piese zici?!?!?! wow!!! Stiam ca le facea de mica, dar nu ma asteptam sa progreseze asa repede! BRAVO LUCIA!!!

Cu competita intre frati stiu EXACT cum e :(( Nici ai mei nu se lasa si se intrec la orice, chiar si cine se spala primul pe maini, cine haleste mai repede iaurtul, cine ajunge primul la poarta cand plecam de acasa samd. De cele mai multe ori se lasa cu bazait din partea Dariei ca nu a reusit ea prima, dar cand are chef, Matei o mai lasa sa castige :D

Astept poze cu voi, cu puiutii, de la petrecerea de 3 ani.....

PUP



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

Buna fetelor, n-am mai intrat de 2 ani cred.
Mi-a luat ceva timp sa gasesc, m-am gasit pe lista si mi-am adus aminte prin cate am trecut.

Acum ma gandesc la al doilea copilas... inca nu sutn insarcinata dar o sa incepem sa "lucram" curand :)
va pup

Mergi la inceput