Bobocei de sept-oct 2008 (324)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

salutare!!!
ClaudiaH, asteptam pozici cu Lucia! chiar nu vrei sa ne regasim pe FB??
Banu, bine ai revenit!
noi ne-am reunit pe FB, insa suntem nostalgice dupa DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Buna tuturor

REMEMBER ME?

Am intrat sa va salut pe toate deoarece am primit un mail din partea administratorului acestui sait si sa va multumesc ca nu ne-ati uitat.
Acum sa va zic despre Sergiu ca este un baietel cu toate calitatiile doar ca este foarte sensibil in sensul ca se streseaza din orice si din aceasta cauza am inceput sa ne balbaim cam din aprilie.Am consultat un pshihiatru care a spus ca nu am ce sa-i fac ,ca nu are nevoie de tratament decat poate de un logoped cand va fi de vreo 4-5 anisori.
Am mers mai departe la un psiholog si de vreo luna jumate ne tinem de el .Ma invatat ce sa fac ,cum sa reationez si am reusit pentru o perioda sa-si revina dar acum a inceput iar.
Balbaiala noastra este pe episoade si pana acum avem vreo 5 in sensul ca isi revine vreo cateva saptamani apoi iar incepe si tot asa .
Psiholoaga a zis ca poate sa mai dureze poate 1-2 ani deoarece este sensibil si introvertit fiind mic nu se stie manifesta alt fel unei situatii ex:nu puteam sa-l spal multa vreme pe cap ca se stresa,nu ii placea sa il tund,se streseaza atunci cand trebuie sa i-a medicamente atunci cand e bolnav,cand plec la servici si multe altele care nu-i convin.
Deci pe fond emotional n-i se trag problemele.Sper sa fim bine in final si sa nu mai dureze foarte mult ca noi suntem tare necajiti din aceasta cauza.
Atmosfera in casa este frumoasa ,ne jucam ,nu il batem ,poate il mai certam cateodata cand facea cateo boacana dar nu tare ci ca orice parinte,acum nici macar nu il mai certam doar ii explicam ca nu a facut bine .

Va pup si sper ca voi sa nu aveti probleme cu puiutii vostri .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

LUCUTTA, sigur ca imi amintesc!
imi pare tare rau ca va confruntati cu o astfel de situatie, insa ma bucur ca ati luat decizia de a merge la psiholog. sper sa se indrepte lucrurile cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna fetele!

Tot slaba activitatea....
Pe FB nu vin desi imi lipsiti tare mult. Poate va mutati voi pe Google+, acolo e mai privat si am deja cont. Dupa cum am promis am pus cateva poze. Mi-a luat mai mult timp pentru ca am facut un album separat pentru voi. (Nu vreau sa pun toate pozele public aici pe DC.)

Deci asta e linkul la poze:
https://picasaweb.google.com/110637511811012591020/MicutiiMei?authkey=Gv1sRgCJ7r7Lrn8PnevwE

Lucutta, nu-ti face griji, am cunoscut un baietel care se balbaia tot asa pe fond de stress. S-a balbait toata gradinita dar pe masura ce s-a maturizat i-a trecut. Acum e la scoala si n-are nici cea mai mica problema. Parintii insa n-au facut mare lucru in directia asta. Au fost sfatuiti ca daca nu trece pana la scoala o sa faca logopedie in clasa 1, insa... a trecut de la sine inainte de inceperea scolii.

Despre noi... totul e in limite normale sa zic asa. Lucia inca nu e chiar in apele ei la gradinita dar merge in fiecare zi fara plans sau comentarii. Educatoarea o lauda foarte mult: inca nu si-a facut prieteni dar e foarte prietenoasa, ii ajuta tot timpul pe cei care au nevoie de ajutor, e foarte independenta (se duce singura la toaleta, se imbraca/dezbraca, etc), stie o multime de lucruri, cantecele, e cooperanta, ascultatoare... Acasa nu e chiar asa la superlativ: e isteata foc, stie multe lucruri, ma uimeste uneori ce rationamente face insa e mai dracoasa un pic, manifesta mai multa personalitate decat la gradinita. Dar cred ca si asta e normal. Stefan a inceput scoala si nu a pasit chiar cu dreptul. Se plictiseste si in consecinta nu merge cu prea multa placere la scoala. Am vorbit cu invatatoarea si mi-a promis ca o sa incerce sa-i dea teme de lucru mai provocante ca sa nu se mai plictiseasca. Vom vedea...

Cam astea de pe la noi...

O sa mi trec pe aici din cand in cand. Pe curand!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna fetele!

Vad ca nu mai trece nimeni pe aici.
Voiam sa va urez Sarbatori de iarna minunate si un Mos darnic!
Numai bine atat voua cat si micutilor vostri!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

La multi ani! Fie ca 2012 sa fie un an mai bun, mai prosper si plin de impliniri!


Noi suntem bine si s-ar fi putut si mai bine. 2011 a fost un an greu de dus pentru noi parintii, dar asta e viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

La Multi Ani, dragi mamici!!!

Va doresc si eu ca Noul An sa va aduca numai bucurii, toate grijile si problemele voastre sa dispara si copilasii vostri sa fie sanatosi si norocosi.

Daca va hotarati sa veniti alaturi de noi pe FB, sa ziceti. Suntem acolo, 63 de mamici din odiseea de sept-oct 2008, si inca catvea in cluburi conexe, asadar, va asteptam si pe voi pentru reintregirea grupului.

Va pup si va imbratisez cu drag!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

La Multi Ani tuturor boboceilor care isi sarbatoresc in aceasta perioada ziua de nastere!!!

Sa ne creasca mari, frumosi si sanatosi!!!

au trecut 4 ani.......



Mergi la inceput