Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

http://qik.com/video/38932527
picii mei mai inainte

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzi-tzi
Adishor[/b] si noi mergem in Herastrau, insa stam putin mai departe si ajungem doar in weekend, la roata mare. Acolo le place baietilor ca sunt mai multe locuri de joaca, au 1an si 2luni si vor sa aiba loc de alergat.

Pup la dublu pe toate!

Tzi-Tzi, multumesc pt raspuns, s-a facut, ne vedem in weekend in herastrau, la roata mare. am incercat sa-ti scriu un mesaj privat, dar nu l-ai activat inca.

Adishor + Porumbitzele ei Mara si Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

http://qik.com/video/38932527
picii mei mai inainte

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Niste scumpei. Sa fie sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mary merci frumos

am fost le controlul de 3 luni
Razvi 5300 si 59 cm
Robi 5870 si 61,5 cm


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Buna fetelor,

Ma puteti ajuta cu un sfat? Daca a trecut cineva prin asa ceva?

La recomandarea doctorului, dupa 3 luni de la nastere mi-am refacut testul papanicolau...rezultatul a fost 3 LSIL-leziune intraepiteliala scuamoasa de grad scazut cu atipii HPV...

a mai avut cineva asa ceva? oare o fi grav?

help pls

multumesc si va pup

Elna mami de gemenasi - Radu si Tudor 26.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna super mamici!

adishor_1975 super tare raspunsu tau cu "este mai usor decat am crezut si mai frumos decat ne-am asteptat". Cu permisiunea ta il voi folosi si eu/ca eram in cautare de asa ceva. Mereu intreaba toooti-dupa cum bine stii eternu: "Cum e cu doi?"

mirela2 si mie mi s-a urat de muls de nu mai pooot! Cre ca o mai tiu pana la 6l, inca o luna deci..Orcum scot asa putin/max 300-masa de luat in parc adica pt ambele.Si ai mei sunt lasati si lungi ! Dc as avea bani as face operatie frateee

CAMELIA28 bibe iti recomand Dr.Browns. Au sistem anti colici-noi nu am stiut ce e aia urlete de colici..nopti nedormite. Am avut grad de comparatie-am si avent, si Nuk, la alea se vede clar cum se face vid de aer si inghit bulele de aer.Ia vreo 8 pt inceput, sa ai si de 120 si de 240. Da pe google si gasesti siteul, acolo au o animatie f explicativa.

mirela2 cee amuzanti sunt!!

Noi azi facem 5 luuuni! Si voi sarbatori cu dady seara - vine socrela sa seada cu Pufele. Nici nu stu ce vom face, ideea e ca scapam putin..

Kiss nuapte buna



Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

elena n am mai facut papaniolau de pe vremea primului fiv

sugubina ce nu facem noi pt copii, eu deja ma gandesc la cum sa strang bani pt a mi ridica tzatzele la loc
alti copii nu mai fac eu, imi ajung 3 bucati

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sugu sa ti traiasca pufele si sa fie sanatoase

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_23 spune:

buna doamnelor!Copilasii mei sunt raciti(tuse plina ,le curge nasul)si am incercat cu nurofen,calpol,siropuri de tuse si nu le trece!Am avut in casa Ospamox.Dar nu stiu cum sa-l administrez ,la cate ore si ce cantitate?Poate ma poate ajuta cineva .Copii au 1 an si o luna si peste 12 kg poate chiar 13 kg .Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada_23

buna doamnelor!Copilasii mei sunt raciti(tuse plina ,le curge nasul)si am incercat cu nurofen,calpol,siropuri de tuse si nu le trece!Am avut in casa Ospamox.Dar nu stiu cum sa-l administrez ,la cate ore si ce cantitate?Poate ma poate ajuta cineva .Copii au 1 an si o luna si peste 12 kg poate chiar 13 kg .Multumesc !

Andreea Tanasa


Recomandarea mea este sa nu le dai antibiotic de capul tau. Consulta un medic. Poate nici nu e nevoie de antibioc, de unde stii ca nu e o viroza? Virozele nu se trateaza cu antibiotic. Mai ales pt ca sunt atat de mici copiii nu ar trebui sa ii tratezi de capul tau si dupa informatii luate de pe net. Sanatate multa!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput