Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

aaa ca am uitat sa va scriu
cine vrea COLACEI de inot, pana in Florii aduce al meu sot un lot destul de mare
cine vrea sa mi spuna
pupi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:


Mirela, noi voiam colacei..cat costa unul?

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

inca ceva, va intrebasem cu ce fel de cadita pt baie v-ati impacat mai bine, cea cu forma anatomica sau forma clasica?
Si pt inceput , cam de cate biberoane as avea nevoie si care ar fi cele mai bunute? Multumesc!!

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna fetelor,
Azi am iesit si noi prima data afara. Inca nu avem carucior (luni seara soseste) insa i-am scos in cosuletele cu care i-am scos din spital. Mi-a facut tare bine, iar copiii au fost destul de cuminti (nici nu am stat mult). Abia astept sa merg in parc si sa va vad.
Mirela: colaceii sunt din aceia cum au pufinele care se pun in jurul gatului ? Daca da, si eu vreau 2, insa tot asa tb sa intreb cat costa. Daca poti sa-mi spui, raman recunoscatoare . cat despre muls, eu una m-as bucura sa am lapte macar pana au ei 6 luni...insa la mine cam seaca izvorul:( iar fata nu prea maninca lapte praf. asa ca stau ca pe ace. tu stii mai bine cums a faci...
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

monas sunt la fel ca ai lui sugubina

in jur de 45 lei costa

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CAMELIA28

inca ceva, va intrebasem cu ce fel de cadita pt baie v-ati impacat mai bine, cea cu forma anatomica sau forma clasica?
Si pt inceput , cam de cate biberoane as avea nevoie si care ar fi cele mai bunute? Multumesc!!

32+


eu am de la avent
4 de 125 si 3 de 260
plus inca 2 de la chico de 150

la inceput o sa folositi din cele mici
cele mari eu le am pe post de recipient de stocat lapte la frigi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

ladies,

le cantaresc pe fetite in fiecare duminica. de regula luau in greutate 250-300 g.
saptamana aceasta - cand am facut vaccinul - au luat mai putin. Mara 190g si Ioana 150g, fetele au 2 luni si o saptamana.

cum vi se pare? la voi cum a fost?

multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzi-tzi spune:

JoAnn noi am folosit de la inceput patuturi pt copii, inintial au incaput amandoi intr-un patut, apoi de la 5 luni fiecare cu patutul lui. Am mers pe aceeasi varianta: sa ne tina mai mult timp, sa nu il schimbam dupa 1 an. L-am ales pe asta http://www.mobtrend.ro/virtuemart?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=265&category_id=49 Noi l-am luat de la un magazin vis-a-vis de stadionul Ghencea, nu stiu dc mai au si alte magazine. Pot sa iti spun ca sunt f multumita de ele, f rezistente (baietii le-au incercat de mult ), din lemn, 70x140cm, se pot da jos gratiile si se face pat junior.

Adishor[/b] si noi mergem in Herastrau, insa stam putin mai departe si ajungem doar in weekend, la roata mare. Acolo le place baietilor ca sunt mai multe locuri de joaca, au 1an si 2luni si vor sa aiba loc de alergat.

Pup la dublu pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buan fete cucuiete ,
Oare nu ne face si noua cienva capitol nou? Ca eu nu stiu cums e face/...
Mirela: atunci trece-ma si pe mine cu doi colacei, ca abia astept sa-i vad in cadita cu ei:).
Cat despre patut, eu cam regret ca nu am luat din lemn, pt ca se frichinesc si se cam deranjeaza unul pe celalat, si ma gandesc ca cel din lemn era mai rigid..mai stabil..
adishor: eu una sunt multumita daca iau in greutate, oricat de putin. Am inteles de la dr neonatolog ca daca iau in greutate cam 200 grame, cam aceasta este media pe saptamana. Sau minim 750 grame pe luna. La mine fata ia mai putin in greutate, este mais ensibila si cam vomita. Lasa sa vezi si saptamana aceasta cat iau fetele tale, si abia poti sa-ti faci griji..ca au si ele saptamani mai bune si altele in care se gandesc ;la silueta:)
Va pup si revin (de azi sunt mama eroina singura cu copiii pana pe la ora 16.00 cand vin sotul obosit de la serviciu).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

monas esti pe catastif
eu am deocamdata doar un pat de lemn 60/120
in curand tre sa mai cumpar unul ca vad ca abia mai incap in el

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput