Mar.Apr(169)- Bv Miki, Ina, MsBB, Felicia, Dinora!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008

buna

multumesc pt galerie. nu am citit , am intrat ca am o urgenta si voi ma puteti ajuta
dr pediatru nu raspunde la tel si nu stiu ce sa fac: bevele suge, doar ca aam sanii ffff fierbinti si mari, nu ii simt sa se goleasca......noi de ieri suntem acasa. VA ROG, DA-TI UN SFAT......



"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +39
(Matei19:26)

cred ca tia venit laptele,la fel erau si sanii mei cand a venit laptele dupa ce am nascut,dar trece sa stii,pune bebe sa pape cat mai mult

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

iony sa stii ca primele zile am fost si eu un pic panicata...dar asa incet, incet ne intram in mana. cu alaptatul eram eu putin stresata.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinam spune:

FELICITARI TUTUROR CELOR CARE AU NASCUT AZI DE MARTISOR


Pentru restul fetelor sa aveti o primavara plina de bucurii si bebei sanatosi!




sorina
mami de Tudor 4 ani , acum 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

ally, ai mai schimbat salteluta? ai rezolvat ceva ?

cami, pai o sa trebuiasca sa ma obisnuiesc si mai ales sa am curaj sa ii cer mai multe, ca eu azi numai i-am spus asa in linii mari ce vreau si asa a si facut, nu a aprofundat si nu a facut cum as fi facut eu, deh ..nici nu i-am spus, o fi spus ca e bine asa cum a facut... de rau nu-i rau, dar stii tu, acele mici detalii care numai ochiul soacrei le vede, asa ca mine asa ca pentru prima data e ok , data viitoare o sa ii cer mai mult si mai bine
Pai de plata ii platesc 10 lire pe ora , 3 ore pe saptamana, sincer eu nu cred ca ar fi nevoie de mai mult pentru cat vreau eu sa imi faca ... adica de facut mancare nu ii cer si nici de calcat, cat mi-e de greu sa accpet pe cineva sa imi stearga praful iti dai seama ca nu as accepta pe nimeni sa mi se bage intre oale sau sa imi calce am mai spus eu, nu am toate tiglele pe casa

De astea 10 lire pe ora, astea 3 ore cat mi-a fost azi a facut asa : aspirat in toate camerele, sters praful , spalat baile si dat cu mopul in living, bai si bucatarie , ca restul in bucatarie eu am frecat si lustruit... ea a facut in baie, dusul si usile de la dus ca se pune tare mult si repede calcarul , dusul e separat pe un colt si cada separat pe alt colt... si chiuveta si restul ce e mai prin bai si cam atat, 3 ore cu 10 lire pe ora. In ro cat se plateste pe ora sau zi sau cum ?

_
Mind the Bump!36+ Sophia Nicole

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinam spune:

ADRI28 tu la ce dr esti la Stanca?


sorina
mami de Tudor 4 ani , acum 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

simona,mai cere-le si tu ajutorul ca doar nu esti robot,o ora doo de liniste prinde foarte bine la psihic,si in plus nu iti face nimeni statuie daca le faci tu pe toate
ai mei stau cu fetele,oricand si oriunde,insa ele nu stau asa usor cu ei,s-au obisnuit cu mine si basta,cand o las pe Melissa cu cineva,trebe sa ma furisez ca sa pot iesi ca altfel se invineteste de plans si nu mai plec nicaieriEbonee e la gradi ori vine cu mine mereu ca e marisoara si pricepe mai repede.

miki,nu cred ca Melissa mea il va accepta prea usor pe Benyamin fiindca chiar daca o are pe Ebonee,tot nu isi imparte jucariile Ebonee e cea care cedeaza in fata ei mereu si mi-e fricaaa ca nu o sa ma pot ocupa de ea cum trebe,ca nu o sa o mai pot cara in brate ca pe o maimutica mereu si ea o sa planga,o sa fie geloasa si eu

strumphitza obsedata de curatenie o sa fuga toti bulgarii din Anglia din cauza ta or sa viseze noaptea numai domestos si produse de curatatsper ca nu i ai dat si carpe pe culori cu,care sa curete chiuveta,cada,wc separat :))) si mop diferit pt fiecare camera din casa:))
cand ma gandesc ca asa eram si eu....da` dupe doo pupeze,zau de ma mai tin puterile sa fac atata,cred ca dupa ce vine si nr 3 o sa fie jale la mine in casa

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Buna seara la toate fetele,
acum m-am adunat si eu dupa drumuri.
Am inceput si eu sa ma pregatesc pt marea intalneala.
Mi-am luat halat de spital, mai imi tebuie camasa.
Azi am dat caruciorul Bryannei si l-am comandat pe
cel al Ayannei.
Am bagat la spalat vreo 3 masini cu lucrusoare de bebe
si husa de la scaunelul pt bebe.
Si acum m-am apucat de forum.

Deci, sa incepem cu ce mai imi aduc aminte,
ca la cat de harnice sunteti, greu tine omu pasu' cu voi

lalely eu, de cand am aflat ca voi avea tot fetita, mi-am permis sa fac camera Bryannei roz. Adik i-am facut-o cu tema Disney Princess. I-am pus mocheta roz cu printese,
lenjerie deasemena cu printese. Pe pereti in prima faza ma gandeam sa ii pun un tapet cu printese, dar mi s-a parut prea scump, asa ca am cumparat stickere cu printese si le-am lipit.
Am luat autocolant de la Brico, tot cu printese, normal,
si am decupat frumos si am lipit pe masuta ei de lemn si pe scaunelul ei tot de lemn.
La Auchan am mai gasit tot asa niste stickere frumoase si le-am lipit pe patut si pe comoda.
Atat deocamdata, ca nu aveam un buget prea mare,
dar voi completa in timp

medeea ti-am trimis un PM cu ceva despre amazon, daca te intereseaza de unde am facut eu comanda

cami si Bryanna mai are momente din asta, azi de exemplu nu a vrut sub nicio forma sa doarma la pranz. dar acu pe seara a fost la plimbare cu masina si acu doarme.
Oricum e la mama, in concediu, cateva zile

adri28 sa stii ca eu folosesc Klorane. Intr-adevar sunt scumpe, dar chiar tin foarte mult. Fiind de calitate f buna, zic eu, folosesti f putin produs si spala f bine.
Cel putin am fost f multumita de ele, si am incercat si nivea, jhonson, sanosan si altele.
Nu vreau sa fac reclama

Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 33+ , adica Ayanna Stefania

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor, bebeii vostri au facut icter? ca a mea n-a facut sau cel putin nu s-a vazut. o fi facut unul redus ca intensitate, ca am auzit si asa, si nu s-a vazut deloc.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




bryanna a facut icter la 24 de ore dupa nastere si au pus-o la lampa cu ultraviolete si nu s-a mai vazut nimic

Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 33+ , adica Ayanna Stefania

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Buna fetelor!O primavara frumoasa plina de realizari si impliniri!Bebei cuminti si frumosi sa aveti!

Felicitari fetelor care au nascut astazi in zi speciala de inceput de primavara!

Eu deja visez frunze verzi,copaci infloriti,narcise si bujori,si mai ales LILIAC !!Abia astept miresmele de primavara in aer!!

Mami fericita de Sophie Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adri28 spune:

Sorinam , eu sunt la dr Sbarciu. pe tine cine te urmareste? faci peridurala daca nasti natural?
Giulia mersi pt raspuns, deci nu o sa -mi duc decat hainutele de iesit din spital....care sper sa fie cat mai repedeeeee.

S33 cu

Mergi la inceput