Bun venit Radu Andrei!!!Mai-Iunie 2009(104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

La multi ani pentru doamne si fetite!
Pe ninsoarea asta nu-mi vine sa cred ca vine primavara, imi trebuie mai multa autosugestie.

Ertina, , ce veste, ce veste??
Felicitari pentru progresele Athinei, ma bucur ca nu-ti mai faci griji.

Lauraa, chiar m-am gandit sa-ti mai scriu dar am uitat, poate este si aerul din camera prea uscat, noaptea este bun un umidificator sau un ibric cu apa clocotita pus in camera, in care sa pui cateva picaturi de ulei de lavanda, menta sau eucalipt.
Iti trimit PM, am o idee .

Oana_MVT, ce dulce Eduard!!! Daca de acum vrea sa va distraga atentia, sa vedeti mai tarziu cum va intoarce pe toate partile .

Ioana, poti sa-i spui Andrei puiutului, nu neaparat Tudor, daca asociezi numele cu colegul de liceu.

Larisa nu se suporta cu pampers, se dezbraca in cateva secunde complet. Face la olita, dar daca ii pun chilotei face pe ea, asa ca inca o mai pacalesc sa stea cu pampers.

Eu sunt racita cobza, vad ca a coborat spre plamani, fetele au inceput sa muceasca de aseara, se pare ca le-am adus viroza de undeva, ca pe mine m-a luat prima .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

O primavara frumoasa si tot ce va doriti!

ertina, ma bucur din inima ca printesa face progrese

carla, umidificator am, dar mi-e teama ca umezeste prea mult atmosfera; o sa pun macar la inceputul serii; chiar uitasem de el si puneam un prosop ud pe calorifer

nu am miros si nici gust, bine ca Maya e vindecata dar abia astept sa-mi treaca macar pt aroma de cafea de dimineata

va pup cu drag

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Lauraa, la umidificator ar trebui sa se poata regla cat de mult sa umezeasca, al meu are un buton si de multe ori il las la minim.
Nici eu nu am miros, am primit frezii si zambile si nu le pot mirosi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Mi-e tare greu sa va urez o primavara frumoasa cand afara viscoleste si e zapada. Ciudat tare!
Dar va urez zile senine, Martisor frumos in dar si multa fericire!



Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Fetelor nici pe aici nu e semn de primavara. Ploua, e frig si bate un vant receeeeeee. M-am saturat de ploaie.

Eduard e un smecher si jumatate deja ne joaca pe degete.

Ertina felicitari pentru progrese. Athina e o dulcica are niste ochisori frumosi.

Carla si Laura multa sanatate.

Eu ma duc azi la naturopat. De cand nu am mai tinut regim am inceput sa ma simt din ce in ce mai rau. Vreau sa imi faca niste analize mai amanuntite. Ma tem ca imi sugereaza alt regim mai strict.

Alina l-au primit pe David azi?

mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Drage dragi, am reusit doar sa citesc de la capitolul acesta, desi nu am retinut mare lucru. Trebuie sa trec sa recuperez din urma, musai sa vad pozele mezinului Ioanei si ce s-a intamplat cu mobila Andreei.
Eu inca sunt varza, ieri am bolit toata ziua. De mult nu mi-a fost atat de rau, am avut noroc cu copiii mari si apoi seara cu sotul ca s-au ocupat de mezina. Eu nu am reusit sa ma dau jos din pat decat ca sa ajung la baie.
Sanatate piticilor bolnaviori si mamicilor bolnavioare, fara gust si miros. Pupici sa va reveniti mai repede.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Bijuterii cu suflet

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

O primavara frumoasa si insorita!
Andata multa sanatate! Cum s-au vandut martisoarele?!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Fetelor, mai tineti minte iarna de anul trecut? Care nu se mai termina? POate anul asta o sa fie mai usor, cine stie...
in seara asta a stat rebeca cu bebe in brate pret de vreo 40 de minute, l-a adormit. ii citeste, se joaca cu el... este minunata


Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si Tudor Andrei (16.02.2011)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Ertina, , ce veste, ce veste??



ca athina merge singura

Fetelor, aveti idee unde se pot repara carucioarele in Buc ?
Azi am cules-o pe grasa mea de pe jos, mi s-a rupt caruciorul. Va dati seama ce inseamna asta cu un copil plinut care nu merge, imbracat gros de iarna , plus cateva sacosele de cumparaturi ?
Noroc ca i s-a facut mila unui barbat care m-a vazut cum o adunam pe mandra mea de pe jos si mi-a incropit o legatura cu fularul meu. Nu va spun cum am ajuns acasa..am ocolit toate gropile sa nu cumva sa ne dezmembram. Tremuram, si la propriu si la figurat, din toate incheieturile.
Avem in grecia inca un carucior mai sport, nu are rost sa cumpar acum unul nou. M-am uitat si la bazar dar nu am gasit ceva sa ma incante ( ieftin si rezistent ).

Oana, multumim de compliment. Nu te-ar incanta o incuscreala ? Cel mai vorbaret cu cea mai lenesa din stup ?

Multumim fetelor pt felicitari , chiar simteam nevoia de cateva incurajari . Adevarul e ca am si muncit. Nu mai sunt atat de ingrijorata dupa ce-am ascultat si sfatul dr. si dupa ce-am observat ca avanseaza, in ritmul ei, dar avanseaza. Asta e un lucru f bun.
Va pup si astept info despre locuri de reparat sau alte idei.
Noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

Nu adaugam si noi pe prima pagina, la mamicile care au nascut de curand ( alynta, ioana, relusha ), comorile lor ?

sau dupa cum e vorba, parca dici spunea : Daca-i scapa suzeta din gura primului copil o iei, o speli, o sterilizezi si i-o bagi in gura..la al doilea doar o speli, iar la al treilea o iei direct din gura cainelui si i-o bagi copilului in gura

Mergi la inceput