Bun venit Radu Andrei!!!Mai-Iunie 2009(104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

clody, esti o dulce si multumim de capitol

carla, te pup de o mie de ori; nu intelegeam de ce tuseste asa tare, exagerat de tare:ERA DE LA RIDICHE! noroc ca nu i-am mai dat astazi si vad ca acum are ceva de cand doarme si a tusit o singura data

ioana, pup bebe mic

mi-am pregatiti baia fierbinte si ma bag la nani poate maine ma trezesc mai bine ca astazi

noapte buna fetele

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

O primavara minunata va doresc si martisoare pe masura dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Alina daca nu ati semnat nimic nu au dreptul sa nu va primeasca copilul. Mi se pare revoltator. Si daca trebuia si tu si sotul sa mergeti la servici? E gradinita de stat?

Carla bine zici, cand vad pozele cu copiii Alinei si ai Ioanei imi vine si mie sa ma apuc de al treilea.

Andreea, sper ca aveti asigurare de transport pentru mobila. Eu astept poze din Azore. Cat stati acolo?

Carla multa sanatate.

Clody reteta e similara cu una pe care o fac si eu insa eu rastorn tortul cu merele in sus si sucul de la mere insiropeaza blatul. Multumim. Tu cum te mai simti? Razvan cum mai e?

Miruta, eu nu i-am facut inca vaccinul lui Eduard, nu stiu daca il vom face. Eduard papa dulciuri facute in casa, a mai mancat si cate o bucatica de ciocolata. Iaurt mananca si simplu si cu fructe. Se uita la computer, nu stiu exact cat pe zi, ii plac cateva desene scurte: Cei Trei Purcelusi, The wise little hen si The wolf and the 7 kids. Se mai uita la videoclipuri pentru copii.

Eduard nu e prieten bun cu olita. Cand ii zic sa stea pe olita fuge si se ascunde. E simpatic tare cand face caca pe el. Noi il tot intrebam “unde trebuia sa faci caca?” si el zice “uite o veverita in copac” sau “uite luna” sau “unde-I Mickey Mouse?” cica el ne distrage atentia.


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Albinute si mamici va urez o primavara cu mult soare.

mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

Salutari la ceas de seara !..Am venit cu martisoare pentru toate mamicile si printesele lor

Ioana, sa-ti traiasca Tudor, darul lui D-zeu ( in greaca theos=D-zeu si doro=dar ). Mie mi se pare ca seamna mult cu sara ( ochisorii ei superbi ). Tu arati ca de obicei, FRUMOASA .

Am vazut poze cu Maya, Maria, Cezara si bineinteles Teodor. Niste minunatii, ce mai...

Cat despre lenesa mea ce sa va zic ? Am avansat, in sensul ca merge sprijinita de toate mobilele ( nu mai sta agatata doar de mine ), se ridica singura, insa mai avem pana invingem frica. N-am pomenit asa fricoasa!..Cred ca o sa mergem odata cu Tudor al Ioanei

In rest facem exercitii pentru motricitate fina ( diferite puzzle, bani in pusculita, cules nasturi din cofrajul de oua, fel de fel. Nu stiu daca Narcisa v-a trimis programul pe care i l-am dat pt Mihnea, acela gasit pe net pt un baiat de 2 ani...O sa intru acum pe mail si daca nu e o sa vi-l trimit eu. Este f interesant si bun totodata. Noi luam multe ex din el. A avansat destul de mult. Pana la urma am ajuns la concluzia ca este un copil care intai urmareste si apoi actioneaza..nu se arunca cu capul inainte..Nu e o exploratoare..si de aici " intarzierea " asta a ei. Noi trebuie sa-i aratam cum este " viata " fara a o forta inr-un fef, iar ea va alege ce-i convine. Cam asta e sfatul psihologului...
Tot 4 dinti avem in gura, incisivii centrali...dar toata gingia umflata..cred ca o sa-i apara mai multi deodata, deja de 3 nopti se chiraie.

La raspunsuri :
1. - ( noi urmam schema din grecia, nu stiu cum se numeste asta pt varicela. Am inteles ca la 2 ani ii va face un set de analize si un test pt verificarea vaccinurilor, in caz ca nu a prins vreunul sa-l repete )
2. ii fac separat mancare.
3. dulciuri: iaurt simplu milli si fructe de dimineata . Consider ca e destul de grasuta pt dulciuri. In urma cu 2 luni avea 13 kg si 87 cm.

Uram sanatate bolnaviorilor si sper ca in curand sa intru cu vestea cea mare

Noapte buna
pentru dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

revin ca am incurcat raspunsurile .

la desene se uita cam 1/2 h/zi . Elmo e de departe preferatul ei, deja il avem in puf si plush (a se citi carne si oase ), trimis din sua de prietena mea. Se mai uita la baby tv, cand vede animalele le imita mai pe toate ( mai putin elefantul ca nu prea ne iese ). Si maimu zice/face ii place, dar n-am mai prins-o de multa vreme...probabil e ora de somn atunci cand apare maimu.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

am atasat documentul la mesaje nefinalizate. Se numeste " program exercitii copil 2 ani "

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

buna dimi si de la noi! eu tot cu puiul pe piept sunt.

ERTINA, felicitari pentru progrese! Este mare lucru, In ceea ce priveste numele, nu ma pot obisnui cu tudor. pentru ca toata sarcina a fost arthur pentru mine. asa ca... nici macar nu ii pot spune pe nume. Dar am hotarat ca andrei decide in cazul asta si nu dau iapoi. unde mai pui ca in liceu am avut un coleg, tudor, care mi-a facut zile negre 4 ani...

OANA, este foarte tare `Eduard, destept foc. Auzi, sa schimbe el discutia...
Sara a avut o perioada in care faces la olita... Cerea inclusiv. Insa acum nu mai cere, face direct pe ea, chiar daca are olita in fata. Nu stiu dince cauza...

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si Tudor Andrei (16.02.2011)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

La multi ani de martisor! sa aveti o primavara plina de bucurii si zambete.

mami de ELIZA
http://lb2f.lilypie.com/rAMSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

ertina pupici pt printesa. incet si sigur o sa le faca pe toate. si asteptam vestea cea mare.

mami de ELIZA
http://lb2f.lilypie.com/rAMSp3.png

Mergi la inceput