Mar.Apr(167)- Hai Ina, MsBB!Bv Anaxena!Bv Andreea!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Gata, mi-am facut cafeaua si urmaresc nasterea in direct!
Anaxena, imi place de tine, mamico. Ni-l arati repede pe Alex, da?
Gata, mai ai putin!!! Nastere usoara!

Mamica de Tea (2006) si de Ana (2008), din nou 35+, bineinteles tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Hai ANAXENA!!! HAI BEBE ALEX!!! Inca putin si nascul e afara!


Feli cu Miriam in burtica 39 s 4z
AMR Aproximativ 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

strumph- si tu esti emotionata.ai inceput sa zici ca te duci sa faci un capucino, si ai continuat cu..cat timp iti bei cafeaua..nu de alta, dar tocmai vroiam sa ma duc si eu spre un capucino, ca n-am mai baut de 1 luna, si azi m-as sarbatori un pic, e ultima zi din sapt.36 si diseara aflu si data cezarienei

35 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 2 SAPT.?


viss eu cred ca tu chiar ai nevoie de un cappuccino

eu am spsu ca am fost sa imi fac un cappuccino dupa ce am schimbat capitolul si titlul, ca eu eram logata cu userul comun marapr2011 la capitolul trecut si am spus pauza sa fac un nou capitol si dupa ce am facut capitolul, ca deja ajunsesesi la pagina 24 am fost sa imi fac un capuccino, apoi am venit , m-ma logat cu userul meu si am scis mesaj , sa fie un capitol nou cu vesti bune.... si am mai spus, cat timp imi beau cafeaua , sa schimb prima pagina, am pus galeria sus pentru anaxena !
acum ai inteles? sau tot vrei un cappuccino?

te scuz de data asta ca esti super happy ca ai incheiat 36 sapt



_
Mind the Bump!36+ Sophia Nicole

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si eu pe baricade in asteptare de noutati.... si cu dovlecelul mufat


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Salo Salma, iti raspund eu daca vrei. Cand ai montata epidurala simti tot, mai putin durerea, deci simti contractiile (poate Ana e inca monitorizata si simte si monitorul). De-asata e bun tipul asta de anestezie, ca simti si cum sa impingi.
Nu au cum sa scoata epidurala, caci Ana ar incepe sa simta durerea. Eventual, daca trece efectul, ii mai pot administra o doza sau o jumatate de doza, pentru a tine si in cazul in care i se face epiziotpmie si trebuie sa o coasa (daca e cazul).

Mamica de Tea (2006) si de Ana (2008), din nou 35+, bineinteles tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eu nu am putut dormi azi noapte pana la 1-2 de Miriama mea.Isi misca efectiv caputul ca un sfredel, tare ciudata a fost senzatia, dupa aia dai bataie cu manutele, ma apasa in toate partile, dupa aia picioruse in coaste.Am luat un no-spa ca am zis ca daca cumva ajung azi pe la spital macar 2-3 ore de somn sa prind si eu. Am adormit dusa, pana la 11 dimineata.
Si ce-mi vad ochii, ditamai nastere in direct!
Hai Anaxena!!!

Feli cu Miriam in burtica 39 s 4z
AMR Aproximativ 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

A, sa nu uit. Fetele care fac epidurala, aveti grija sa nu va miscati prea tare cand stati pe spate, sa nu iasa cateterul! Eu am patin asa la a doua nastere. Mi-au montat-o la dilatatie 3, iar la dilatatie 9 a trecut efectul. Cand sa-mi mai puna o doza, au constatat ca iesise cateterul si nu au mai avut ce sa-mi faca. Am nascut "pe viu", direct in dureri de nastere, deci fara sa fiu pregatita psihic pentru asa ceva. Noroc ca au mai fost 5 contractii cu totul! Chiar si asa, durerile nu snut exagerat de mari.

Mamica de Tea (2006) si de Ana (2008), din nou 35+, bineinteles tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Nu mai pot spune buna dimineata la 12.30, desi eu sunt tot in pijamale si la micul dejun

Dar am venit in timp pentru galerie


HAI ANAXENA!!!!! DILATATIE MAXIMA SI FARA DURERI!
HAI BEBE ALEX, MAMI TE ASTEAPTA!


Stef 35+ cu Tudor Stefan

AMR 4 saptamani

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Anreea foarte frumos puiutul vostru! pe Rares-Andrei!
[red]Lavi[red] ai o burtica de burtica! Foarte in forma mami si asa de repede!

Feli cu Miriam in burtica 39 s 4z
AMR Aproximativ 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Apropo de dilatatie, sper sa nu fie cazul niciuneia dintre noi. Vecina mea care tocmai a nascut, a ajuns la maternitate cu dilatatie 4 si intr-o o jumatate a ajuns la 9, fara durere, natural , dar totul a fost degeaba, ca bebe era cu fundul inainte si a trebuit sa-i faca cezariana.

Feli cu Miriam in burtica 39 s 4z
AMR Aproximativ 3 zile

Mergi la inceput