Mar.Apr(166)- Bravo Andreea, Dorinut@, Speranta!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

happiness, mamica de 2 stelute , ma bucur ca mai auzim vesti de la voi si ca Maria e o mica sugativa si papa tot lapticul bun de la mami Poate mai ai timp sa treci pe la noi mai des si ne pui si pozici noi cu micuta

Pisuc, hai ca asteptam pozici acum cu de toate, camera, carutul si ce mai ai tu acolo frumos pentru rasfatatul tau mic Multumim ca ne-ai impartasit din sfaturi

Ailed, cred ca acum ai marit lista cu variante de nume grea alegere o sa ai la final, dar stii tu vorba aia, fiecare copil cu numele lui, o sa stii cum o va chema din prima cand ii vezi mocutza

bb_yasmi, deci cu o mana scrii... cred ca asa o sa facem toate cand o aparea si la noi bubulinele si bulineii cat despre laptic, incearca sa bei multa apa , sa dormi bine si sa te odihnesti, si nici sa nu te streseze nimeni in jur eu vorbesc acum oi vedea eu ce o sa fac la vremea cand o sa ma lupt cu lapticul

Lalely, sper ca te-ai mai linistit in legatura cu problemutza ce ti-a spus ieri la eco

georgy, nu ai mai revenit cu lectia invatata si tema facuta, bad bad girl glumesc , da ? cat AMR putin mai ai ?

danielle, merci de info despre coboratul burtii de dimineata il tot bat la cap pe saracu barbat sa isi dea cu parerea daca e asa cum spun eu ca e coborata burtica sau nu si sa imi confirme/asigure ca burtica e destul de mare si bebe e ok si maricel, ca eu nu stiu de ce am inceout sa o vad mica mica si am dat in paranoia ca bebe nu e destul de mare si sarcu` Nick mi-a spus ca da vede si el ca s-a lasat putin si ca burta e destul de mare , mai mare decat o vad eu deci eu am o problema la mansarda, nu am toate tiglele pe casa

MsBB, las ca in 2 zile nu mai au timp vergeturile alea sa isi faca de cap, eu am toata burta plina pe parti, pana aproape de buric ehh las ca trece, bebe sa fie sanatos

Simona, ramane pe 1 martie sa iti facem galerie sau nu stii inca nimic? Matei cum se simte azi ?

Alina06, imi imaginez cat e de greu sa fii singura acum fara sot , dar las ca la vara iti iei revansa cand vine poate vin si eu la un popcorn acolo pe terasa la voi glumesc, nu stiu cand o sa ajungem in ro, in august cred , si atunci o sa mergem la mine acasa sa botezam fata , nu prea o sa avem timp de plimbari cred , dar tare as vrea

scrish, ia vezi , nu te aventura inca afara nici maine, las sa treaca bine de tot raceala, ca vad ca la voi acolo e tare frig si mai si ninge nu ? stai in casa la caldut nu care cumva sa te pocneasca o alta minune de raceala sau mai stiu eu ce

Anamira cam rarutz pe la noi, busy ? ai terminat cu shoppingul pentru bebe si camera si bagaj? sau te gandesti ca mai ai timp ?

koko, cumintica la pat si odihna , ca dupa ce vine bebe oricum nu prea o sa avem noi parte de asa ceva vezi ce tare te incurajez, nu ?

Roxy, ca sa ne dam seama cu cine seamana printesa ta, trebuie sa ne pui pozici cu mami si tati cu printesa in brate, nu ?

Ally, deci nu a intrat Andreea inca in operatie, tinem pumnii sa fie bine si sa aiba cea mai frumoasa zi din viata ei

_
Mind the Bump!36+ Sophia Nicole

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

shtumph, maine vreau nu vreau tot trebuie sa ies ca la 12 jumate am programare la doctor...ideea e ca eu as iesi si azi la o cafea cu prietenii ca ma simt deja la leul in cusca, nu am mai iesit de 3 zile si parca m am salbaticit complet...sa vedem cum ma simt mai incolo...pana una alta ma duc sa imi fac o baie lunga, sa imi ondulez parul si sa ma aranjez un pic k zilele astea am fost sperietoare, nu stiu cum de sotul meu nu a fugit de acasa

Luca, AMR 8 saptamani pana sa te tin in brate :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

am terminat programul de hypermarket

fetelor nu e de glumit cu durerile mele de coaste..abia pot mrege..cum nasc eu in conditiile astea??
mi-am luat varza sa mi-o pun pe coaste poate ma mai lasa,ca asa nici sa fac un pas nu pot,dar sa imping!!!



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 37+ cum creste Alex
AMR 1 zi!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

azaz multumesc mult pentru sfaturi. de spalat spal sanii si inainte si dupa alaptat si dupa ii dau cu crema.
asa este, bebelina suge dar nu non stop, mai suge mai sta....
dar cum ne putem da seama daca lapticul este de ajuns pentru bebe? daca ea tot da din gurita dupa masa inseamna ca nu-i ajunge?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

s-a facut 2 si ....oare o fi intrat andreea in operatie????!1!
mama ce ma enerveaza asteptarea asta....de asta imi e si mie teama. cand am fost la monitorizare era o fata internata la 7 si nici pana la 10 si ceva si deja se enervase ff rau ca nu mai venea nimeni dupa ea sa o ia la nascare

danielle la mine e vb de sot 39aani care se coboara la o minte de 6-7 ani si fimea de 11 daca-i vezi cum fac si cum se bat se musca se ciupesc isi dau degetele pe spate imita diferite personaje , voci....iti vine sa pleci de acasa cnd ii apuca...acum intelegi de ce nu ii pun sa se pupe....mai bine-i linistesc eu pe amandoi, ca vin si se parasc la mine ca la gradinitza

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....37 cronologic....AM INTRAT IN LUNA A-9-AAAAA
doar 8 zile mai sunt pana la mare intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

happiness ce bebelina frumoasa ai, ce dulce este



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinam spune:

salutare tuturor,
nu am mai intrat de mult , am fost plecata de acasa in vizite , am rez problemele cu concediu etc.
Felicitari mamicilor care isi tin bebeii in brate si nastere usoara celor care urmeaza zilele astea.
Eu ma simt f bine pana acum.
Am vazut fete care au rani la san de la alaptat, mie dr la primul copil mi-a recomandat Garmastan, nu afecteaza bebele dc suge si a ramas ceva pe titzi

sorina
mami de Tudor 4 ani , acum 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

anaxena cum de chiar acum inainte sa nasti s-a nimerit sa te simti asa? stai si tu linistita, nici nu stiu ce sfat sa-ti dau, ce poti face sau lua sa te simti mai bine.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza, bb_yasmi voi faceti baita cu tot cu buric? ca noua ne-a zis ca putem linistitit sa bagam bebelina in baita cu totul apoi sa stergem buricutul bine. inca nu a cazut dar s-a uscat, de acum cade.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




daa am facut baita cu tot cu buric. noi facem bata uneori zilnic uneori o zi da una nu.
si bebe meu la fel cauta tot timpul cu gurita sanul....acum am descoperit un pont: il pun la supt...nu il las sa adoarma...suge pana se goleste un san apoi il ridic sa scoata aerul si il mai pun putin la san (ca il cauta) iar dupa suzeta...... acum a inceput sa se imprieteneasca cu ea.
acum doarme de 3 ore jumate...tre sa pape si sper sa adoarma din nou....ca ii pun la culcare pe amandoi....


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan



mami de fetita cu codite si baietel nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:




Nici o noutate de la Andreea!!!


Am pus 2 poze pe Picasa sa vedeti si voi cum ma trimite sotul la maternitate sa nasc!!!




Ally , Eduard 35 sapt bebe

AMR 5 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput