Ian-Feb2011- Bv Vas, Bv Ziki!Gata nasterile!!(200)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

FELICITARI VAS!!! BINE AI VENIT BEBE ANDREI!!!

Fetelor, fara tristeturi, ca de acum incepe cea mai frumoasa parte a vietilor noastre!!!!!

Mai, dar ce facem cu Djlaura o scapam din caruta ?? Chia de n-are net, tot de-a noastra e, apropo cand are DPN-ul??? Stie cineva???

Roxx sper ca tati e mai bine intre timp si sper ca i-ai dat mai multe decat ceapa bietului om.

Mada sanatate si voua!

tunde - ca tu mi-ai recomandat - cat ceai de fenicul ar trebui sa-i dau Anei pt colicei?Vad ca nu se stramba la el..dar nici nu scade din bibe.

fluturas ce bine ca a trecut cu debridat. La noi nu merge decat simeticona, sling, masaj...

Eu-s cu Ana martisor, ca tot vine 1 martie.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mamutz..eu am dus sarcina cu contractii de la 11 saptamani..da din alea nasoale..si fara tratament,pentru ca am intalnit tot felul de doctori pe care nu i-a interesat. am ajuns la 38 sapt cu col de 4..luuuung cat ziua de post si inchis.
Nu iti face griji si nu te gandii la nimic,ia pastilutele,ai grija de tine si ai sa vezi ca va fi bine.

fetele..eu zic ca atunci cand ne mutam la clubul scutecelor,sa punem o rubrica in care sa trecem datele gravidutelor care au fost cu noi pana acum dar care nasc mai tarziu..sa le facem muuuuulta galerie atunci cand le vine randul,si sa ramana in continuare alaturi de noi.
pana acum eu stiu de dj si de mamutz..nu stiu daca mai e vineva.
chiar..mamutz,ne dai datele pentru lista ?


Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

dadadaaaa
asa vom face super galerie, ca se mai odihnesc majoretele.

am vaz dpn-ul Laurei,..28.03..mai e o lyna...nici nu cred ca mai putem sta aici atata; o s-o incurajam de la Clubul scutecelor si mai si!!Vor face si bebeii galerie!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mica Daria esti din Bucuresti????? Zi-mi si mie unde ai facut tortul ala ABSOLUT SUUUUPERB.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

mamutz suntem aici sa te ascultam si sa te sfatuim , suntem alaturi de tine, stai linistita ca nu ne deranjezi !
lorich si mie imi place rau tortul...dar sigur nu l-a comandat in bucuresti, stiu ca a intrebat altcineva si a zis ca din buzau parca.
Buna idee simo sa trecem la scutece si cele care inca mai sunt gravidute , sa scoatem motatele acolo pt ele !


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Mamutz..eu am dus sarcina cu contractii de la 11 saptamani..da din alea nasoale..si fara tratament,pentru ca am intalnit tot felul de doctori pe care nu i-a interesat. am ajuns la 38 sapt cu col de 4..luuuung cat ziua de post si inchis.
Nu iti face griji si nu te gandii la nimic,ia pastilutele,ai grija de tine si ai sa vezi ca va fi bine.

fetele..eu zic ca atunci cand ne mutam la clubul scutecelor,sa punem o rubrica in care sa trecem datele gravidutelor care au fost cu noi pana acum dar care nasc mai tarziu..sa le facem muuuuulta galerie atunci cand le vine randul,si sa ramana in continuare alaturi de noi.
pana acum eu stiu de dj si de mamutz..nu stiu daca mai e vineva.
chiar..mamutz,ne dai datele pentru lista ?


Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)


'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


UM 10.10.2010 DNP 17.07.2011

Merci Simo

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Lorich;dinala de la milupa ii dadeam lui Mario cateva lingurite..nu trebuie mult..mai incolo cand e mai mare bea si 30 ml
Lui Sonia inca nu i-am dat..n-a f cazul

Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


iti multumesc tie sfinte Doamne pentru tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Felicitari noilor mamici! Bun venit bebelasilor!
Pe cat ma bucuram ca e cuminte bebelina pe atata de rauta a fost zilele astea
Ne pregatim si noi de botez, Sambata viitoare, bineinteles nu intru in vreo rochie, fusta ce o purtam inainte de sarcina
De citit si scris pe aici...greu,poate dupa botez se va mai linisti.
Vreau parola de la mail sa punem si noi poze cu "mica terorista"

Cris, 35 sapt.,viitoare mamica de Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Carmen ai avut dreptatene descurcam avem un tatic exemplar..care noaptea sta cu bebe sa doarma mami si suntem ok..inca mi-e dor de mama,de prezenta ei,nu de ajutor


cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MAMUTZ, n-are nimic, ce daca esti odhnita, odihna nu e niciodata destula, stai cumintica sa il tii pe bebe la caldurica, o sa ai timp sa te agiti destul dup-aia...Uite, noi o avem exemplu pe DOLORESS, ai vz cat a stat in pat saracuta, dar cine e mamica fericita acum??? Iar tu, draguto, sper ca ai bagajele facute ca mergi cu noi la scutece, daaa?

ABRAMBURIKA, si pentru tine e valabil! Ai pregatit valiza, da? Te luam cu noi la scutece, nu scapi!!!

CARMEN, frectia ca frectia, dar i-am bagat un algocalmin fiola ca nu se mai putea! Asta e sfant la febra mare ! Restul (coldrex, nurofen, bla bla) sunt abureli...

LORI, am bagat in el ca la balamuc, de toate, siropuri, pastile, frectii, aspirina saracului cat sunt eu de anti-pastile...acu-s disperata sa-i treaca mai repede! Si cred ca il consemnez si luni acasa, nu mor aia de la serv inca o zi fara el...
Pup martisorul dulce!

SICUTA, nu ai PM activat ca sa-ti trimitem parola...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput