Bucurii de sept-oct 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Buna dimineata!

Cafea,capuccino sau ceai cine doreste?

Va ofer cu mare placere!


Aaa, Lexi am priceput! distractie placuta!

Eu ieri am facut salam de biscuiti, mama ce buna a iesit!

Va invit sa vedeti colectia nostra de martisoare: MARTISOARE


Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata.
Cris, multumim pentru cafea, ceai si cappuccino.
Foarte frumoase martisoarele, felicitari!!!
Am pregatit si noi martisoare pentru maine dar nu le-am facut noi, le-am cumparat.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Fetelor sunt foarte trista. La Tudor in grupa este un caz de scarlatina. Ufff... Vineri a inceput sa se manifete (febra puternica). Mai avem vreo 3-4 zile pana aflam daca a luat si Tudor. Miercuri le face si exudatul faringian.

Va pup... Sunt asa speriata. Tresar de fiecare data cand suna telefonul. Ca cel mai urat este ca cica se lasa cu internare intr 7-10 zile. Va tin la curent.

Si totusi exista iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Off, Lili, imi pare rau. Sper din suflet ca Tudor sa nu fi luat!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

lili, im pare rau sa aud, aici nu se considera a fi o boala grava, intr-adevar se manifesta cu febra mare, limba se inroseste si apar pete pe diferite partzi ale corpului, dar se trateaza foarte bine cu antibiotic si dupa 3 zile copiii au iar voie in colectivitate. -nu am auzit pana acum de efecte secundare, chiar nu intzeleg de ce ar trebui internatzi (eventual daca nu se depisteaza la timp, ma gandesc).

lexi, de unde ai cumparat martzisoare, ca aici nu exista asa ceva??

Eu iar sunt pe fuga, merg dupa copii.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Adina, pai de pe net din Romania.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Lexi, multumim de aprecieri la adresa martisoarelor.

Lilino - tu cum stai cu margelitul? Ce mai face Vlad?


Lili - eu zic ca e bine sa faca bolile astea acum cat sunt mici - caci doar asa se face imunizarea la ele. Oricum sanatate mula!




Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Seara buna!


Gata... am pregatit martisoarele pentru maine... Mitzu e tare fericita... ea a decis "imparteala"... Adineaori, am imbracat-o in pijamale si a vrut sa-si puna martisorul in piept... I-am explicat ca maine e 1 martie si de maine va purta martisorul.. si i-am promis ca maine seara va purta unul si la tinuta de "nani, nani"... Voi in ce stadiu sunteti?!

Mey... azi am inghetat, la propriu... pana am ajuns acasa... Geeer cumplit!!! Fapt pentru care nu am mai scos-o pe fii-mea, la cumparat de martisoare (desi asa imi propusesem...)... Mi s-au inclestat degetele pe buchetele de flori si plasuta cu martisoare, in timp ce faceam slalom printre masutele negustorilor... La un moment dat a inceput sa si viscoleasca... Offf... daca nu ar fi "marturia martisoarelor"... nu as crede ca maine e 1 martie... Apropos... v-ati ales baba?!



Lexi, daaaaaaaaa... si eu am tras cu ochiul tortul cu pricina!!! de cand l-am vazut postat... De altfel, tortul de bezea e preferatul meu si e prajitura aniversara ce mi-o pregatea bunica in fiecare an, de ziua mea... M-as incumeta si eu sa-l prepar... dar din cate stiu (de la bunica mea)... foile sunt cat de cat pretentioase... adica iti trebuie un cuptor care sa coaca bine... sa le lasi cat timp trebuie... si cum eu sunt "cu, capu'n nori" sigur le-as "bronza' cam tare... Oricum... eu spun ca merita sa incerci... cred ca e bestial!!! Sa-mi spui si mie cum ti-a iesit... poate, poate "risc"...

Cat despre tortul facut duminica... cam asa a iesit: TORT ROZ e un tortuletz asa lejer, de weekend, usor de facut (dupa cheful avut ...): blat de pandispan, insiropat cu sirop de cirese si "imbracat" cu budinca de capsuni... A trebuit neaparat sa fie roz... Deh... ca fii-mea a mancat doar o feliuta din el... si ca, pe urma, a cerut un tort galben... nu mai punem la socoteala...


Cum e Mariuca?! Asteapta sa imparta martisoarele? Sa ne scrii impresiile de dupa...




Cristina, superbe martisoarele!!! mi-au placut foarte tare fluturasii!!! felicitari micutilor pentru creatie! Aveti ceva productie... semn ca aveti cui imparti!!!




Lili,imi pare rau! Sper ca Tudor sa fie bine si chiar daca s-a molipsit sa se recupereze rapid! Multa sanatate!




O seara buna dragutelor!

Salut si restul mamicilor si bucuriilor!

Perlutzele...

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">

Ioana, mami de fetita cu fundita

De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

'tui mama ma-si.

Deocamdata suntem bine. AMR 2 zile pana expira perioada de incubatie. Nici un caz nou in grupa.

Cris din pacate nu se imunizeaza la scarlatina. O poate face si de 3-4 ori la rand, in ani diferiti... Nu exista vaccin si nici nu se produce autoimunizarea.

Adina, asa este, bola nu este foarte grea. Da ceva complicatii, nu stiu ce sa mai zic... Nu stiu de ce se face internarea. Dar cica se interneaza intre 7 si 10 zile la V.Babes.
Si exact asta ma dispera. Ideea de spitalizare. Dar imi pastrez optimismul. Va tin la curent.

PS: am aflat pe seara ca scarlatina nu ar fi extrem de contagioasa. Si in special cei cu sistemul imunitar mai slab se molipsesc mai repede. Teu sta bine cu sistemul imunitar. Speeeeer.


Si totusi exista iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Revin sa-ti spun, Cris, ca am vazut pozele si martisoarele. Super martisoare. Anul viitor facem si noi. Sper.

Si tortul l-am vazut. Tortul Ioanei. Pink si frumos. Super. De salvat reteta.

Ufff...cate mai voiam sa spun dar ma simt asa de obosita psihic. Sper sa-mi revin zilele viitoare.

Si totusi exista iubire!

Mergi la inceput