Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle

ce oribil e mesajul lui Columbeanu senior ... cum au dreptul sa publice un asemenea text rasist? si mie mi-e mila de Irina, voi va dati seama ce inseamna sa nu isi mai vada mama la varsta ei si sa fie manipulata in halul asta? credeti ca nu va avea acces mai tarziu la toata informatia despre ce se intampla acum ? taica-su o distruge pur si simplu!

iar Marius, tu asa jubilezi la tot circul asta de zici ca e ocazia sa demonstrezi tuturor ce putere pot avea barbatii ... parca ar fi demonstratia ta personala...

Sib Aripi tot mai grele *** Nasterea ariciului Vladimir *** *** Anna, o nastere cu viteza


Acum isi dau arama pe fata dnii 'Bancorex'. Pana mai ieri isi dorea si un nepot de la Moni - atunci nu conta ca e din neam de ceangai?

Degeaba isi da el aere de mare boier, originea de macelar securist ii iese prin toti porii. Cu bani nu poti cumpara nici respect, nici educatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Candy

Monica era minora, dar in niciun caz neprihanita. Poate chiar amestecul de tinerete cu experienta stiti-voi-de-care l-a atras. Nu o spun eu, ci nenumaratele articole care au aparut pe tema asta, cu martori si dovezi. Si cred ca monsieur C. mai are ceva asi in maneca pe tema asta...



Asta e o circumstanta atenuanta pentru el, nu ? Daca era virgina se punea, asa nu ... mai gandeste-te !
Nu, un om matur cu capul pe umeri trebuie sa gandeasca ce parteneri sexuali isi alege si ce varsta au acestia. Ca asa putem scuza si pe cineva care se incurca cu o fetita de 14, 15 ani spre exemplu, daca ea nu e "neprihanita" ...


Nu in sensul asta am spus-o, ca circumstanta atenunta pentru el. Dar trecutul ei tumultuos va conta in fata instantei si poate fi o proba. Ca una e sa fii olimpica la matematica si alta prostituata intr-un club de noapte. Da, poti sa-si iubesti copilul si intr-un caz, si in altul, dar daca ai o moralitate indoielnica, care poate fi probata cu martori si alte dovezi, asta va cantari greu in acordarea custodiei.
Marius ne poate spune mai multe.
Iar cand toate astea se adauga la faptul ca ai vrut sa-ti insusesti o masina care nu e ta, ca ai facut declaratii iresponsabile ca te sinucizi daca nu-ti e incredintata fetita, ca ai mintit ca ai fost brutalizata la Izvorani (lucru infirmat de IML prin Vladimir Belis), nu e greu de vazut in ce parte inclina balanta.

Da, e un razboi pe viata si pe moarte pentru custodie si castiga cine-si joaca mai bine cartile si cine are cei mai buni avocati. Sentimentalismele nu-si au locul.

Sincer, nu stiu ce poate invata Irina de la oricare din parintii ei: ca totul se poate cumpara sau ca totul se poate vinde? Nici nu stiu cum e mai rau.



Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

dar trecutul lui nu este o bila neagra?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

daca trecutul ei este atat de tumultos, de rusinos, oare al lui cum este?
http://stiri.acasa.ro/monden/secretul-averii-lui-irinel-columbeanu-123155.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle
iar Marius, tu asa jubilezi la tot circul asta de zici ca e ocazia sa demonstrezi tuturor ce putere pot avea barbatii ... parca ar fi demonstratia ta personala...

Sib Aripi tot mai grele *** Nasterea ariciului Vladimir *** *** Anna, o nastere cu viteza

Bangg!!! Care e ideea?
Unde am demonstrat ceva legat de ce putere au barbatii?

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Candy

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Candy

Monica era minora, dar in niciun caz neprihanita. Poate chiar amestecul de tinerete cu experienta stiti-voi-de-care l-a atras. Nu o spun eu, ci nenumaratele articole care au aparut pe tema asta, cu martori si dovezi. Si cred ca monsieur C. mai are ceva asi in maneca pe tema asta...



Asta e o circumstanta atenuanta pentru el, nu ? Daca era virgina se punea, asa nu ... mai gandeste-te !
Nu, un om matur cu capul pe umeri trebuie sa gandeasca ce parteneri sexuali isi alege si ce varsta au acestia. Ca asa putem scuza si pe cineva care se incurca cu o fetita de 14, 15 ani spre exemplu, daca ea nu e "neprihanita" ...


Nu in sensul asta am spus-o, ca circumstanta atenunta pentru el. Dar trecutul ei tumultuos va conta in fata instantei si poate fi o proba. Ca una e sa fii olimpica la matematica si alta prostituata intr-un club de noapte. Da, poti sa-si iubesti copilul si intr-un caz, si in altul, dar daca ai o moralitate indoielnica, care poate fi probata cu martori si alte dovezi, asta va cantari greu in acordarea custodiei.
Marius ne poate spune mai multe.
Iar cand toate astea se adauga la faptul ca ai vrut sa-ti insusesti o masina care nu e ta, ca ai facut declaratii iresponsabile ca te sinucizi daca nu-ti e incredintata fetita, ca ai mintit ca ai fost brutalizata la Izvorani (lucru infirmat de IML prin Vladimir Belis), nu e greu de vazut in ce parte inclina balanta.

Da, e un razboi pe viata si pe moarte pentru custodie si castiga cine-si joaca mai bine cartile si cine are cei mai buni avocati. Sentimentalismele nu-si au locul.

Sincer, nu stiu ce poate invata Irina de la oricare din parintii ei: ca totul se poate cumpara sau ca totul se poate vinde? Nici nu stiu cum e mai rau.



Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro


In mod sigur (hmm adica nu cred sa nu fie asa) partea lui IC ca si avocat(i) vor exploata (ceea ce este normal in acest domeniu) orice informatie, fapta sau resursa care poate deveni proba in instanta. Orice proces in care partile nu convin atrage dupa sine utilizarea oricaror mijloace sau metode legal admise pentru a fi castigat procesul. Nimic nou, nu? Da si trecutul unei persoane poate (si va) fi folosit de catre avocat pentru a pleda in favoarea clientului sau scopul este clar - castigarea procesului. Insa faptul ca exista acest probe potentiale in defavoarea unui sau altuia este nenorocul celui caruia i se gasesc aceste probe. Este clar ca se va cauta si acul in carul cu fan pentru a gasi orice proba potentiala care sa duca la obtinerea castigului de cauza - dar asta este valabil pentru oricare dintre parti - ca am citit mai sus ca eu jubilez cand demosntrez ce puternici sunt barbatii la o adica .
Am ramas masca la aceasta afirmatie.
Un lucru este cert - pentru mine povestile nemuritoare nu-si au locul indiferent de protagonist(a).

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

daca trecutul ei este atat de tumultos, de rusinos, oare al lui cum este?
http://stiri.acasa.ro/monden/secretul-averii-lui-irinel-columbeanu-123155.html


stoian

Nu prea vad legatura cu divortul si/sau custodia.... Dar articolul in sine este interesant informational discutand. Nu stiu cat din el este veridic, dar nu are relevanta prea mare.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Candy

Nu in sensul asta am spus-o, ca circumstanta atenunta pentru el. Dar trecutul ei tumultuos va conta in fata instantei si poate fi o proba. Ca una e sa fii olimpica la matematica si alta prostituata intr-un club de noapte. Da, poti sa-si iubesti copilul si intr-un caz, si in altul, dar daca ai o moralitate indoielnica, care poate fi probata cu martori si alte dovezi, asta va cantari greu in acordarea custodiei.

...

Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro


Trecutul ei tumultuos nu e vina ei, ci a parintilor. Ea doar a fost manipulata. Daca se prostitua la 17 ani e vina numai si numai a parintilor, care trebuiau sa aiba grija de ea, nu sa o impinga sa faca prostitutie, ca sa beneficieze ei de avantaje materiale. Daca ar fi fost in alta familie, daca ar fi avut alta educatie, poate ca ar fi fost si ea olimpica...

Irinel insa nu are absolut nici o scuza! Sa cauti june de 17 ani sa te culci cu ele, imi spune destul de multe despre moralitatea lui!

Si nu ma luati cu moralitatea din timpul casatoriei, ca nu stiti cine a inceput primul. Poate ca Monica vazuse destule si se saturase de ce vazuse, cand a inceput sa se uite si ea in dreapta si in stanga. Sau poate asta a fost conventia lor, fiecare sa-si vada de ale lui, nimeni nu stie ce era acolo.


Marius, te tot citesc si ma minunez. Ce sa inteleg... Sa presupunem ca sotul are casa lui de dinainte de casatorie, iar sotia lui a stat acasa ca sa creasca copiii si sa-i asigure sotului conditii optime de trai si posbilitatea de afirmare in cariera. Si sotului i se pune pata si o da afara pe sotie, ca deh, e casa lui! Nu conteaza ca sotia e luata in spatiu, ac are domiciliul stabil acolo???? Sotia nu mai poate intra in casa ca asa vrea dumnealui???? Si daca apoi isi cauta de lucru si gaseste ceva pe un salariu modic (ca deh, n-a avut serviciu pana atunci, vechime nu are, asa ca accepta ce i se ofera), atunci copiii vor fi incredintati sotului ca are mult mai multe mijloace financiare????? Pai daca e asa, de aceea stau multe amarate la cheremul furiilor barbatului si nu divorteaza!
Inca ceva,Marius, daca Irinel nu are casa de la Izvorani, ci tatal lui, apoi nici el nu ar trebui sa aiba custodia copilului! Si inca ceva despre fiul risipitor, daca averea era estimata la 60 milioane, iar acum doar la 10, ioi, taica! Intr-un an ramane fara nimic! Pe cand Monica a facut ceva banuti in perioada aceasta, nu? Deci poate sa-si intretina fetita si singura!

Inca ceva. Chestia cu donatia. Fac donatia apoi ma razgandesc???? De ce legea permite asa ceva? Daca azi fac o donatie unei fundatii, banii sunt cheltuiti in scop caritabil si apoi ma trezesc, peste vreun an-doi, ca vreau banii inapoi, imi sunt returnati? Mi se pare aberant!!!!

Daca as fi in locul Monicai, as cauta cel mai "afurisit" avocat in divorturi si as lua si copilul si pielea de pe Irinel! Daca el se poarta cum se poarta, zau daca merita sa-l menajeze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mai, e adevarat ca suntem la barfe...dar ce treaba au astea cu justitia? Se stie ca iti trebuiesc lucruri dure ca sa decazi o mama din drepturile ei de parinte, asa ca eu cred ca inca nu ati vazut nimic. In mod normal, circul asta este facut (de Columbeanu) ca s-o sperie pe Monica si, la proces, ea sa fie de acord cu un aranjament favorabil lui Irinel (material sau dpdv al Irinei), sau este doar ceva de suprafata, iar probele adevarate vor iesi la proces. Ce n-a vazut Parisul.
E drept, mai poate fi ceva, Irinel turbat de nervi, avocatii lui facuti gramada (ca si ai Monicai) si un circ intreg fara nici o noima sau rezultat. Personal, n-as merge pe varianta asta, adica prea ar fi din filmele cu prosti.

Eu n-as besteli-o prea tare pe Xio (de data asta) pentru spusele ei, vis a vis de pipitele care nu-si pot apropia picioarele cand vad un mos cu bani. Caci eu despre asta inteleg ca s-a pronuntat, fara legatura cu calitatea de mama a Monicai. Sa recunoastem, e un sport national, alaturi de meseria de fotomodel (de fapt, o rampa de lansare, pentru unele, spre paturi mai incapatoare). Nu este treaba mea (a noastra) cum si cine le tavaleste pe puicute, dar daca e sa facem fiecare ce vrea, putem face si nitel misto.
Aparuse si o melodie, un cor de fete care o dadeau naiba de scoala si visau la vreun Irinel. Nu stiu daca ati amintit de asta:
http://www.youtube.com/watch?v=SjaO87AxaIg

Fara indoiala ca este o lectie dura pentru Monica si sper sa iasa bine din asta, ma refer la Irina. Indiferent cat de tare s-a dat in spectacol, Monica nu merita sa-si piarda fata, doar pentru ca hodorogul ala isi face ambitia. Sigur, exista discutia despre presupusele batai, dar aici nu putem decat sa ne dam cu parerea, adevarurile le stabilesc (daca o vor face) altii.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui XIO


Ce sa spun, sunt vinovata ca nu agreez fetele care-si croiesc viata dand din fund si deschizandu-si larg picioarele. D9oamne ajuta ca exista si un contra-exemplu la practica asta.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


Dragut. Lumea stie pt. ca ei 2 au dat declaratii de nenumarate ori, fiind amandoi foarte mandri ca dupa 2 ore faceau sex.
Nu si-a desfacut nimic la usa mea, dar fiind o persoana publica este luata de unii ca exemplu si eu as prefera sa dispara toate fetele a caror singura realizare este desfacutul picioarele in fata cui trebuie.


Biata Xio... Ea-i cu treaba pe la spital si vecina acra si barfitoare de saij de ani scrie de pe contul ei .
Aici se cere data vecinei replica aia vulgara: MC a dat din fund si a deschis larg picioarele la usa ta, cucoana?
Ce sa spun, stie toata Romania in amanunt la cate ore dupa ce l-a cunoscut a facut MC sex cu faunul iesit la pensie .



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~







**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput