Mar.Apr 2011 (163) - Felicitari Dorinut@!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy pune printesa cat mai des la san.vezi sa prinda corect sanul sa nu iti faca rani. cat despre mulsul cu mana...eu nu am reusit decat cu pompa..dar poti pune prosop cald ( sa ii dea drumul la laptic) si dupa mulge putin cu mana sa detensionezi sanul sa il poate prinde buburuza. dupa ce papa ea atunci il mai poti mulge putin. dupa alaptat/muls poti folosi garmastanul. nu e oblgatoriu sa speli sanul dupa el (inainte de alaptat) numai sa ii placa la bebe ....
cel ma important sfat pe care ti-l pot da: o sa fie greu inceoutul dar stuatia se schimba de la o ora la alta, de la o zi la alta...si apoi e usor si fara durere.
tu sigur ai canalele desfundate??? intreb pt ca mie m-a prins ffffff bine oxitonul (oxitocina) si pt sani si pt retragerea uterului.

noi avem icter :(

stmo, lalely sunt sigura ca arati minunat!!


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna seara fetele!!!

Imi cer scuze ca nu am mai dat de o vesnicie pe aici.Scuze nu am ...am citit cand am putut asa din umbra.M-a luat Strumphitza la "urecheat" si am promis ca vin sava salut,sper mai des de acum incolo!

Felicitari mamicilor Alina,Gimihaela,Rhynna,Bulina.mica,Wmagnolia,MArin_Ioana,Madutza,Happiness,Bebe Yasmi,Roxy,Cristina_ph,Ruxandrada.Sa va traiasca puisorii si sa fie sanatosi!!!

Hai Dorinut@!!!

Despre mine...ne apropiem de sfarsit,azi am facut si primul monitoraj,totul bine,bebe foarte zburdalnic,s-au inregistrat si contractii sporadice.Mi-au facut si ecografie sa vedem pozitia lui bebe...care in sfarsit a binevoit a se intoarce,colul deschis ...deci sunt in asteptari!
A venit si mama mea saptamana asta..asa ca tot stresul a disparut si sper sa fie totul bine.

Va pup..ca si-a terminat Giulia baia cu tati si trebuie pregatita de nani!!!

Sper sa intru si eu mai des!

Strumphitza...ai terminat curatenia????Sa poarte sanatoasa Sophia carutul si hainutele!!!

toate fetele!!!!Si Roxy...bine ati venit acasa!!!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si 37+ Sebastian-Andrei(cred)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

lavi, despre icter mi-a zis ca poate dura si 3 sapt si ca daca dureaza mai mult atunci recomanda niste analize. Eu zic ca nu e nevoie.
De mancat eu in general bag muult iaurt, branza d evaci, pui si morcovi la Steamer, oua fierte, cremvusti, evit painea, bag mult ceai , apa si galactogil. Marti ne-am luat un cantar electornic (..in ideea ca o cantarim pe fata, dar nu merge) si azi dimineata aveam cu 1 kg mai putin. Cred ca inca se elimina lichide din organism..
Cum esti cu sanii? Ai grija sa nu faci rani. Tot asa des a vrut sa suga?
Bebelusii au oricum placerea sa suga indiferent ca le e foame sau nu. Eu daca stiu ca a mancat bine si vrea din nou sa suga o mai amagesc un timp cu suzeta. Daca era doar un moft, adorme; daca nu se pune pe urlat si inteleg aluzia

roxy, bine ai venit acasa , asteptam poze cu bubulina
Cu sanii tb sa strangi de mamelon, dar sa si apesi putin inauntru. Oricum vb Simonei nu scoate mult, doar cat sa nu mai fie dureros.

deea, gransana nu e bubulina dar a avut 50 cm. nu sunt destui?

anaxena, ma bucur ca esti mai bine !

georgiuly, lume noua. Bine-ai reaparut pe la noi. ma bucur ca sunteti bine

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:



HAI DORINUT@!!! SA AI O NASTERE USOARA SI SA-TI REVI REPEDEEEEE!!!




Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

PENTRU FETELE RACITE: eu am ajuns astazi la doctorita de familie pentru ca am reusit performanta sa fac si febra, 38.2. mi-a zis ca e complet safe sa iau 3 paracetamol pe zi si pentru gat mi-a recomandat stodal (sirop homeopatic). acum sunt infofolita in patura si transpir intr un mare fel, cred ca elimin raul din mine...de tusit n am mai tusit deloc si nici gatul nu ma mai ustura, ma simt mult mai bine si inviorata. poate ajuta pe cineva.

roxy, ce bine ca ai ajuns cu bebelina acasa de abia asteptam poze

Luca, AMR 8 saptamani pana sa te tin in brate :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:





HAI DORINUTZ@ !!!



Hai bebe Eduard !!!

Ally , Eduard 35 sapt bebe

AMR 5 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



cam tarziu dar am spus sa trec si eu sa va salut si sa va spun noapte buna

tema nu mi-am facut-o, de citit am citit tot, dar sunt asa de obosita ca mi-e lene sa mai scriu la fiecare in parte dar totusi o sa incerc sa imi aduc aminte, cu neuronul meu obosit

m-a certat nick ca nu am mai avut rabdare pana sapt viitoare pana venea cineva sa ma ajute, are si dreptate, abia ma ridic de pe canapea si/sau merg prin casa... acum sa vad cum ma ridic maine dimineata din pat, poate-mi trebuie macara ca imi da el Nick numa curatenie dar macar ma bucur ca arata casa mult mai bine decat pana azi

Roxy, bine ai venbit acasa si sa va traiasca bebelina, sa creasca mare si frumoasa sa ne pui pozici sa iti admiram comoara

Catank, bine ca a trecut si sustinerea lucrarii si de acum inainte te poti concentra asupra bebelinei mai mult

Dorinut@ nastere usoara si curaj si te asteptam cu vesti bune !!!

Simona, sper ca nu ai prins nici un virusel de la baieti , nu mai e mult si apare si bebe

Andreea, deci sambata afli cand o sa fie exact, dar ma gandesc ca duminica daca tot e de garda doctorul tau , mai e asa de putin pana duminica si iti vezi printul

felicia , felicitari pentru vestile bune de la eco.. acusi bat la usa si beblusha ta ...a ramas asa de putin si la tine

medeea76, nu ai mai trecut pe la noi sa ne spui cum a fost la eco te simti mai bine macar cu raceala ?

cami, hai ca e bine daca a venit mami, ai ajutoare , poti sa faci si tu nani mai mult si mai bine pana sambata

Ally , valeu.. cum asa? si tu vrei sa nasc cu o sapt mai tarziu decat termenu` ? vrei sa vin dupa tine ?

lauriciu, ditractie placuta la botez si sa vii cu pozici

Stefana, las` ca au timp si hainutele sa se usuce ca doar nu vine bebe maine eu le-am spalat, uscat si maine sa le calc.... azi nu am mai apucat sa calc decat lenjeriile si paturicile, ca de la curatenie ma doare tot si toate si nu mai pot sta in picioare, am eu timp sa le calc si pun la loc maine si sambata

Millie, La multi ani pentru Timeea, sa creasca mare si sanatoasa , ca de frumoasa este deja

bb_yasmi, multumesc abia acum ai apucat sa vezi si tu pozicile cu rochita mea, ca deh..tu duminica erai in spital cu bebe Lucas Pozici noi de cand ati ajuns acasa nu ai cu bebe sa ne desftam si noi ochii, astea de nasc mai la primavara, sa nu spun Pastele Cailor ?

salo_sama, hai ca nici tu nu mai ai mult si apare mamaruta ta si fie vorba intre noi imi pare bine ca te binediscpun postarile mele

alina06, te-ai apucat de tricotat ? sau nu mai ninge ?

Miki, nici un semn de la tine? te-au retinut la spital? ai nascut ? sper ca totul e ok cu voi

Dinora, tu nu ai spus nimic azi, ceva noutati?

stefy, ce bine de tine ca vine mami si sta o luna ce-as mai vrea si eu asa sa te bucuri de ea cat e acolo

georgy, uraaaaa ai dat si tu pe la noi intr-un final a facut bine urecheatul meu bine ca a dat roade, sper ca nu adurut rau sa mai treci pe la noi sa ne spui cand apare bebe, ai telefon pe cine sa anunti cand nasti ? Ally sau Iony? sau daca vrei poti sa imi dai si mie sms ca nu ma supar

Scrish, cum te mai simti ? mai bine sper si ai scapat si de tuse

Hai ca iar am scris un roman da stiti voi, cand ma apuca nu ma mai lasa

Mai bine ma duc sa ma intind putin ca ma doare rau spatele dar mi-am facut-o cu mana mea, deci se cheama lucru` manual , nu ?


_
Mind the Bump!35+ Sophia Nicole

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

HAI DORINUT@
NASTERE USOARA,BEBE SANATOS SI MANCACIOS
HAI BEBE EDUARD-GABRIEL


fericita 39+ cu Sara Maria
AMR CATEVA ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Oare Miki ce face?? are cineva nr ei sa poata anunta in caz ca naste?
sper ca etotul bine, ma gandesc la ea
Offff Simona, prin ce treci tu acum la sfarsit
multi
strumfilor si tie pe burtica

fericita 39+ cu Sara Maria
AMR CATEVA ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Felicitas, felicitari ptr vestile bune de la eco mai e foarte putin si la tine si vine minunea

fericita 39+ cu Sara Maria
AMR CATEVA ZILE

Mergi la inceput