Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ned spune:

vroiam sa zic ca e posibil sa mai dureze 1+2 ani, dar din graba am uitat un cuvant

27+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

ned multumesc de info, si ai drepate, asa e la noi... dureaza...
ma bucur ca te-au lamurit cat de cat fetele de la sanador... cat despre trimitere la un alt spital...o sa merg eu p 23 ( ca atunci am programare la dr) si o sa le intreb mai bine.. merg si cu contractul si vin cu info dupa
eu una nici nu ma gandesc sa raman la ei daca doamne fereste se intampla ceva... pur si simplu nu-mi permit ... 10 mil pe zi mi se pare enorm...oricum in contract scrie clar ca nu te pot tine daca nu ai bani
sa dea domnul sa nu fie nevoie sa ajungem la astfel de discuti
sarcina usoara in continuare si puiul tau sa fie sanatos


Anca 34+ (8 luni +)cu Mihai Iulian AMR 5+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Da, aceeasi problema o am si eu, nu pot ramane la ei in caz de ceva. Inca nu mi-e clar, era bine daca aveau un contract ceva cu o maternitate de stat. Eu totusi sper sa nasc la polizu cu ceza, doar daca nu se poate atunci apelez la sanador.

28+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

2liniute am primit si eu contractul pe mail.pare ok, scrie ca te anunta in caz ca necesita ceva special mama sau bb si semnezi daca vrei sa ramai la ei sau te trimit la stat. Problema e ca te trimit unde vrei tu, nu au contract cu un spital si probabil nu vei fi primita cu bratele deschise acolo. Eu nu prea am inteles daca pierzi avansul in caz ca nu nasti la ei.

28+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna, scuze ca dau buzna, sunt insarcinata in 36 de saptamani si astazi am aflat ca medicul meu nu ma mai poate asista la spitalul la care stiam pana acum ca voi naste. Mi s-a propus sa merg acolo sa discut cu unul din cei doi medici recomandati de dumneaei insa nu imi doresc sa nasc cu altcineva, asa ca am stabilit sa nasc la Sanador. M-am interesat, toate bune si frumoase, ala bala portocala... Intrebarea mea este: in oferta de la ei scrie asa: se poate face si decont prin CAS, in limita fondurilor disponibile, daca la internare veti aduce un bilet de trimitere de la medicul de familie pentru internare, adeverinta de salariat si copie dupa actul de identitate.
Am sunat la call center din nou dar plecase dna care m-a ajutat toata ziua cu informatii si am vb cu o alta doamna. Am intrebat ce inseamna "in limita fondurilor disponibile" - raspunsul: "daca vor fi fonduri de la CAS se face decontul, daca nu, nu" Deci pana la urma cat ma costa nasterea? Ma poate costa cu 3100 ron mai mult, asa e? Un fel de ruleta ruseasca? 3100 nu e o suma chiar mica... de aceea as fi vrut sa va intreb, mamici care ati nascut acolo sau care v-ati interesat mai mult ca mine (care am dat doar 3-4 telefoane in cursul zilei de azi) ce stiti despre acest aspect?

Va multumesc anticipat

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 3 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Da si eu am neclaritatea asta. Cand am vb la tel cu cei de la ei mi-au spus ca mu au fost cazuri sa nu deconteze, dar mai stii?

29+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

ned ma bucur ca ai facut rost de contract despre cazul in care ar trebui sa ajung la alt spital... eu cred ca atata timp cat dau spaga ( ca altfel nu se poate la spitalele publice... parerea mea) o sa fie bine... recunosc ca mi-e frica sa ma gandesc la o astfel de situatie fiindca habar nu am unde m-as duce
iar despre avansul dat... nu stiu ce sa-ti spun... din cate am citit nu scrie in contract ca ar fi obligatoriu sa-l semnezi cu n zile/saptamani inainte... ( daca am inteles eu bine )astfel... ca sa reduci riscul de a nu primii banii inapoi.. ma gandesc ca poti sa lasi pt ultima zi... sau nu?
nici eu nu l-am semnat inca... si mai am 2 sapt si cateva zile si o sa nasc... dar fiind cezariana o sa nasc mai devreme.. asa ca o sa vad daca ajung sapt asta sa-l semnez...

Anca 37+ (8 luni +)cu Mihai Iulian AMR 2+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

ylari mie una nu mi-au spus ca ar deconta in limita fondurilor disponibile... cand am fost la biroul de internari am aratat adeverinta de asigurat si am intrebat daca e ok pt a beneficia de reducerea de la stat.. si mi s-a spus ca da...o sa intreb maine iar
dar nu cred ca or sa fie probleme... sper eu.. reducerea depinde de stat... ori cu noul guvern care promite ca vor reveni la 85% din salariu indemnizatia pt bebei... hmm nu cred ca vor suspenda fondurile acuma... pana la urma e an electoral nu?
si citind acest topic de la inceput (e scris de anul trecut pana acuma..) nu am auzit sa nu fi dat reducerea...
om vedea...

Anca 37+ (8 luni +)cu Mihai Iulian AMR 2+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Fetelor multumesc mult ptr raspunsuri.
Eu insa am cotit-o spre alta maternitate privata. Deh, ma grabesc, ca suntem aproape in linie dreapta. Va pup, nasteri usoare sa aveti si bebelaci sanatosi!!!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 3 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

YLARI bafta la nastere!
2liniute si eu ma gandeam sasemnez undeva tot la 36 -37 saptamani, nu inainte.

29+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput