Mar.Apr(161)-Bv Ruxandrada!Bv Roxy!Bv Cristina-ph!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:


Felicitari Cristina-ph!!!


Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Madutzafelictari pentru saptamana implinita! Ce mai, ai fata mare !

Feli cu Miriam in burtica 38 +
AMR 2S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Si acum tb sa ma laud si eu cu fata mea, cra-cra

A inceput sa doarma noaptea cate 6 ore legat. Mi-a fost putin frica sa o las sa doarma asa mult, dar s-a trezit f bine-dispusa, a mancat f bine si m-am linistit. Cristi abia la 2 luni a inceput sa doarma asa mult. In spital ne-a spus sa-i trezim dupa 4 ore de somn, dar eu am simtit ca e bine pt fata sa doarma cat vrea ea.
Deci a dornit de la 9:30 seara la 4:30 dimineata, apoi pana la 5:30 a mnacat, facut caca, ragait, iar mancat si ragait; iar de la 5:30 la 9:30 dimineata alt somn

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Buna ziua mamici si viitoare mamici

Sunt o mamica de la iepurasi de martie-aprilie 2010 si pentru ca am inceput sa aniversam primul anisor al iepurasilor nostrii, iar in curand aniversez primul anisor al fetitei mele, inevitabil ma plesnit melancolia Imi aduc aminte cu drag perioada sarcinii, frumoasa perioada petrecuta aici la odisee, si mai ales momentele astea pe care le traiti voi acum, emotiile nasterii primului iepuras, galerie si incurajari pentru urmatorii iepurasi, apoi momentul in care mi-am tinut propriul iepuras in brate. Am ochii plin de lacrimi cand imi amintesc cum a inceput totul, cum a decurs, iar acum imi privesc puiul ce doarme linistita in patut si ma intreb cand a zburat timpul
Va pup si ne mai intalnim la predarea stafetei, cand noi ne mutam la scutece iar voi ne luati locul la primele 365 zile din viata bebelusului, si cand veti preda stacheta viitoarelor mamici de puiuti martie-aprilie
Noi am fost o odisee binecuvantata, toti iepurasii nostrii s-au nascut sanatosi, au fost 2-3 iepurasi care au avut ceva problemute dupa dar au trecut cu brio peste iar acum sunt toti sanatosi (exceptand micile raceli ). Va doresc din suflet sa aveti nasteri cat se poate de usoare, recuperare rapida si mai ales bebei sanatosi. Si nu in ultimul rand bun venit tuturor puiutilor ce ne incanta deja cu prezenta lor



Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata

Eu iar m-am trezit , am dormit o ora jumate ce bine e cand se mai odihneste omul , chit ca putin dar bine... vorba aia, omul destept doarme si se odihneste in juma de ora cat doarme prostu` intr-o noapte intreaga

Fac si acum ochii mari cum i-am facut dimineata .. a nascut si cristina_ph? bravos, nu poate omu sa doarma juma de ora si mai apare cate un fluturas ea stiu ca era programata pentru data de 24, dar iata ca a vrut bebe sa vina mai devreme
Cristina_ph, felicitari si sa fie bebe sanatos si sa va bucure o viata intreaga !!!

Andreea multumim de vesti si somn usor, sper sa poti dormi putin ca tare rau mai e cand nu e omul odihnit cat de putin

Nimic vesti de la Ruxandrada?

Stefana, bine ca nu e nimic mai mult decat ce spui ca e , poate nu nasti ca nu ai nici macar 37 sapt si eu ca si tine ma tem sa nasc mai devreme de 37 sapt. Azi noapte cand imi era rau si ma durea burtica rau o mangaiam si ii spuneam sa stea cuminte acolo la mami macar inca o sapt si un pic sa ajungem sa incheiem 37 sapt Tare a fost agitata ieri si azi noapte, vad ca acum de dimineata dansa dar m-a lasat sa dorm, de cand m-am trezit mi-a dat cateva hsuturi dar nu tare ca ieri, dar e ok

Miki, ma bucur ca ai mai intrat, ma gandeam azi noapte la tine cand nu puteam dormi... chit ca bebe nu e foarte miscator macar iti da semne sa te linistesti si tu putin

Lalely, ma bucur ca ai dormit mai mult si mai bine azi noapte hai ca te-a ascultat David ieri ca te plangeai pe la noi ca nu e foarte activ si te-a shutat sa te certe putintel ca il

Monas, te-am ascultat si vezi am facut nani nani si restul zilei nu fac nimic, ca ma doare rau inca acolo jos si oasele cred ca iar se inmoaie si se dilateaza sa faca loc acolo la bb pentru cand o iesi si ma dor si muschii si oasele si tot ... trecem noi si peste asta, numai sa stea bebe cumintel pana la termen

Catank, cum stai cu emotiile? maine ai sustinerea lucrarii , asa e ? imi aduc bine aminte ca e pe 23 februarie? bafta multa si tinem pumnii stransi !!! si cateva majorete va rugam pentru catank !!! apropo, numele tau este catalina? am si eu o curiozitate?

Dorinuta, sper sa maine dimineata cand ma trezesc sa nu mai fac ochii mari cat cepele , sa nu vina si bebe tau mai devreme decat programat, ca vad ca a inceput sa se poarte la odiseea asta, mai ales ca spui ca scapi si din dop si cu ninsoarea asta din ro acum, ti-ar lua ceva timp sa ajungi la BV. Tinem pumnii sa mai stea Edutu acolo pana joi cel putin cand ajungi in bv

Iony, tu cum te simti? scapi si tu din dop? ceva contractii sau nimic nici un semn pana acum ?

persi, tu ce mai spui mami? cum te simti, cum e sarcina? hai mai treci pe la noi , pentru mai mult decat urari de felicitare

danielle, sa stii ca astept, stii tu ce si multam de aprecieri

ally, da azi noapte ce patisi mama? de la un twix asa mic cat dejtu ai stat tu treaza? inca dormi ?

salo_sama, felicitari pentru vestile bune de la eco si merci de aprecieri, si tie vad ca ti-a placut parul meu valvoi de duminica

bb_yasmi , ai ajuns acasa cu bebe ? tu cum te simti ? e mai bine cu sanii ?

ailed, ce faci azi? iar trebaluiesti? cum e cu Maria? ati vorbit cu ea? ce a spus si cum a reactionat ?

happiness, cum te simti ? Ce face bb M? Andrei ce spune de surioara?

pisuc, gata shoppingul pe azi ? ai gasit carusel ?


_
Mind the Bump!35+ Sophia Nicole

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

BRAVO ROXY PT NASTEREA RAPIDA. BINE AI VENIT ANASTASIA
Ca sa vezi cat conteaza plimbarile alea din timpul sarcinii
BRAVO CRISTINA_PH. BINE AI VENIT BEBE
Miki eu zic totusi daca nu simti bine pe bebelina ca misca sa mergi la control mai repede. Si eu am avut stresul asta ca simt tare putin si usor miscarile mai ales daca le compar cu prima sarcina. Si ieri am fost la control si m-am plans la dr ca nu imi place cum misca si m-a pus sa ma duc azi si mi-a facut un doppler si mi-a zis ca pt linistea mea sa ma duc iar la o saptamana si daca nu simt bine miscarile sa ma duc si inainte de o saptamana. La sfarsit expresia doctorului meu a fost: asta e mai bleaga fata de prima fetita.
Madutza ce bine de tine. Doamne da sa ne fie la toate la fel puiutii: sa pape bine si sa doarma mult. Multe saptamani, luni si ani inainte va doresc.


Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 31s+ cu Nicoletta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Madutza pai tu ai o fetita cuminte foc acolo...bravo mamico!!Oricum tu pari o fire calma si ai fi facut fata oricum...
Bine ca este cumintica si nu are rpobleme cu nimic..asa sa fie si in continuare..

La multi ani pt prima saptamana!!

31+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 9 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

,repede ca tb sa-mi iau printesa de la scoala:
1. felicitari CRISTINA_PH, cred ca o sa fim odiseea surprizelor.....
2. cami , nu imi face glicemie provocata la control ca ar insemna sa-i termin metabolismul lui bb si al meu... e un efort pt pancreas cant aceea de glucoza.. imi face profil glicemic....adica imi ia glicemia din 3 in 3 ore timp in care mananc ce imi dau ei...sa vada cum reactionez.
3 strumph, multumesc de intrbare... am vb cu ea si i-am explicat o gramada ..... si medical si sufleteste... pana la urama a mers cu chestia ca de fomica are senzatia aia si se roada stomacul si daca nu papa o sa fac ulcer... si atunci va tb sa-i faca endoscopie... ta-su a facut si i-a povestit cum e... i-am spus eu ca mie cand terminam garzile de noapte imi venea sa vomit de foame...etc... si a inceput sa pape,, cum zice ca-i vine sa vomite ii zic , pai inseamna ca e fomica.., Doamne ajuta sper sa tina!
pa vb dupa amiaza!

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 34+ cu dodoloatza frumoasa

AMR 4 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Fetelor n-am mai apucat sa pun link-ul cu capitolul nou ca mi-a cazut netul .
Vad ca voi oricum istete cum sunteti l-ati descoperit

Strumphy da-ti peste gurita, mainu nu afli nimic de mine . La noi ninge si e zapada..incep sa ma panichez..ca joi avem un drum de 4 ore pana la Brasov..asta e cum o vrea D-zeu.

Madutza
Fug sa mai fac niste treaba si mai vin si mai bag nasul.

Am actualizat prima pagina si cu datele Cristinei dar nu stiu cum il cheama pe bebic. Cine stie sa modifice


Am 'fugeat'

------------------------------------------------------------------------------------------
38+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen
AMR - 3 zile!!!!

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna,
Noi am fost putin la plimbare, am iesit la paste cu prietenele mele. Am zis asa pe ultima suta sa ne vedem in formatie 2 in 1. A fost extrem de placut, mai ales ca a,m stat 2 ore si am discutat despre nasteri/travaliu. Travaliu imi da mie emotii ca nu prea stiu la ce sa ma astept.

Luni am fost la control (mi l-a facut pe masa), dar de ieri am o scurgere maronie (eu am zis ca e de la control sau elimin dopul). Cert e ca nici astazi nu s-a oprit.
Maine merg din nou la control si o intreb pe dr.
Stefana - cred ca avem aceeasi problema.
Cami - poate ai dreptate, e vreun semn de nastere...sa imi tii pumnii...

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +38
(Matei19:26)

Mergi la inceput