*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (130)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

buna fetele

boon deci fuseram la doamna doftol ne lua ne intoarsa pe toate partile copii cibine..desi antonia stranuta cu precipitatii boon luat fetita masurat 59-60 cm cantarit 5500 [daca dimi era la categoria grasi fiemea e la pana..cica sa ii dau calciu,fier,vitamine...da mai lasa-ma mai femeie ca nu vreau o umflata..deh in fine zic ca ea si fac ca mine, ce sa ii fac eu daca fiemea de la 2 noaptea pana a 2 zi la 10 doarme si are pauze de masa scurte max 50 ml de lapte la 04 dim si la 08] perimetre ok ...boon de vaccinat pai facem numai unul din ele al de hepatita nu au mai primit de la min...deci tre cumparat
je ros in gat si otara medicamente de luat....cand le citesti prospectul te ia cu bau bau si dai sa fugi
tiroida nerezolvata maine dimineata daca se miluieste tata ion sa steie cu copii sa fug eu la analize...vrea nu vrea tot fug

la noi ninge ca in povesti ca cica numai ninsese de mult de azi-noapte ...sunt satula de atata zapada

daca nu intelegeti nimic din acest mesaj se datoreaza mucilor care mi-au imbolnaviti putinii neuroni

va pupam..merg sa gatesc,sa strang prin casa,de toate stiti voi ca de dim fuseram la doftol, ionu pleca la scarbici e de serviciu pe liceu de dupa-amiaza si je tre sa presteze toate sarcinile mucioasa sau nemucioasa

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

multa sanatate eli! si noi am fost toti raciti, a doua oara pe anul asta!

am pus poze cu fetele in contul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Neata, fetelor!

A fost dr ieri la noisa-l vada pe Edi. Gatul e inca cu infectie, dar lucrurile evolueaza spre bine. Avem 3 zile fara temperatura. Ne-a recomandat brohovaxom pt imunizare.

Eli superba micuta Antonia...o ranjita.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Ginyie ma bucur ca sunteti mai bine!Bronhovaxonul o sa-i faca bine pe termen lung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

buna fetele

il al pe dimitrie bolnavior azi-noapte a avut un episod febril,diaree si varsaturi..s-a linistit pe la 5 si ceva....vinovat eu stiti ca nu tolereaza laptele de vaca..ieri m-a prins curajul zic ia sa vad ce mai face copilul il accept nu mai primise din dec anul trecut ii pun vreo 50 ml de lapte vaca 3,5% grasime zi restul pana la 300 ml apa....rezultatul in cateva ore diaree seara a culminat cu febra si noaptea cu varsaturi....ufff nu inteleg de ce nu il tolereaza ca de la cascaval, iarurt sau smantana nu face nimic.da de fiecare data cand ii dau asa pate evident acum suntem pe ceai de menta, hidrasec,paine prajita ciorbita de morcov,orez fiert ..momentan incepuram cu medicamente si ceiut...pe seara painica si mai pe seara ciorbita...acum de dimineata kk arata gelatinos numai are consistenta aPOASA....
FUG sunt singura
fata a reactionat ok la vaccin putina temp si atta
va pupam
cred ca trebuie sa merg sa ii fac niste analize,dar ce la aspectul cu laptele

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Eli, sanatate multa!Tine-l cateva zile la regim pe Dimitrie sa-si revina cu stomacelul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

buna fetele

suntem bine

otiliace mai faceti, m-am gandit azi-noapte la voi

oliviama bucur ca nu a fost ceva grav...si eu ca si tine vreau calduraaaaaa...sunt satula de atata zapada

ginye ma bucur sa aud vestile bune despre edi

mav sanatate multa la intreaga familie saplece raceala de la voi

va pupam...vine martie

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Phiiii, ce liniste pe-aci! Iarna asta prelungita ne induce starea de hibernare :(... Eu deja am emotii pentru ziua de marti, prima noastra zi de gradi! Sfaturi?

ELI, GYNIE, multa sanatate piticilor! Cum mai sunteti?

Mai stie cineva cum e Alex? Dar bebe Ovidiu de Anes?

fetele si puiutii

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Neata!

Manumanu bafta piticilor in prima zi de gradi! Sfaturi? Pe mine ma apuca emotiile de pe acum chiar daca abia in toamna incepem.

Edi e bine. Marti terminam tratamentul si mai bagam o vizita la dr.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Manumanu, si eu astept sfaturi. Dupa 15 martie ne indreptam si noi... Tinem pumnii!

Singura mea consolare in legatura cu gradi e ca sunt vreo 3 fetite pe care le stie. 2 chiar apropiate.

Ce parere aveti despre a fi sau a nu fi mama surogat?

Oliv, !

Am fost ieri sa donez sange. E Silvia la noi si e nevoie in oras de 01negativ pt o fetita cu leucemie, daca tot am prins-o pe S. ca are grupa asta, la donat cu noi. Mi-a pierit tot entuziasmul apoi, n-am putut dona, ca n-am hemoglobina destula, sunt undeva cu 0,10 sub limita, si nici tensiune prea grozava, desi am `fentat` si-am luat cateva guri de cafea inainte. Na, o anemie. Si am aflat ca am grupa de sange negativa. Si m-am minunat cat pot fi de ignoranta. Habar n-am ce grupa are I., adica stiu de care dar nu stiu daca neg sau poz, stiu doar c-atunci cu sarcina le-am facut si medicul a zis ca e ok, a mea si-a lui combinata, si mi-a fost de-ajuns sa stiu atat, si nici de z nu stiu... Asa-i ca-s tare?

Ce mai ziceti? Ce-ati facut de Dragobete?


Mergi la inceput