Pufi de Ian-Feb 2010 (225) - LMA Iris !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000




Azi e sarbatoare mare.

David, LA MULTI ANI! Mami si tati te iubesc mult si suntem tare mandri ca ne-ai ales sa-ti fim parinti. Iti uram sanatate multa si sa ramai tot la fel de voios si dragalas ca acum.

Nu puteam lipsi de pe forum in aceasta noapte speciala pentru mine. Acum un an eram in focuri, contractiile erau tot mai dese astfel inca la 2:46 am facut cunostinta cu puiutul nostru.

Nu imi vine sa cred ca a trecut un an, a fost un an greu, cateodata f greu, dar care ne-a adus si bucurii, extrem de multe bucurii si satisfactii. Una peste alta, puse cap la cap, da cu plus, ceea ce e foarte bine. Pentru mine, pentru familia noastra aceasta prima aniversare este extrem de emotionanta si speciala pentru ca daca la inceput nici nu puteam sa imi imaginez ca voi prinde aceasta zi, pe urma o perioada am tot visat la ea....pauza de ...Sunt mai emotionata decat la orice zi de nastere de-a mea.

Si pentru ca la sfarsitul unui an se face un bilant, iata rezultatele noastre: 8350gr (2200gr la nastere) si 73,5cm (44cm la nastere). Sunt multumita de cum a crescut, evident ca intotdeauna este loc de mai bine, dar avand in vedere ca el in primele 3 luni a pus doar un kg fata de alti copii care au pus chiar un kg pe luna, e betoooon.

asa....si acum sa punem masa, sa pocneasca dopurile la sticlele de bautura, sa cante muzica.....let's partyyyyyyyyyy

va servim cu feliute de pui pane, chiftelute din piept de pui, tartine cu sunca si cascaval, ficatei de pui rulati in bacon, mini pizze, salata de vinete, frigarui de mozzarela cu rosi cherry, salata de pui cu castraveti, salata de paste, felii de andive cu pasta de ardei si bulete cascaval. Ca desert avem papanasi ardelenesti si evident tortul (inca suntem in negocieri la model).

De baut va servim evident cu sampanie de oameni mari si de copii, vinuri pe alese, bere, visinata, sangria si pentru cine poate duce avem si niste palinca de Zalau.

Cam asta este meniul pe care il vom servi sambata viitoare la petrecere.

Si la final, ca la Oscar, va multumesc din suflet pentru toate gandurile bune pentru David si pentru sustinerea voastra de-a lungul timpului. Imi sunteti extrem de dragi si tare ma bucur ca facem parte din acelasi grup al pufuletilor....na, ca iar m-am emotionat...trimit ca am inceput sa ud tastatura...

Lali de David luptatorul nostru
Felicitari pt bilant,pt acest an

Ce frumos ai scris

Multumim de tratatie,te imbratisam cu drag


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Copilul ajunge pentru parintii sai, dupa educatia care o capata: rasplata sau pedeapsa."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Da, dar atunci cand vor incepe sa foloseasca cuvinte cu sens si le vor stalci noi trebuie sa pronuntam cuvantul corect, chiar daca nu e la fel de dragutz si amuzant, pentru ca altfel mai tare ii derutam...ei de fapt percep de la noi cuvantul corect, dar inca nu sunt capabili sa-l exprime si noi nu facem decat sa perpetuam confuzia si incetinim dezvoltarea limbajului. Tocmai datorita faptului ca ei au tendinta acum la inceput de a invata prin imitatie, ceea ce li se ofera drept model trebuie sa fie cat mai adecvat si mai corect...

_
Mami de zgubilice cu ochi de ciocolata


Multumesc frumos de lamuriri,ce mai face zgubi?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Copilul ajunge pentru parintii sai, dupa educatia care o capata: rasplata sau pedeapsa."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000




Azi e sarbatoare mare.

David, LA MULTI ANI! Mami si tati te iubesc mult si suntem tare mandri ca ne-ai ales sa-ti fim parinti. Iti uram sanatate multa si sa ramai tot la fel de voios si dragalas ca acum.

Nu puteam lipsi de pe forum in aceasta noapte speciala pentru mine. Acum un an eram in focuri, contractiile erau tot mai dese astfel inca la 2:46 am facut cunostinta cu puiutul nostru.

Nu imi vine sa cred ca a trecut un an, a fost un an greu, cateodata f greu, dar care ne-a adus si bucurii, extrem de multe bucurii si satisfactii. Una peste alta, puse cap la cap, da cu plus, ceea ce e foarte bine. Pentru mine, pentru familia noastra aceasta prima aniversare este extrem de emotionanta si speciala pentru ca daca la inceput nici nu puteam sa imi imaginez ca voi prinde aceasta zi, pe urma o perioada am tot visat la ea....pauza de ...Sunt mai emotionata decat la orice zi de nastere de-a mea.

Si pentru ca la sfarsitul unui an se face un bilant, iata rezultatele noastre: 8350gr (2200gr la nastere) si 73,5cm (44cm la nastere). Sunt multumita de cum a crescut, evident ca intotdeauna este loc de mai bine, dar avand in vedere ca el in primele 3 luni a pus doar un kg fata de alti copii care au pus chiar un kg pe luna, e betoooon.

asa....si acum sa punem masa, sa pocneasca dopurile la sticlele de bautura, sa cante muzica.....let's partyyyyyyyyyy

va servim cu feliute de pui pane, chiftelute din piept de pui, tartine cu sunca si cascaval, ficatei de pui rulati in bacon, mini pizze, salata de vinete, frigarui de mozzarela cu rosi cherry, salata de pui cu castraveti, salata de paste, felii de andive cu pasta de ardei si bulete cascaval. Ca desert avem papanasi ardelenesti si evident tortul (inca suntem in negocieri la model).

De baut va servim evident cu sampanie de oameni mari si de copii, vinuri pe alese, bere, visinata, sangria si pentru cine poate duce avem si niste palinca de Zalau.

Cam asta este meniul pe care il vom servi sambata viitoare la petrecere.

Si la final, ca la Oscar, va multumesc din suflet pentru toate gandurile bune pentru David si pentru sustinerea voastra de-a lungul timpului. Imi sunteti extrem de dragi si tare ma bucur ca facem parte din acelasi grup al pufuletilor....na, ca iar m-am emotionat...trimit ca am inceput sa ud tastatura...

Lali de David luptatorul nostru


La multi ani David!
Sa cresti mare , sanatos sa ai o viatza frumoasa alaturi de minunatzii tai parintzi
Frumos bilantz de 1 an
Lali esti o persoana speciala ; ce meniu bogat ,dar e pt maine nu? , mi-ai starnit o pofta si uite cat e ceasul, ma duc sa bag ceva cu calorii negative

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000




Azi e sarbatoare mare.

David, LA MULTI ANI! Mami si tati te iubesc mult si suntem tare mandri ca ne-ai ales sa-ti fim parinti. Iti uram sanatate multa si sa ramai tot la fel de voios si dragalas ca acum.

Nu puteam lipsi de pe forum in aceasta noapte speciala pentru mine. Acum un an eram in focuri, contractiile erau tot mai dese astfel inca la 2:46 am facut cunostinta cu puiutul nostru.

Nu imi vine sa cred ca a trecut un an, a fost un an greu, cateodata f greu, dar care ne-a adus si bucurii, extrem de multe bucurii si satisfactii. Una peste alta, puse cap la cap, da cu plus, ceea ce e foarte bine. Pentru mine, pentru familia noastra aceasta prima aniversare este extrem de emotionanta si speciala pentru ca daca la inceput nici nu puteam sa imi imaginez ca voi prinde aceasta zi, pe urma o perioada am tot visat la ea....pauza de ...Sunt mai emotionata decat la orice zi de nastere de-a mea.

Si pentru ca la sfarsitul unui an se face un bilant, iata rezultatele noastre: 8350gr (2200gr la nastere) si 73,5cm (44cm la nastere). Sunt multumita de cum a crescut, evident ca intotdeauna este loc de mai bine, dar avand in vedere ca el in primele 3 luni a pus doar un kg fata de alti copii care au pus chiar un kg pe luna, e betoooon.

asa....si acum sa punem masa, sa pocneasca dopurile la sticlele de bautura, sa cante muzica.....let's partyyyyyyyyyy

va servim cu feliute de pui pane, chiftelute din piept de pui, tartine cu sunca si cascaval, ficatei de pui rulati in bacon, mini pizze, salata de vinete, frigarui de mozzarela cu rosi cherry, salata de pui cu castraveti, salata de paste, felii de andive cu pasta de branza si bulete cascaval. Ca desert avem papanasi ardelenesti si evident tortul (inca suntem in negocieri la model).

De baut va servim evident cu sampanie de oameni mari si de copii, vinuri pe alese, bere, visinata, sangria si pentru cine poate duce avem si niste palinca de Zalau.

Cam asta este meniul pe care il vom servi sambata viitoare la petrecere.

Si la final, ca la Oscar, va multumesc din suflet pentru toate gandurile bune pentru David si pentru sustinerea voastra de-a lungul timpului. Imi sunteti extrem de dragi si tare ma bucur ca facem parte din acelasi grup al pufuletilor....na, ca iar m-am emotionat...trimit ca am inceput sa ud tastatura...

Lali de David luptatorul nostru


LA MULTI ANI DAVID!!!

Fie ca gandurile si sperantele mamicii tale sa se implineasca...

Multumim de cinste...e de-a dreptul , iar la ora asta deja se cheama orgie culinara ce zici tu acolo...

_
Mami de zgubilice cu ochi de ciocolata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Da, dar atunci cand vor incepe sa foloseasca cuvinte cu sens si le vor stalci noi trebuie sa pronuntam cuvantul corect, chiar daca nu e la fel de dragutz si amuzant, pentru ca altfel mai tare ii derutam...ei de fapt percep de la noi cuvantul corect, dar inca nu sunt capabili sa-l exprime si noi nu facem decat sa perpetuam confuzia si incetinim dezvoltarea limbajului. Tocmai datorita faptului ca ei au tendinta acum la inceput de a invata prin imitatie, ceea ce li se ofera drept model trebuie sa fie cat mai adecvat si mai corect...

_
Mami de zgubilice cu ochi de ciocolata


Multumesc frumos de lamuriri,ce mai face zgubi?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Copilul ajunge pentru parintii sai, dupa educatia care o capata: rasplata sau pedeapsa."




Zgubi e titirez...chiar acum ma stradui sa descarc niste filmulete si sa pun cateva pt bunica-sa pe FB, s-o vada cum face ture prin casa...e miscare non-stop, pica in fund, iar se ridica si merge mai departe...Daca stau in spatele ei si-i zic 'te prind!' incepe sa tipe si rade si grabeste pasul, aproape o ia la fuga...

Ea e titirez-fresh, eu catel-presh in urma ei...

_
Mami de zgubilice cu ochi de ciocolata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny


buna seara...

Eu ii am pe amandoi raciti. Bine ca doar le curge nasul si nu tusesc si nici nu au facut febra. E mai nasol noaptea pt ca David se infunda in nas si se enerveaza ca nu poate sa respire. Pana ii dau cu Sterimar urla de pune toata casa in miscare.


Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei


of , dragii de voi , stiu ce inseamna cu unul, dar cu amandoi...
cand pateam asa cu A. o puneam cu capul pe o perna mai inalta, statea destul de ridicata dar am observat ca dormea mai bine, parca nu mai era nasul asa de infundat
Sa treaca repede raceala si fara febra

Sanatate la toti pufi bonaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

multumim de urari fetelor. sunteti niste dragute.

meniul pe care l-am scris este cel pregatit pentru sambata viitoare cand umplem casa cu 8 copii si 22 de adulti. Noroc ca avem spatiu ca altfel ar fi trebuit sa mergem la restaurant.

si acum din amintiri, din capitolul trecut sa vad ce-mi mai amintesc....
asa, sa incepem cu Mire, care ca de obicei povestesti tare fain de Mara, care e isteata foc. Ar trebui sa o aduci in vizita la David, poate se ia istetimea si o sa faca si David mai multe chestii.

Sorina, felicitari pentru achizitiile lui Iris. sa stii ca face destule. Nici David nu le are cu imitatul animalelor, in afara de cum face maimuta si calul. Atat a retinut din tot ce ne-am straduit noi, si de nu am facut in toate felurile, fiecare membru al familiei venind cu varianta proprie de imitare.

Ana, sa stii ca eu cred ca ocup locul fruntas la cei codasi. Nici David al meu nu umbla, sta in picioare sprijinit de canapele, mese sau tinut de noi, dar nu face nici macar un pas. Momentan este la faza in care incearca sa se ridice in 2 picioare, dar inca nu i-a iesit tottal.

alexutzza, o sa vezi tu cand si-o da drumul la vorbit, cum o sa va vorbeasca direct in 3 limbi (romana, greaca si engleza)...

Lillo, ce bine ai sintetizat tu acolo. Multumim de info, am notat tot. Sper sa nu fie cazul sa trebuiasca sa apelez la notitele tale.

Lillo, Dece, Xela, sanatate puiutilor. si sper ca pana maine sa scapati de febre si alte cele.

...cam asta e ce mi-am amintit deocamdata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

precum vedeti eu bantui pe aci. n-am somn deloc...bine ca mi-am luat maine liber, sa stau cu David, ca altfel as fi fost varza maine la birou. Maine m-am programat si la coafor sa ma vopsesc si tund ca doar trebe sa aiba david o mami giugea ...bat campii si io...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

no, acu chiar ma duc la culcare, ca deh...e zi mare azi si trebuie sa fiu in forma.

pentru cele matinale, va las azi, niste cafeluta aburinda, moccacino, capucino, totul pe alese plus niste biscuitei si turta dulce...ma duc la somn.....predau stafeta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

neata....serviti drage doamne e proaspata!si o floare langa sa va fie ziua frumoasa!

Mergi la inceput