OARE NE VA FI MAI BINE......???????

OARE NE VA FI MAI BINE......??????? | Autor: Ioana81

Link direct la acest mesaj

M-am hotarat sa scriu si eu in speranta ca voi mai gasi "prieteni" virtuali.
Deci sa incep cu...inceputul 12,5 ani de relatie, 5,5 de casatorie, multe realizari printre care cea mai importanta Vladimir 4,5 ani. Totul s-a dus si inca foarte urat. Nu a stiut sa zica la revedere, nu a stiut sa lase usa intredeschisa, sa lase loc de buna-ziua. Povestea este foarte lunga poate o sa o povestesc incet-incet.
Cert e, am trecut perioada catastrofarii ca nu mai exista viata dupa inevitabilul divort(si poate ma vezi intelege, a fost primul singurul barbat din viata mea, si asta pentru ca nu sunt eu construita sa insel, sa caut ceva in mai multe parti), apoi perioada "ce ma fac eu?", " de ce tocmai mie", "de ce eu doamne?". De aproape o saptamana mi-e sila, traiesc si ma hranesc cu helas , incep sa zambesc din nou, incep sa vad ca am pentru ce trai(stiu suna cam urat dar am fost realmente distrusa).
Intrebarea mea este ce va mai urma? Stiu ca daca as intreba cat dureaza nimeni nu poate spune 1 an, 2 ani, juma de an. Dar pana sa ma hotarasc sa scriu am tot citit si am vazut ca multa lume a dat sfaturi bune si poate simplul fapt ca am scris si m-am descarcat a contat.
Am ajuns la concluzia ca nu ne-a meritat. Ne-a aruncat intr-o luna din casa ca niste mere stricate. Inca ma intreb cum poti face asta spunand ca ai iubit...
In fine voi reveni cu povestea mea zilele urmatoare.
Pana atunci as vrea sfaturi despre cum sa fac sa nu mai sufar. Stiu si faptul ca trebuie sa sufar sa pot trece la o etapa urmatoare, am citit mult....dar m-ar ajuta sfaturile unora care au trecut prin asta.


Ioana si Vladimir
POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Imi pare rau Ionana, ca trebuie sa treceti prin asa ceva.
Sfaturi nu am, caci si eu inca sufar, cu toate ca eu am bagat divortul.
Noi locuim inca impreuna si imi este groaza de ziua in care va pleca, cum voi explica copiilor.
Tu cum i-ai spus celui mic, cum a reactionat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Of Doamne, ce greu trebuie sa-ti fie. Cum poate un parinte sa-i faca asa ceva propriului copil!? Cum sa nu-i dea jucariile si lucrurile personale!!!!!!!
Eu asa ceva nu pot intelege, este peste puterile mele. Sa faci rau copilului tau e inimaginabil!
Noi nu ne despartin in cearta, chiar va veni in fiecare zi la copii, il va lua pe Tony de gradi si va veni cu el la masa aici. Seara va fi aici cand ii duc pe cei mici in pat.
El vrea sa aiba o relatie foarte buna cu copii, ii iubeste enorm.
Poate vei povesti si tu odata de ce v-ati despartit. Eu nu inteleg decat putin, am asa impresia vaga, ca are pe altcineva?

Iti doresc sa ai multa putere sa pti trece peste asta. Si intr-o zi sigur iti vei gasi tu si micutul tau fericirea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ce om ingrositor, imi pare rau ca ai avut un asemenea ghinion sa-l intalnesti .
Daca va va fi mai bine ? Dupa ce ati trecut tu si fiul tau prin asta, mai rau nu are cum sa fie asta cu siguranta.
Sper sa vi se vindece ranile cat mai repede cu putinta

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ioana, imi pare ingrozitor de rau.... M-ai lasat masca, habar nu am ce sa-ti spun. Nu pot sa-ti dau niciun sfat dar as vrea sa stii ca sunt cu sufletul alaturi de tine si de Vladi!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ioana, da, va fi mai bine. Nu stiu cand, dar va fi. Probabil in momentul in care il vei scoate din cap pe barbatul tau. Cum adica te scoate din casa lui, din viata lui pentru o perioada??? Era altceva daca pleca el... dar asa, eu sincer nu i-as mai asa loc de buna ziua. Fii puternica!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ioana, imi pare rau sa citesc asta,ma asteptam la alte vesti dupa un timp de absenta destul de indelungat..Am trecut si eu prin ceva asemanator, insa eu nu am mai rezistat saradei numita casnicie si am divortat acum 10 luni. Cu siguranta va fi mai bine daca el a putut sa va faca una ca asta, sa va alunge pe voi din casa in loc sa plece el..Omul acela nu va merita, nu te mai uita in urma.
Ai pentru ce trai, pentru Vladimir.Eu cand ma sculam dimineata desi mi-as fi dorit sa nu ma mai trezesc vreodata,ochisorii fetitei mele ma faceau sa ma ridic din pat in fiecare zi pana ce durerea a inceput sa se estompeze.Mi-am pus si eu intrebari ca si tine, de ce eu, si inca imi pun. Nici dupa 10 luni nu pot sa zic ca a trecut totul, ca am uitat. Am incercat sa ies mai mult, sa socializez, sa petrec timp de calitate cu fetita mea, m-au ajutat mult si rugaciunile si, dupa 3 luni de la divort am cunoscut pe cineva.
Iti doresc multa putere, intelepciune si credinta ca totul va fi mai bine.




Cristina, mamica de Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Ma ajutati enorm, orice vorba, orice gand imi da putere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_heart spune:

Ioana o sa treac...Timpul isi va spune cuvantul...
Am trecut prin ceva asemanator si dupa aproape un an si jumatate la mine pot spune ca a trecut...
Va trece si la tine cu siguranta...

"Viata este precum o melodie frumoasa, numai versurile sunt o incurcatura" (Hans Christian Anderson)
"Pentru orice realizare, primul pas este curajul"– Johan Wolfgang von Goethe

Mergi la inceput