experiente mistice(3)

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gwendoline

Buna,

Am avut un vis ciudat, era Eva si Adam ,Eva aducea pe lume un copil Adam o ajuta. au intrat in apa unde o scroafa in acelasi timp a fatat o multime de purcei. Eu eram sub apa si ma uitam cum Eva se chinuia sa nasca si toti purcei inotau pe langa ea. Oare ce inseamna toate astea?

Dariana cu Gwendoline si Kylian


buna, Gwendoline,

am sa descriu elementele din visul tau:
-Adam si Eva: sunt personaje biblice, carand imaginea metaforica de "inceputuri"
-apa, mediul ce desparte doua realitati, realitatea ta, si realitatea din cealalta lume subtila, unde exist Adam si Eva
-prezenta ta in cele doua realitati, la suprafata,unde este Adam si Eva, si in adancuri, unde vezi porcii, arata abilitatea ta de a patrunde prin vizualizare informatiile din cele doua realitati, simultan.
-nasterea, in cele doua planuri simultan, trimite la conceptul de inceput...de viata noua, de cunoastere.
elemente principale din vis dau un mesaj despre tine, ca si capacitate de patrundere a realitatii din jurul tau. am sa pun acest mesaj, pentru ca devine prea personal, pe pm, cu permisiunea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
de cate ori va vad, retoric ma intreb, cum este posibil ca oameni seriosi sa decida o pierdere de timp, energie atat de pretioasa a vietii personale...si uite ca se mai intampla!

Ma bucur ca in sfarsit recunosti ca topicul asta este o pierdere de timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

Multumesc 3x3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:


Trebuie sa recunosc, expresia Caroline-ei Myss este mult mai vibranta. Drumul mistic este o cale, pe care, daca nu esti hotarat sa mergi, mai bine "peel potatos".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3


cum este posibil ca oameni seriosi sa decida o pierdere de timp, energie atat de pretioasa a vietii personale...si uite ca se mai intampla!
si inca ma mir, iarasi si iarasi,in ciuda unei expresii tot din popor, "mare este gradina lui Dumnezeu"!



SUBSCRIU la aceste afirmatii cu toata convingerea de care sunt capabila!

Trebuie sa fac o precizare, timpul pe care il pierd citind acest topic este f. scurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

si fluturii de noapte, care ratacesc in intuneric, au o atractie irezistibila la lumina; contactul, cand se lovesc de felinar, lampa, bec, etc, este deasemenea foarte scurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu cred ca natura umana, indiferent cum se prezinta ea, este mai luminoasa decat o simpla lumina de bec!
Sa o urmaresti si sa o analizezi nu este o impietate!

Mai grav este atunci cand o fiinta umana in suferinta este perturbata de "vibratii" emise de persoane fara diploma care sa le ateste competenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

B. nica, atat ii mai dai cu diplomele, de parca restul fara diplome ar fi = 0 in fata ta.

Versi ironie,jigniri si rautate, si nu, nu petreci deloc putin timp, daca stai si aduni minutele pe care le-ai petrecut aici sa citesti, sa raspunzi, ai pierdut destul de multa energie.

Mai,au mai intrat fete care nu concorda deloc cu 3x3, dar zau , tu pare-se ca ai o placere sa atati omul, de unde oare aerul asta de superioritate???

a...diploma de medic, Jessus:(

nu stiu despre ce vibratii vorbesti, dar pe mine una atitudinea ta , sincer ma deranjeaza, e obositor sa "vezi" un om atat de...CONTRA...dar mereu, mereu...... niciodata nu ai avut un cuvant "bland" de spus la adresa femeii asteia, mereu ai tratat cu superioritate, mereu ai aruncat cu pietre...care e problema ta??ca tre' sa ai una, altfel nu ai pierde timp pretios, fie si scurt pe aici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Am citit ieri ceva care mi-a placut:"Unii oameni sunt atat de saraci, incat tot ceea ce au, sunt banii." ...si parafraznad, mi se pare ca se potriveste perfect:" Unii oameni sunt atat de saraci, incat tot ceea ce au sunt diplomele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Pentru mine diploma inseamna garantia competentei si responsabilitate.
Cu asta am spus tot!Orice comentariu in plus nu poate decat sa-mi trezeasca suspiciunea de frustrare din partea aceluia care neaga aceasta evidenta.

Sa zicem ca un suflet chinuit, in pragul depresiei, poposeste pe un Forum unde printre fraze incarcate si alambicate afla printre multe altele, ca visul lui cu ursul il anunta ca il paste un mare necaz: boala.Acest fapt poate declansa o reactie care in cel mai fericit caz poate sa-i agraveaze starea daca nu una cu efect mult, mult mai grav.

Mergi la inceput