FIV Europa(41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

vin cu vesti nu f bune!
cred ca am avut cea mai groaznica noapte din viata mea!
pe cand sa se aseze toate la locul lor, febra a reaparut aseara 40!
nu am inchis un ochi toata noaptea!
nimeni nu a stiut ce sa mi faca! desi aveam perfuzie cu antibiotic tot aveam febra!
am facut dimi echo, sange urina! toate s bune!
nici dr ii nu stiu care i pb! sunt f speriata!
sper sa o scot la capat ca nu mai rezist!

adijo, daniela sper sa faca dd si la voi o minunne!
arinamerci!
numai bine!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

poate fi infectie urinara?


LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Doamne ajuta Brunisa te refaci repede! Nu pot sa cred ce ti s-au complicat lucrurile!nu stiu de la ce ar putea fi febra...
Eu sunt tot cu chestiile maronii dar mult mai putine cantitativ. Exact astfel de scurgeri am inainte de fiecare ciclu cam o sapt. Stiam ca sunt de la lipsa de progesteron. Oare sa nu fi fost suficient Duphastonul care-l luam? Nu-l asimilez? Chestia e ca acum iau 6 pastile pe zi dar parca n-as lua nimic , in sensul ca n-am nici un efect secundar ( somnolenta, greata, dureri de sani, etc)! Nici macar nervoasa nu mai sunt!Cred ca corpul meu s-a obisnuit cu hormonii astia !
Arina tu mergi luna asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Bruni, prin ce situatie dificila treci, nu-mi vine sa cred ce ghinioane poti sa ai! Poate trebuie drenat hematomul, febra e un semn de suprainfectie a hematomului sau ai luat un germene de spital. Ce antibiotice iti administreaza?
Ai numarul de leucocite crescut si CRP mare?
Tinem pumnii stransi sa nu fie nimic grav si sa te refaci cat mai repede! Pupici!

Adijo, poate totusi sangerarea e din cauza progesteronului scazut.
De ce nu iti dozezi progesteronul? Local nu folosesti nimic (utrogestan sau crinone)?
Pup toate fetele si scuze ca nu am mai scris dar lucrez pana seara si sunt prea obosita de multe ori ca sa mai deschid calculatorul.

22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Bruni, nu pot sa cred. Sper sa vii cu vesti bune astazi, ma gandesc la tine.

Adijo, cum zicea si Adria, dozeaza-ti progesteronul ca scurgerile pot fi si de la un prg mic.
Eu la sfarsitul sapt viitoare ar trebui sa plec la Viena in ideea ca ovulez joi-vineri si endometrul e OK. Tu stii cumva daca ei fac transfer in weekend, adica inclusiv duminica??? Ca daca ovulez vineri, ar trebui sa-mi faca transferul duminica. Le-am scris marti si i-am intrebat dar vad ca deocamdata n-au raspuns.

Bafta tuturor
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Da, si eu cred ca sunt de la progesteron mic. Acum ca am crescut doza de Duphaston ( si mai au de la mine putere Utrogestan seara) parca s-au oprit. Maine imi fac beta , nu mai stau sa masor nimic. Data viitoare am sa cer prog. injectabil!
Arina, iti tin pumnii! Eu cred ca fac transferuri si in week-end dar cel mai bine o sa-ti raspunda Ana. Mie mi-a raspuns f. repede la mail-urile cu scurgerile mele, dar la niste ore saraca: 11pm, 6 am! ( poate a sughitat cand am criticat-o cu comunicarea sapt. trecuta!).
Bruni draguto , cum te mai simti? hai ca trebuie sa te faci bine ! Tu esti o luptatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Ma pregatesc pt. FIV 2 si mi-am refacut analizele hormonale in ziua 2 a CM. Estradiol 35.98
TSH 2.34
LH 0.61
FSH 2.7
Prolactina 10
Ce parere aveti de rezultatele astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

aadina, FSH si LH sunt cam mici...Esti cumva sub inhibare? Sau analizele au fost facute pe un CM normal, fara medicamentatie?
TSHul desi in limite, este un pic marisor pt a incepe FIV (cel putin in opinia dr cu care am facut eu FIV).
adijo, iti doresc din suflet sa fie bine!
bruni, imi pare f rau ca ai asa probleme. Iti doresc sanatate!
arina, spune-mi, te rog, la ce hotel vei sta, ca trebuie sa merg si eu in curand la Viena si hotelul unde stateam de obicei este exagerat de scump la inceputul lui Martie (148 euro cu parcare ) si as vrea sa gasesc altceva, dar sa nu fac experimente .
Nu stiu daca ei fac ET Duminica, dar banuiesc ca da. La mine a picat Sambata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Adijo, ma bucur ca ti-au mai trecut scurgerile, e semn bun Si mie mi-a raspuns Veronika repede cand i-am spus ca vreau FET si sa-mi spuna ce trebuie sa iau, dar probabil ca intrebarea cu weekend-ul mai poate astepta. Si mai astept, ca nu e urgent sa aflu raspunsul. De fapt mai mult voiam sa le dau de inteles ca s-ar putea sa fie in weekend si sa fie pregatiti.

Balanta, ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria42

Bruni, prin ce situatie dificila treci, nu-mi vine sa cred ce ghinioane poti sa ai! Poate trebuie drenat hematomul, febra e un semn de suprainfectie a hematomului sau ai luat un germene de spital. Ce antibiotice iti administreaza?
Ai numarul de leucocite crescut si CRP mare?
Tinem pumnii stransi sa nu fie nimic grav si sa te refaci cat mai repede! Pupici!

Adijo, poate totusi sangerarea e din cauza progesteronului scazut.
De ce nu iti dozezi progesteronul? Local nu, folosesti nimic (utrogestan sau crinone)?
Pup toate fetele si scuze ca nu am mai scris dar lucrez pana seara si sunt prea obosita de multe ori ca sa mai deschid calculatorul.

22+ cu


adria chiar ma gandeam ca nu ai mai intrat demult!
analizele in mare parte sunt ok cu exceptia:
globule rosii -2,69 mil/mm3 tab de ref :3,9-5,2
hemoglobina -8,7g/100ml tab de ref :11,5-15,5
PCR -21mg/l tab de ref : inferior 9
tensiunea mereu 90 cu 50, am avut o si 87 cu 44! f mica!
astept sa vina dr, sa vad ce mai spune!
azinoapte a fost un pic mai bine, azi de dimineata ma simt chiar ok!
fetelor va multumesc pt sprijin, trebuie sa ies din toata povestea cu bine , ca nu se poate altfel!
aveti grija de voi!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput