FIV Europa(41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Arina, clinica Wunschbaby, nu este clinica perfecta pentru mine, eu imi mentin parerea ca pur si simplu asa a fost sa fie sa reusesc eu acolo.Le sunt recunoscatoare celor de la wunsch pt minunea care ne-au dat-o, stiu ca fara ajutorul lor nu eram insarcinata astazi dar cred ca i-a ajutat f mult si corpul meu, iar sotul cu toate ca are azoospermie , in testicole i-au gasit spermatozoizi de cea mai buna calitate.....si intradevar au fost si ei buni in ceea ce-au facut atata timp cat noi am reusit.

Eu nu am nici o problema, problema a fost la sotul meu, eu din punctul asta de vedere nu am o'' problema''.

Cum mi-a amintit si balanta, imi gasisera FSH , usor marit, nu mai tin minte cat era dar stiu ca se apropia de limita maxima, ceea ce m-a pus pe ganduri ca poate nu am sa raspund bine la tratamentul pentru stimulare...si n-am sa produc multe ovocite. Dar se pare ca am produs 14 ovocite, si am facut chiar si hiperstimulare, avand cel mai slab tratament .
Am ajuns sa cred ca acel Fsh maricel , a fost marit din cine stie ce alta cauza in nici un caz ca aveam eu rezerva ovariana pe terminate.

Eu luna de luna sunt sigura ca ovulam,si totul era normal , ma face sa cred asta pentru ca acum 2 ani de zile eu am ramas insarcinata, fix in alea 10 zile de dupa ciclu in care se zice ca nu ramai.Nu eram cu sotul meu atunci...Si m-am mirat cum am putut sa raman gravida asa fara sa vreau...

Poate ca sunt un pic rautacioasa ,pt ca eu de la inceput am zis ca n-am sa reusesc cu ei, si-mi parea rau ca i-am ales pe ei..aveam o parere mult mai buna pt clinica goldenes , dar deja ma dusesem aici ca-n acea perioada era o oferta daca va mai amintiti ''sumer special''

Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni doar imi mentin parerea ca totul tine de noroc , toti doctorii din Viena sunt buni si profesionisti.


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Uf, fetelor , eu am inceput sa am scurgeri maronii, destul de abundente de cateva ore.. la mine asa incepe ciclul... sunt la o sapt de la transfer.. m-am umplut si de cosuri..tot semn de ciclu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Adijo cum esti?
Hai ca poate este de la nidatie,sper. si noapte buna

daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

adijo sper sa fie de la nidare...

experienta mea cu celioscopia nu s a terminat inca, va scriu acuma ca ma simt mai bine de maine nu stiu...
am dat o in bara ca de obicei cu interventiile, am zis ca ar fi cazul sa fiu cunoscuta si la alte clinici! bineinteles fac haz de necaz!
asa: vineri dimi operatia, la 8h00 ma uit pe ceas ma trezesc pe la 11h00!
ma intreb ce o fi durat atat, dar astept dr cuminte sa mi povesteasca!
ovarele sunt ok , a facut drilingul, insa: la interventie mi au taiat un vas de sange si de aici s au schimbat toate!
inca o taietura de 3cm pe langa cele 3de 1cm! dar nu asta ar fi fost pb, sambata dimineataies din spital , dr ma suna sa vada cum ma simt, stia ca am pierdut mult sange, dar eu eram bine cat puteam sa cred ca poate fi bine dupa o operatie!
duminica a inceput calvarul: febra 41, hemoragie interna,infectie , aseara directia la spital, dr mi a spus sa ma prezint de urgenta!
ajunsa la spital , fac analize, echo unde se vede f bine un hematom, asa ca dimineata decid sa ma reopereze! aveam inima cat un purice, nu mi revenisem dupa prima operatie,imi venea sa mi plang de mila!
de aseara perfuzii antibiotic si altecele si febra scade incet , dimineata dr imi spune ca asteptam pana maine dimineata, daca febra urca dimineata ma opereaza daca nu , vedem ce se intampla in continuare!
inca nu pot umbla, doar pana la wc, ametesc , dar ce nu facem noi pt bebe! sper sa mi revin cat mai repede si sa vin cu un test pozitiv!

daniela iti tin pumnii stransi !
va pup pe toate si sper sa fiti bine

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Bruni, Dumnezeule, nu pot sa cred! Imi pare asa rau. Iti doresc sa-ti revii cat mai repede si sa se fi terminat tot ghinionul. Sanatate maxima!!!

Adijo, si eu sper sa fie de la nidatie, e cam devreme pt ciclu, nu? Sper sa vii cu vesti bune.

Succes tuturor fetelor
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Of, Bruni, nu pot sa cred ce ghinion...!!! dar va fii bine in final. vei vedea.
Eu sunt in aceeasi stare: scurgerile sunt la fel, destul de abundente pt a fi doar de la nidare...nu inteleg ce se intampla. Am scris la clinica si mi-au spus sa -mi dublez doza de progesteron( luam 3x1 duphaston pe zi- acum trebuie sa iau 6...)Am inceput sa am si dureri de burta ca la ciclu, pt care am luat niste Nospa. Asta e, organismul meu e tare dereglat hormonal .Acum as fi in ziua 29 , deci nu ar fi prea devreme pt ciclu( doar ca eu nu prea am ciclu de 28 zile, ci tot timpul e mai lung!)
Daniela . tu cum esti? cat progesteron iei pt intretinere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Adijo, speranta moare ultima, nu? Sper totusi sa vii cu o veste buna.

Te pup,
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

adijo mi ar place sa cred ca e de bine ,insa nu stiu ce sa zic , iti cunosti organismul! ia oricum medicatia in continuare, poate, poate..
eu sunt mai bine , se pare ca hematomul se reabsoarbe, evitam o alta interventie, analizele de aseara par a fi mai in regula! sper sa se rezolve cu antibiotic doar!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Bravo Bruni,maine sa ne spui ca este refacuta complet

Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Adijo ce sa zic,ma simt ca si cum ar veni uritii
eu fac progesteron injectabil 50mg/ml
n.b

daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput