Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

buna fetele

ana-o ma bucur de vestile bune despre tatl tau felicitari si de masa originala

beatrice off prin cate mai treci si tu baga un plans calmeaza-te si apoi fati curaj pentru mai departe. cat mai ai lapte bine, cat nu ,nu hai va fi bine

amelia-ilie cunoastem programul asa si mandra mea era, dar noi pna pe la 2-3 stam treze si apoi bagam nani, bine ca si eu nu o las sa doarma ziu, ii dau drumul la radio, ma joc cu jucarii, il pun pe fratisu sa se joace la ea in camera si face galagie nu gluma, ziua doarme asa numai strictul necesar..pai nu se mai putea a la inceput degeaba faceam galagie ca tot dormea, dar daca am tot deranjat-o pana la urma nu a avut decat sa stea treaza...sper sa reusesti sa intelegi ceva de aici

sashenkaam vrut sa iti scriu de ieri, dar a reusit fiumiu sa inchida calc inainte sa trimit mesajul....legat de varicela si alte boli ale copilariei..pana la 9 luni [exista si cazuri care au facut mai devreme boala insa aveau dezvoltarea unuia de peste 9 luni] nu iti garateaza nimeni ca scapa copii din asa ceva, poate fi fatala [eu asa am citit, se poate sa ma insel, insa eu nu as risca]....deabea de la 9 luni incolo se zice ca ar fi cat de cat bine si totusi si atunci e dificil....eu zic sa stati departe de bubite daca nu ati intrat in contact cu 2 zile inainte de apritia veziculelor si pana la aparitia crustelor, si nu v-a stranutat direct in gura nu are cum sa se ia...multa sanatate


uff abi astept sa treaca in week-end botezul....stiti ca va ziceam de steluta din cauza ca nu am evacut cum trebuie laptele acum am tzz dreapta bolovan si nu pot scoate lapte din ea de azi-noapte sunt pe antibiotic..cred ca am exagerat cu treba prin casa, darb efectiv nu are cine...sper sa isi faca repede antibioticul efectul ca e jale nici sa ating sanul numai pot

fug mai am o groaza de treaba

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

scuze ca am fost asa nervoasa. anaam trecut rapid prin Unirea, s-a schimbat mult magazinul, ziceam sa mai trec azi-maine.Au disparut multe magazine.
Mama e la mine ca sa mai rezolv eu din anumite treburi legate de botez. Ma credeti ca nici acum nu am ajuns la alocatie copil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Sapt viitoare avem programare la pediatr, sa vedem ce si cum, plus ca vreau sa vedem cand incepem diversificarea.
Si acum sa ma laud putinbebe a primit la 3 luni(am uitat sa va spun)o oferta pt o reclama. M-au sunat de la o agentie, dar nu vreau sa-l expun inca pe bebe la media, poate pe la un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

amelia, de ce nu papai ciocolata alba? ciocolata nu da colici, doar ii agita pe copii, asta din cauza de cacao.

anymona, sigur ca burloiu man e oftalmolog, ma tampisem eu de atata oboseala.doar am fost la el cu bebeii de 2 ori.

ana_o, in sfarsit, reaparusi! ma bucur ca esti in forma, sanatate tatalui tau.

beatrice, waw, ce bebe VIP! bravo si felicitari! si pe mine ma chinuie in continuare popoul, dar nu sangerez. ma zi-mi o data: unde ai fost la dr proctolog?
in alta ordine de idei, nu te mai supara pt laptic. si eu am avut aceasta depresie ca sunt mama denaturata. mai important pt bebe e sa aiba mama cu nervii intregi decat mami cu lapte. sora mea a alaptat 10 luni fiecare copil si au fct bronsiolite, otite, alergii, cu tot laptele de mama. ce sa facem acu? sa ne aruncam in dambovita ca scade laptele? ai baut ceai, ai luat galafor (sau galactogil), ce sa faci? sa stai in cap? relax ca e mai sanatos pt bebe sa nu-i planga mami.

maine sunt 9 grade, sper sa fie soare si sa putem iesi in parc!

declar slabire cu montignac fara micsorare secretie de lapte. yupii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Sashenka, zici de ancadragoman?
Ana , excelenta tratatie! Reteta astept sa mi-o sopteasca Maria, e a ei. Insa lucreaza asa in linii mari... nu se pierde in detalii. Daca ar fi dupa ea, ingredientele nu ar mai ajunge la destinatie.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010
Tortul fermecat al meu o sa fie cu de toate. Si cu ciocolata... si cu mere... si castraveti... si lamai...




da de ea este vorba

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna dimineata! Oops, adica buna ziua, ca e deja pranz! Ce repede a trecut timpul!!!

AnaO: Felicitari si bine ai revenit! Ne-a fost tare dor de tine!

Mai sunt cateva fete care lipsesc: Bravegirl, unde esti? Misticgirl, gata cu proiectele, cu examenele? Fetele de peste mari si tari (Franta, Olanda, SUA) nu au mai zis nici ele nimic inultima vreme... Nu mai vorbim de Celesta din Germania... oare o fi patit ceva? Parca dupa nastere nu am mai aflat nimic despre ea sau am uitat eu?

Eu sunt putin cam suparata ca imi doream tare mult lumanare de la sursa indicata de Heidy, stiti ca am fost acolo si nu am gasit-o pe doamna, am asteptat miercurea sa se intoarca de acolo si am tot vorit pe mail, ca aseara sa imi trimita un calcul total de 370 RON, cu tot cu o reducere de aprox. 25 RON. Asta pentru ca de la oferta trimisa pe mail-ul comun, a mai facut niste modificari si personalizarea costa cum 15 EUR+TVA. Nasii s-au uitat pe tabel si au spus ca e ok, sa comandam ce dorim, ca sunt cam la fel ca pret ca celelalte din comert. Dar nu stiu daca au luat in calcul ca trebuie luat si suportul de lumanare, ca TVA-ul trebuie adaugat, nu stiau ca personalizarea costa, iar acum mi-e rusine sa ii intreb daca sunt dispusi sa dea atatia bani. Pe de o parte i-as pune intr-o situatie jenananta, de a refuza, pe de alta, ca poate accepta, dar cu inima stransa si cu sentimentul ca am fost nesimtita... Ei nu au timp sa discute cu doamna de la firma si m-au rugat pe mine sa ma ocup de tot, sa comand. Dar cum sa le spun eu la final ca trebuie sa achite 370 RON pentru lumanare (fara flori!!!) Voi, cele care ati avut deja botezul sau care ati fost nase de curand, cat ati dat pe lumanarea de botez, daca stiti, sa imi fac si eu o idee cat costa in mod obisnuit. Vreo 2 mil?



Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Salutare, barlog!

Dragelor, ca tot sunteti mai toate in pregatiri, vreau sa va intreb daca este vreuna dintre voi care nu isi angajeaza fotograf profesionist pentru botez.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Amelia, sa stii ca si eu am baut ceai la greu primele 2 luni. Numai ceai, de fapt. Nu cola, nu cioco, nu ceapa... 2 luni nimic din toate astea. Si eu imi fac zilnic ibricul de ceai. La 1 l de apa, o lingurita de fenicol, una de chimen si una de anason. Las la infuzat si apoi beau toata ziua din el. Am un sertar plin cu ceaiuri din astea. Deja am terminat o cana fierbinte...

Ana,
mami de pui mic, David Ciprian, minunea minunilor!



Ana , si eu am baut pana acum cred ca o tona de ceai de colici (cel pentru copii) si ceai de fenicul (simplu). Imi face sotul meu daca apuca, daca nu fac eu cate 2 litri din care beau pe parcursul zilei. Dar asa ma apuca uneori cate o pofta de o gura de pepsi sau cafea...



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

joy, eu am luat foto profi pt ca toti prietenii cu aparate jmekere vroiau sa danseze si sa petreaca, nu sa imi faca mie poze. a costat 150 euro cu tot cu 100 de poze facute pe hartie si sedinta foto separata. uite linkul cu poze.http://s1083.photobucket.com/albums/j387/adipapazi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Am renuntat la ursitoare botez si l-am pus pe sotz sa se gandeasca la ceva inedit. Nu stiu, altceva.


Noi primim de la nasi cadou ursitoarele. Bine, bebica, nu noi .



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput