Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

No, si-acum sa dau si eu "Buna dimineata tuturor!"

Ana_o, bine ai revenit !

Sunt rupta de oboseala, m-a trezit mandra la 3 si ea s-a mai culcat la 6, eu nu. Adica eu de la 6 am stat si-am pazit-o pe ea. Mi se facuse un frig de am zis ca dau caloriferul la maxim, desi erau 23,5 grade in camera. La 8 m-am ridicat din pat si mi-am facut de treaba, ba am spalat un vas, ba am mancat, ba am bagat niste hainute la spalat... la 10 mi s-a trezit copila, a supt vreo 15 minute si a adormit iarasi.
Nu mai stiu cum sa fac sa doarma si ea normal. Pe ea o apuca dormitul la 8 seara, inainte de baie si dimineata. In timpul zilei e agitata de zici ca-i bagata in priza, iar noaptea e durere, ma trezeste la ore mici (2-3) si ma freaca de nu ma vad. Imi venea sa plang cu vorbe azi-noapte. Dar tot timpul ma gandesc ca o agit si pe ea cand plang, asa ca mi-am cam inghititt lacrimile...



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Am trimis pe mailul comun de yahoo "The continuum concept".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

A, am uitat: va invidiez la maxim pe cele care puteti manca ceapa, ciocolata si alte alea, si bea cafea. Eu n-am mai mancat o bombonica de ciocolata de anul trecut, cafea nici atat. Stau cu ceai de colici si dulciuri fara ciocolata. Plus ca nu mananc decat chestii preparate in casa si fara lactate. Viata, ce mai...



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Sugubina, in cateva zile scapi de stres! Plus ca cel mai important e botezul in sine, restul sunt doar pentru noi si pentru invitati. Insa botezul e al lor, e o adevarata binecuvantare crestinarea prin sfanta taina a botezului. Nu stiu cum esti tu, insa eu voi fi foarte emotionata la botez si sigur voi plange mult. Tu sa nu fi emotiva, ca ai doua si emotia s-ar cam dubla.

Amelia, draga de tine... mi-aduc aminte ce zombie eram cand Daviducu se trezea noptile sa pape. Primele 6 saptamani a fost fff greu, apoi a renuntat brusc la mesele de noapte si masa de dimineata o papa in somn. Sper ca in curand sa se intample la fel si cu micuta ta.

Doura, am vrut sa-ti scriu de aseara, dar am uitat. Imi imaginez cat de greu iti e singura, in primul rand ca e greu singura cu bebe si-n al doilea, ca stiu cat de mult va iubiti tu cu sotul tau. Insa timpul trece repede si in curand veti fi impreuna! Mi-e drag tare cand te citesc cum uiti de toate cand ii vezi zambetul fetitei tale. Asa sunt si eu, tot probleme cu spatele, insa zambetul lui ma face sa uit complet de durere!

In alta ordine de idei, luni il externeaza pe tata. Au vrut sa-l externeze de azi, ca cica el n-are nimic la cap, doar insuficienta cardiaca ce-i face probleme. Insa am rezolvat sa-l mai tinem pana luni si-atunci sa vdm ce fac, il duc la Tg Jiu sau ramane la mine. Ca in martie pleaca la Viena oricum.

Fug la el acum, revin la povesti mai tarziu. Pana atunci mi-amintesc ce cui mai vroiam sa scriu.

Va pup si mi-ati lipsit enorm! Vorba lui Heidy, dimineata cafeluta si forumitul cu prietenele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Bebe al meu nu prea papa. De dimineata a papat 150 ml si acum doar 30.Ieri in total, a papat 600ml. Eu nu mai am laptic mai deloc.Mulg 40 ml pe zi
Sunt stresata ca nu-mi gasesc rochie de botez si stiu ca voi face un compromis pana la urma.
Ma doare spatele rau si acum vin de la cauterizat fisura anala, astept sa treaca anestezia si sa inceapa durerile
SYL, ti-a afectat viata in vreun fel lipsa uterului?Sexual, cresterea parului in exces, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Amelia, sa stii ca si eu am baut ceai la greu primele 2 luni. Numai ceai, de fapt. Nu cola, nu cioco, nu ceapa... 2 luni nimic din toate astea. Si eu imi fac zilnic ibricul de ceai. La 1 l de apa, o lingurita de fenicol, una de chimen si una de anason. Las la infuzat si apoi beau toata ziua din el. Am un sertar plin cu ceaiuri din astea. Deja am terminat o cana fierbinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Am renuntat la ursitoare botez si l-am pus pe sotz sa se gandeasca la ceva inedit. Nu stiu, altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Beatrice, dar de luat in greutate, ia? Of, draga de tine... iar la proctolog? Sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa nu mai ai probleme. Cat priveste tinuta de botez, de ce nu dai o tura de Unirea(iti recomand mag asta pt ca e aproape de tine si stiu ca nu-ti place sa-l lasi pe Robert singur mult timp). Si oricum, sunt magazine dragute si in Unirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3nutza spune:

buna ziua barlog.
vin si eu cu o intrebare. Am facut o infectie urata la masea, am fost la stomatolog, mi-a curatat putin acolo si a zis sa iau cel putin 3 zile de antibiotic(ampicilina). tin sa mentionez ca eu alaptez, nu ii dau supliment deloc.
acum problema e daca pot sa iau pro-biotice in timpul alaptarii, sa nu imi distrug stomacul cu antibiotice?
stiu ca antibioticele nu sunt indicate in timpul alaptarii dar nu am ce face, plus ca el e obisnuit saracutul cu ele, ca la 2 saptamani am facut mastita de doua ori.
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

'neatza si de la noi, la pranz.
ana_o bine ai revenit. ma bucur ca s-a rezolvat o parte din problemele tatalui. il duceti la viena pt o investigatie mai amanuntita?

ana_vio mai scrie . cam scurta interventia

syl multa putere sa treci de probleme. off, si eu ma plang cu unul...si eu de cand am nascut parca duc tona de gheatza pe spate. mi-e fffff rece , nu reusesc sa maa incalzesc. o fii de la anestezie?

vad ca multe va pregatiti de botez. bafta la shopping

eu sunt chiauna. robert al meu a avut csteva nopti in care se trezea din 3 in 3 ore, un vissssss, ce sa mai. dar acum a revenit la vechiurile obiceiuri trezit din ora in ora. imi spuea o proetena ca trebuie sa mananc mai consisternt, ca sa doarma mai mult noaptea, sa fie lapticul satios. asa o fii?
nu stiu dc e coincidenta dar cand am mancat paste seara a dormit cate 5 ori legat , pauza de papa, apoi iar 4 ore somn. si eu ieri am avut ultima masa la 4 dupa-amiaza si atunci o supa de pui. poate din cauza asta a dormit asa prost. voi ce stiti?

mami de Robert Petru

poze

Mergi la inceput