Strumfi si prichindei iulie-august2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Scuze pt greseli, ar trebui sa recitesc inainte sa trimit, ca neuronul meu gravid nici sa scrie corect nu mai e in stare.

Si mai vroiam sa adaug ca burtica mea e maree, zici ca sunt in 6 luni, se vede tare prin orice haina. Si m+am ingrasat apoape 3 kg. Incep sa arat ciudat cu picioarele subtirele si ditamai burtoiu

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Maribel nastere usoara, bebe sanatos, papicios si necolicios.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Citat:
citat din mesajul lui flyhigher77

[quote]citat din mesajul lui corry_28

Daca ma fac cu lama....nu ma vad bine peste 6 luni
13+cu si



Putem adopta modelul Jackson Five


15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV



Eu numai cu lama ma fac. Si pe cuvant ca nu.... ...ba chiar s-a mai rarit ... Oi fi eu "mai speciala" . Si "operatiunea" se executa cam la 3 zile

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 20+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...





Anaemi, nu-ti face probleme, pana in iulie ai timp de

13+cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

MAMUTZ ITI MULTUMESC LA FEL ESTI O DULCE .....SA DEA DOAMNE DOAMNE SA NASTEM TOATE FARA PERIPETII SI SA NE REFACEM REPEDE, SA AVEM BEBEI SANATOSI , NECOLICOSI SI PAPACIOSI

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 17 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

MAMUTZ...si eu arat de 6 luni...mai ales ca asa arat de cand am nascut-o pe piticot.toti ma intrebau daca astept altul.....le ziceam ca am ramas cu burta, apoi le spuneam ca sunt gravi

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 17 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Buna dimineata fete!

Babyblue, sa-ti spun cum e la mine cu burtica. Dimineata pe stomacul gol, dupa pipi, se vede un picut umflatica. Mai spre seara, cand incep sa ma balonez, si de la cei 3l de apa pe care-i beau, se vede mai bine. Nu o mai pot trage, ca ma doare.
_
13+



frumos,nu?

si eu ma balonez seara ingroz. si seara se vede bine de tot ghemul de burtica.
te invidiez ca poti bea atatea lichide, eu nu reusesc deloc. dc beau un litri pe zi, e mult.





_

Babyblue va pupa pe toti!!
13+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

am luat nospa dar numa lasa durerea :(
sa fie de la clexane ca am mai bine de o saptamna de cand fac.

oricum ma imbrac si fug pana la spital, mai bine sa ma vada careva deca sa stau cu spaima asta.

15+


of doamne...te inteleg perfect cu emotiile astea.
si eu zic sa iei pana la 3 no=spa pe zi si sa mergi la spital.
iti tin pumnii sa fie bine!!

si inca ceva, poate ar trebui sa iti iei concediu si sa stai doar in pat cateva zile.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
13+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Cereline felicitari pentru fetita!
Abia am venit si noi de la eco, totul e bine, bebe creste si e baietel. Poza pe care am primit-o e super haioasa, se vede doar un cuc, daca prind un scaner v-o arat si voua. E mai mare cu o sapt. fata de UM. E mare si mi-a zis medicul sa nu mai iau vitamine pentru ca voi creste sau bebe va creste prea mult.
Si eu ma epilez doar cu ceara si in prima sarcina am facut-o pana in ultima zi.


Maria (27 nov. 2007) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Cereline felicitari pentru fetita!
Abia am venit si noi de la eco, totul e bine, bebe creste si e baietel. Poza pe care am primit-o e super haioasa, se vede doar un cuc, daca prind un scaner v-o arat si voua. E mai mare cu o sapt. fata de UM. E mare si mi-a zis medicul sa nu mai iau vitamine pentru ca voi creste sau bebe va creste prea mult.
Si eu ma epilez doar cu ceara si in prima sarcina am facut-o pana in ultima zi.


Maria (27 nov. 2007) si 18+


felicitari mariaruxi pt baiatel! iti poti adauga la semnatura caruciorul albastru.:)

_

Babyblue va pupa pe toti!!
13+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

halal urgente ma tinut pe coridor 2 ore pana ma luat in cabinet.

deci se pare ca am contractii in toata regula ca se vedeau la eco
mi-a luat si secretie sa faca analize si surpriza colul desi e inchis bine sangereaza in partea unde am avut conizatia ..doctorita care ma vazut zice ca se poate sa fie din cuaza la clexane ...asa ca mi-a dar utrogestan magne b6 si ceva ovule in caz ca e si ceva micoza, asa preventiv pana miercuti ce vine rezultatul.
mi-a zis sa stau intinsa in pat sa nu ridic nimic sa nu fac...pe mine ma infunda rasul cand aud ca imi zic doctorii sa nu fac sex ..da cand sa fac frate intre 2 ture de vomitat si una de urlat ca ma doare ba una ba alta..ma rog.
asa ca ma apuc iar de bagat pastile la greu ...o sa le iau pana in 28 cand merg la almeu medic sa vedem el ce zice ..sper sa nu fac rau cu ele.

15+

Mergi la inceput