Strumfi si prichindei iulie-august2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Dragele mele burtici,
Azi va citesc din umbra, ca sunt tare, tare prinsa la birou...
Daca e ceva urgent, ma bag si eu

Ramyy, ai fost la doctor?

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Am scris ditamai mesajul si l+am pierdut

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

buna burtici,

si eu tot din umbra va urmaresc, am si treaba multa dar nici stare prea buna n-am .

bun venit noilor burtici

viitoare mami de bebe strumf nazdravan
20+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Ramyy pe mine m-a durut asa rau acum 2 saptamani intr-o duminica noapte din cauza ca am mancat vinete cu multa ceapa la cina. Pur si simplu ma zvarcoleam de durere. Am fost la dr si mi-a facut o injectie care mi-a calmat durerile in 5 minute. Iti doresc multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zapic spune:


Ramy , fuguta la spital. Probabil cu nu ai nimic, dar pentru linistea ta e bine sa te duci.Succes! Asteptam vesti.

Fetelor, m-ati innebunit cu balansoarele acelea si cu lucruriel pe care le-ati cumparat deja, asa ca .....m-am apucat sa caut. La noi sunt mult peste preturile de afara..


Asa ca mi-am facut cont de paypal, acum ma inregistrez pe ebay pt ca am gasit !!!!niste chestii super. Acum caut firme care sa trimita in Rom. Rara avis, oricum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Salutare si de la noi

eu ma fac in continuare cu ceara ....daca m-as face cu lama a 2 a zi as fi la loc si ieritata rau.

Ramyy ...ai grija

14 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

salutare burticute cu prichindei.....

intrebare: voi ce ceaiuri beti.....din cate stiu eu, , nu prea e permis nimik....ceva idei?????

RAMY eu stiu ca epilatul cu ceara duce la contractii din cauza dureri...atat, ca ar fi contraindicata ...nu stiu.pe prietena mea o epilam chiar eu pt ca ea nu mai putea de burta.dar ea nu prea simtea durerea si mai lua si no spa inainte.eu am renuntat la ceara pt ca nu mai suport nici-o durere, ma epilez cu crema pt ca lama ma irita si pe mine.

sa va spun despre superstitii:cu cat crezi mai mult in ele cu atat ti se pare ca se indeplinesc.eu cu 6 luni inainte de prima sarcina, am oierdut o sarcina de 9 sapt.asa ca toti imi spuneau sa nu cumpar nimic pt ca nu e bine....si ma faceau cu capul.am avut probleme cu sarcina pt ca era iminenta de avort spontan, dar dupa ce greul a tyrecut....de la 5 luni m-am apucat de cumparaturi, 1:pt ca nu mai aveam rabdare, 2:pt ca erau reduceri....si 3:pt ca daca se aglomerau nu mai aveam bani sa-mi cumparr tot ce-mi poftea inima.

in prima sarcina deasemenea eram paranoica cand nu misca bebe si cum in spania consultatiile nu se platesc, ma infintam la urgenta super des....pana cand o dr super draguta mi-a explicat ca daca se intampla ceva cu fatul, organismul iti da de veste, adica ai scurgeri maronii sa de sange.nu este o regula ca bebe sa miste la fel in fieare zi....uni sunt mai dormiciosi iar altii mai zvapaiati.fata mea era o dormicioasa si o mai trezeam cu un dulce, doar ca sa o simt.....acum la 8 luni e ca argintul viu

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 17 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Buna dimineata fete!

Babyblue, sa-ti spun cum e la mine cu burtica. Dimineata pe stomacul gol, dupa pipi, se vede un picut umflatica. Mai spre seara, cand incep sa ma balonez, si de la cei 3l de apa pe care-i beau, se vede mai bine. Nu o mai pot trage, ca ma doare.
_
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui flyhigher77

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Daca ma fac cu lama....nu ma vad bine peste 6 luni
13+cu si



Putem adopta modelul Jackson Five


15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV



Eu numai cu lama ma fac. Si pe cuvant ca nu.... ...ba chiar s-a mai rarit ... Oi fi eu "mai speciala" . Si "operatiunea" se executa cam la 3 zile

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 20+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

De la capat.

Referitor la celulele stem, eu o sa nasc la medlife si o sa recoltez cu firma care are contract cu ei. Recolatrea e inclusa in pachet, platesc kitul si apoi anual depozitul. Sincer sper sa arunc banii pe geam si sa nu am niciodata nevoie de ele. DAR daca o sa fie nevoie si eu nu am recoltat? MAi bine sa fie acolo.

Krissy bun venit! La multi ani anticipat, cu sanatate si bucurii micutei Sophia.

Miha te dadusem disparuta, ma bucur ca e totul bine.

Eu acum il simnt des pe bebe, marti i+a facut o surpriza si lui tati. L+am simtit la mana cand lovea si l+am chemat repede si pe tati, dar cand a pus el mana bebe s+a linistit total. A pus urechea pe burtica sa vada daca aude ceva si atunci a dat bebe un sut si tati s+a speriat si a sarit in sus. Si eu tresat mereu ca nu sunt obisnuita cu miscari prin burtica.

Nu va mai aplecati, e total interzis, ca si intinsul dupa ceva. E bine sa va lasati in jos prin flexarea genunchilor, e pericol de dezlipire a placentei. Asa ca grija mare.

MihaelaV, sanatate si stai linistita ca bebeul tau e puternic nu se impidedica el de o varicela

Epilatul cu ceara, eu am intrebat dr si mi+a zis ca nu este nico problema. Eu ma epilez destul de des si inghinal total. Si mereu gasesc la cosmetica alte gravidute la epilat. Nu suport sa stau cu par, ma manca. Si cu lama mi se pare si mai rau, creste in doua zile si mai si inteapa, manaca etc. acum fiecare face cum poate.

Mie mi+a recomandat sa nu ma vopsesc si ginecologul si hematologul, dar daca totusi vreau sa o fac cu vopsea fara amoniac. Si inainte foloseam tot fara amoniac. Ma vopseam negru si noroc ca am parul tot negru (nu asa inchis ca vopseaua) si la 34 de ani inca fara fire albe. Eu inca sper sa nu apara nici ridurile, sunt optimista nu?

Cereline, daca nu te+am felicitat deja, FELICITARI pt fetita, sa fie sanatoasa, frumoasa si la termen!

Melisa28, bun venit si Felicitari pt fetita, deasemnea sanatate si sa isi bucure mamica!

NU e prea indicat sa stati cu dureri de burta, luati nospa si daca nu cedeaza un scobutil si sunati dr. Oricum dureri o sa tot avem pana nastem (si dupa_)

Pup toate burticile



18+

Mergi la inceput