Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

FELICITARI MADUTZA, FELICITARI CATALINA IOANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:



FELICITARI MADUTZA!!!
BINE AI VENIT PE LUME, CATALINA!!!







"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Wow a si nascut MADUTZA?


_
fericita cu o minune de in burtica alintata gombotica Alesia Maria 33+
AMR 7 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

FELICITARI MADA!!!!!
Sa fie sanatoasa si mancacioasa bebita Catalina-Ioana si tu sa te refaci repede si sa va bucurati una de alta si impreuna cu tota familia

Fetelor, ce veste buna pe ziua de azi! Sa dea Domnul sa fie asa vesti bune pentru fiecare dintre noi. Oare vor fi zile in care vom naste macar doua? Ce frumos ar fi!

Eu iara sunt acasa, pt ca am simtit un inceput de raceala ieri si, cum astazi s-au anuntat maximede -6 grade in Iasi, am hotarat sa mai iau o zi de concediu de odihna din cele doua pe care le mai am si sa stau la caldurica, sa nu mai avanseze. Oricum, vineri e ultima zi de lucru inainte de nastere

Am fost aseara iar la ecografie. Bebe tot mare, desi eu tin putin regim (macar nu m-am mai ingrasat eu prea mult, am aproape +11 kg). Are cca. 2700 g si 37 s ecografic. Din pacate e tot in prezentatie pelvina si se pare ca nu scap de cezariana, desi taaare as fi vrut naturala.
Saptamana viitoare o sa merg la clinica privata la care vreau sa nasc si vad de acolo ce si cum imi zic. Medicul la care am fost aseara imi zicea ca nici gand sa ajung la 40 de sapt cu bebe asa mare. Acum... mai vedem saptamana viitoare.

Parca ma ia cu fiori cand ma gandesc ce putin mai e. Si n-am pregatit nimic. ar trebui sa spal hainutele, insa e frig si n-am unde le usca. Poate saptamana viitoare. Fetelor, dar cum fac cu hainutele plusate? Se calca si alea???

si mai astept asa vesti bune ca cea de azi.

Stef 33+ cu Tudor Stefan

AMR 7 saptamani

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Vai ce aeriana sunt. Am dat din greseala sent fara sa-i urez felicitari Alcoooooolista ce mai

FELICITARI MADUTZA, RECUPERARE USOARA SI SA VA TRAIASCA BEBICA, SA FIE SANATOASA SI SA CREASCA MARE SA VA BUCURATI DE EA

_
fericita cu o minune de in burtica alintata gombotica Alesia Maria 33+
AMR 7 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

FELICITARI MADUTZA!
BINE IA VENIT CATALINA IOANA!



34 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 2 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

simo...nu ii spui ca ai mai fost la un eco in caz ca iarasi nu iti face eco k lumea???

andreea, ma indoiesc....la cat e burticu' meu

dorinuta, eu zic sa o scoatem pe bulina de la titlu.....de duminica probabil a nascut deja....eventual daca nu da nici un semn, o trecem iarasi in 17 cand avea programata ceza. ce zici??



mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 4 zile !!!!


Lavi, nu-i spun. I-am mai spus eu odata ca la primul la ultima eco mi-a spus ca are 2650 si la nastere, peste 5 zile avea 4... SI mi-a spus ca dau destule erori si ca depinde f mult de aparat, etc...Deci nu, nu vreau sa-i spun...m-a mai intrebat si Dorinutza odata si n-am reusit sa-i rapsund.
Mi se pare mai corect asa.

Simona, mami de baieti David, Matei si 38 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Ce bine imi pare ca exista acest forum. Pe mine m-au ajutat enorm experientele si parerile voastre.In legatura cu greutatea bebeului in burtica, mi se confirma ca aceste masuratori nu sunt deloc relevante. Abia astept sa vad ce ursulet fac eu...
pentru fetele care opteaza pentru inducerea nasterii, cum ati procedat: ati propus voi sau dr a facut recomnadarea?

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

deci mamicile care erau suparate de greutatea bebelului din burtica.....vedem inca o data ca e doar estimativa.....ex la alina.n i-au spus ca o sapt inainte ca are 2600 si la nastere a avut 3700!! acum mada, iau spus 3400 si la nastere a avut printesica 2900......acum sunt tareeee curioasa cum o fi si la mine.....ca la ce masuratori face dr meu... mai cateva zile si vedem....sper sa aibe 3 kg


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 4 zile !!!!


"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008

Ce bine imi pare ca exista acest forum. Pe mine m-a ajutat enorm experientele si parerile voastre.In legatura cu greutatea bebeului in burtica, mi se confirma ca aceste masuratori nu sunt deloc relevante.Abia astept sa vad ce ursulet fac eu...
pentru fetele care opteaza pentru inducerea nasterii, cum ati procedat: ati propus voi sau dr a facut recomnadarea?

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

deci mamicile care erau suparate de greutatea bebelului din burtica.....vedem inca o data ca e doar estimativa.....ex la alina.n i-au spus ca o sapt inainte ca are 2600 si la nastere a avut 3700!! acum mada, iau spus 3400 si la nastere a avut printesica 2900......acum sunt tareeee curioasa cum o fi si la mine.....ca la ce masuratori face dr meu... mai cateva zile si vedem....sper sa aibe 3 kg


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 4 zile !!!!


"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)


la mine la prima nastere a hotarat doctorul, dupa control la 40 sapt a ajuns la concluzia ca nu da semne sa vina singurel si parea si f mare dupa masuratori..asa ca a doua zi m-a chemat la spital pt provocare..bine dimineata cand am ajuns acolo cica as fi avut si dilatare 2-3 deci oricum nasteam in ziua aia sau urmatoarea..

mami de Vlad 09.04.2009 si s38 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

FELICITARI MADUTZA refacere rapida cat mai putine dureri si mult mult laptic pt fetita BINE AI VENIT Catalina Ioana

mami de Vlad 09.04.2009 si s38 cu

Mergi la inceput