Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

deci mamicile care erau suparate de greutatea bebelului din burtica.....vedem inca o data ca e doar estimativa.....ex la alina.n i-au spus ca o sapt inainte ca are 2600 si la nastere a avut 3700!! acum mada, iau spus 3400 si la nastere a avut printesica 2900......acum sunt tareeee curioasa cum o fi si la mine.....ca la ce masuratori face dr meu... mai cateva zile si vedem....sper sa aibe 3 kg


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 4 zile !!!!


Va avea, sunt sigura de asta, cred ca va fi un grasunel de peste 3400. sa mai treaca din contractii.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Felicitari, Mada!
Bun venit Catalina Ioana!




35 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

bb_yasmy gand la gand cu bucurie

Andreea in cel mai rau caz ma ia pe drum..dar n-oi naste eu in 4 ore cat dureaza drumul

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 10 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

daaa dorinuta....ne gandeam la acelasi lucru!! pai nu e asa???

andreea, , mie grasunel mi se pare undeva la 4 kg ideal undeva la 3500...


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 4 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Felicitari Madutza! Fetita frumoasa, desteapta si sanatoasa sa-ti aduca numai bucurii!



31+

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Pisuc iar te innebunesc cu tensiunea mea, dar daca imi aduc eu aminte bine , dar nu sunt sigura daca am 129/78, rotunjesc prima valoare si zic ca am 13 cu 7?????????? Atat am avut tensiunea ieri si nu mai stiu daca mi-ai zis asa sau nu, ca tu esti in domeniu.

Dorinuta nu cred, bebe va fi cuminte sunt sigura de asta. A dat vreun semn ca ar vrea sa vina mai devreme???? S-au intensificat contractiile????/

Apropo, ce este cu Bulina ca eu sunt in urma cu un capitol si nu am inteles de ce i se face galerie. S-a dus la spital????? Ca ea e programata joi din ce vad pe prima pagina. Nici eu nu am nr ei.

Anaxena super pozele, super mamica, arati grozav.

Ally burtica, a crescut si e f frumoasa!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

DOrinutza, Lavi, clar...ecografele nu sunt relevante. De aceea nici nu m-am impacientat prea tare atunci cu stagnarea ei, mai rau ma deranja ca nu mai puteam stabili inducerea cum trebuie.

Simona, mami de baieti David, Matei si 38 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

daaa dorinuta....ne gandeam la acelasi lucru!! pai nu e asa???

andreea, , mie grasunel mi se pare undeva la 4 kg ideal undeva la 3500...


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 4 zile !!!!


baban as zice eu la 4 kg , dar va avea bebe al tau, sunt sigura de asta.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 37+ Rares Andrei

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Andreea seara ma mai iau contractiile sau la efort..pe tampon n-am niciun semn..deci treaba e buna.
Din ce-mi aduc aminte de bulina parca avea contractii si ceva cu dopul si a zis ca se duce la spital..parca asa tine minte neuronul de gravida .

Eu imi doresc ca bebicu meu sa aiba macar 3kg desi nici 2,8kg nu ma sperie, eu avand greutatea asta la nastere . Ma gandeam si la marin_ioana bebele ei a avut super bine la 36s...

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 10 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo...nu ii spui ca ai mai fost la un eco in caz ca iarasi nu iti face eco k lumea???

andreea, ma indoiesc....la cat e burticu' meu

dorinuta, eu zic sa o scoatem pe bulina de la titlu.....de duminica probabil a nascut deja....eventual daca nu da nici un semn, o trecem iarasi in 17 cand avea programata ceza. ce zici??



mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 4 zile !!!!

Mergi la inceput