Zmeurici de iulie-august 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

Buna fete!

Clara sa va fie de bine escapada. e minunat ce povestesti tu acolo.

Eu zumba nu fac de mult timp, am cateva sedinte la activ. Se danseaza toata ora, transpiri f mult, se zice ca se ard si pana la 1000 de calorii. Dupa prima sedinta am facut febra la tot corpul, in special picioarele (noi lucram si cu gantere). E muzica antrenanta, pasi de dans, distractie...eu sunt incantata. De slabit cred ca se slabeste, mai ales daca faci ca mine la ora 8 seara. Transpiri mult, nu mai mananci nimic dupa aia...EU nu am mers pentru a slabi, am vrut sa fac miscare si sa fie ceva placut. Acum de-abia astept sa vina ziua de Zumba Si am si avut oferta la botul calului...instructoarea e vecina cu mine si are sala inchiriata la scoala din fata blocului. Asa ca doar ce cobor din bloc si intru in sala.
adriana, daca te intereseaza uite aici

lucialu Tudor a avut o zi a indragostitilor cum nu va mai avea niciodata , dragul de el. Daca s-ar putea sa stau cu tricoul ridicat si el sa vina din activitatile lui sa mai "tzonca tzonca" cate un pic...ar fi ideal pentru el. Dar nerusinata de mine mai fac si mancare sau altele si nu stau topless Nu cred ca va renunta de buna voie la sportul asta...cred ca ne va fi foarte greu. Dar deocamdata il las sa fie fericit

inutsa si eu am mai avut mult timp lapte dupa ce am intarcat-o pe Ana. Si pe ea nici nu am alaptat-o f mult, doar pana la 9 luni si cu supliment de lapte praf.

Va las. Ma duc sa ii dau lui Tudor un iaurtel si sa fac niste chiftelute de pui cu piure. Va pup

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am fost plecata de la ora 11:30 de acasa si am venit dupa ora 16. Pranzul si cina le-am mancat la ora 17:30.
Daca as fi asa ocupata zilnic, as slabi garantat.

Adriana pai trebuie sa am grija de tel. ca alfel mor. Mi-a stricat unul Edi, Xp[eria tot cam de aceeasi bani...ala l-am luat la liber, asta cu prelungire abonament, net.....
Mi-am luat azi si protectie ecran, am husa la el, mi-a facut sotul si casco, doamne ajuta sa nu s eintample nimic...sa ma tina multi ani de acum incolo, ca eu una nu mai dau banii pe tel.
Lucia experimente nu am facut...doar mi-a scurtat bretonul exact cum m-a tuns prima data...si nu mi-a luat nici bani, asta e partea misto. Ma revansez eu la urmatorul tuns cu un bacsis mai mare.
Monitza mersi de urari. Superbe pozele de la botez. ai doua bijuterii.
Chiar imi povestea ieri fina din Spania ca si la Eric(mai mare cu 6 sapt. decat Edi) a aparut un fel de gelozie...cand ii vede pe toti in jurul piticii incepe sa planga. a devenit foarte sensibil si morocanos.
Pooh si Edi s-a tot zvarcolit azi noapte, dupa ora 24 cica nu a mai dormit asa de bine. daca era acasa, clar eram si eu chiauna azi.
tanimi sa-ti traiasca sotul.
Auzi mai la iarina ca stie poezie adevarat. si inca Cosbuc.
Sa va fie de bine vacanta la schi, super ca ati rezervat pt. la vara.
Pogos pai era si pacat s anu mergi la Zumba, mai ales ca e acolo langa tine. misto asa!



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Buna seara, acum scriu fara strigare. Citesc fetelor dar nu am timp sa scriu.
M-C ma uimeste in fiecare zi, azi mi-a zis 'mami mea'.Cred ca deasta am intrat , sa ma laud. Are si ea 2 maselute iesite, am scapat de conjunctivita,mi-a dat-o mie. Ma trezesc cu ochii lipiti dimineata. E tare enervant.
Acum doua zile,dimiata la 7 am plecat la cresa imbracata in pijama. M-am pieptanat, fard in obraz, creion la ochi,fata mi-a spus 'mami moasa'. O doamna. Cand am venit acasa am vazut ca am pijamaua pe mine Nu cred ca a observat cineva dar ma intreb pana unde o sa ajung. Si nu am decat un bb.
Clara ce bine zici tu, si cine nu are bunicii sa si-i cumpere nu?M-C
merge la cresa dimineta, putem sa mergem la film si asa mai cu noaptea-n cap?
Giova-
Inutsa si eu mai am lapte si am oprit mulsul acum 4 luni.Daca strang iese.
Citesc ca sunteti foarte active si mergeti la dansuri. E suuuuuper. mi-ar placea si mie sa merg dar nu am cu cine asa ca nu ma duc. Am primit de la mosu xbox cu kinect si acolo am antrenor personal. Ne intelegem perfect si scoate untul din mine. Dar zic ca altfel e cand iesi din casa si mergi la sala cu o prietena.
In seara asta nu am facut nimic pt ca am avut de terminat o cutie cu bomboane de la Valentine.
noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

neata fetele....intru asa scurt sa ii urez Giovei La multi,multi ani!sa fi sanatoasa si sa ai tot ce iti doresti alaturi de familia minunata!!scuze ca n`am intrat ieri,dar nu mergea netul....sau poate din cauza calculatorului,habar n`am.
am vazut ca si Rallu va fi mamica,din nou!felicitari si sarcina usoara si la termen!
am cateva pagini de recuperat la citit,poate ma lasa Denis,dar vroiam sa stiti ca sunt inca aici....inca n`am dat calculatorul la facut pt ca nu ne induram .merge ca nai...gandeste greu,dar uite ca tot am avut nevoie de el pt una alta si nu l`am facut inca.
noi profitam de soare la maxim,cum e soare,cum fugim afara si stam pana nu mai putem...abia astept caldura...hehe,m`a prins...sa vad daca am voie sa citesc din urma,asa ca inchei pt moment...va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


La noi soare nu este, insa in Alba Iulia, da.
Edi a dormit super bine azi noapte, ieri s-a plimbat cu mama si matusa mea 3 opre prin centru...tot pe jos, se mai puneau pe cate o banca....a sters cu manusile toate vitrinele magazinelor...o dulceata de copil...asa zic neamurile. ca e cel mai cuminte, mai mancacios, mai voios, sociabil...numai cuvinte de lauda la adresa lui. Numai eu il vad rau...clar imi trebuie cat mai repede un job...problema mea nu e copilul, ci sunt satula de stat acasa si de facut aceeasi chestie zilnic.

Ungaras, Flosideea si multu' de urari.
Ungaras ce tare ai fost...in pijama? pai nu a observat nimeni?
Ce dulce este MC si cate vorbeste si ea. sa scapi repede de conjuctivita...cred ca asta e de vina, ca ai plecat in pijama...erau ochii lipiti.
Flosideea ce mai faceti voi? fai ca e cald la voi...profitati la maxim. Denis cum este?

si o zi frumoasa.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

Giova,multumesc de intrebare,este bine,face numai prostii .ii place sa vorbeasca la telefon si cand spun ii place,spun ca daca ma vede vorbind la telefon,duce mana la ureche si nu mai scap de el pana nu`i dau telefonul sa vorbeasca si el.noroc ca o am pe nepotica,care ii canta toate cantecelele din cutiuta pe care le stie .toata ziua ma pupa,mananca mai mereu(mananca cam 2-3 iaurturi/zi,dupa portocale e disperat-cam 2/zi),am avut cam o saptamana cand mi`a mancat putin,mai mult rontaieli si dau vina pe masele pt ca la noi al 2`lea rand de masele da sa iasa.are gingiile inflamate si cand am fost la doctor la bilant ne`a zis ca sunt aproape sa sparga cele 2 de jos.in schimb,are acum un "episod" cand ii place sa ne bata.taica`su nu adoarme niciodata fara cateva palme si eu primesc ,ii tot zic ca nu e voie,ca doare,ca trebuie sa faca maimai incet si sa dea pusi,si atunci vine si imi da un pupic de ma topesc.
este cald asa cum este la 1-2 grade,dar cand e soare nu stam in casa.o singura zi am stat,dar atunci batea vantul foarte tare si Denis cam stranuta.in rest,toate sunt bune,adica se joaca,e cuminte cat de cat,alintat din cale`afara,smecher,dar ce`mi place la el este ca acolo unde stie ca nu e voie,nu se duce.fug sa`i fac papa ca ieri a mancat mancarica ce`o facusem pt 2 zile,deh,aerul rece.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

neata!
Unguras, super tare!important e ca te-ai dus machiataPupam Mcica cresereasca
Flosideea, trage-i si tu niste ciocane pc-lui, ori il faci ori il omori si iei altulsa apari mai des pe aici.Deniselul plimbaret.Edit:ca vad ca ai mai scris:deci sunteti abuzati de copil, rau ati ajuns
Tanimi deci voi la italieni veti poposi. Mie imi face cu ochiul Sicilia. Parca mai tare decat orice oscilez intre Sicilia si Grechia, fo insulita.
Pogos, ma bucur mult pt tine ca poti mere la zumba. Inainte sa ma casatoresc(cand era lupul catel) eram om serios, faceam miscare aproape zilnic, autotrainuiala acasa, tzupa tzupa si aerobic. Plus cam toate drumurile le practicam per pedis. Si categoric aveam un tonus si un psihic de invidiat. Acum sunt anchilozata. Pai si ai laptic la greu dupa nebuneala cu zumba, ca m-ar interesa si pe mine, dc nu afecteste laptele? Nu pot sa plec de-acasa, eu cu pupa suntem legate ombilical, dar plin e youtubul de zumbalai, deci as putea sa pun in functie si sa distrez si pitica cu ma-sa nebuna Ce smechera, auzi la ea:ultimul Valentain Tudorel si sisilica. Vezi sa nu-ti dea socotelile optimiste peste cap, ca la cat sunt de tzitzilosi zmeureii ramasi in cursa... e posibil sa mergem la banchetul de liceu pe post de butelci cu lapte personale
Giova, pei numa tu ai vedenii cu Edilinul. Noua ne-a picat cu tronc cand l-am vazut, cu puf zburlit si zambaret nevoie mareLasa ca stiu ca am si eu acasa o cuconita care numa cu ma-sa si ta-su isi da in petic, pe teren propriu. Cand o vezi cum se vara in noi in deplasare, toata rusinoasa nici nu zici ca are valentele de soprana de-acasa. E-e asa mai vii de acasa cu bretonul, am crezut ca te-a mancat pe tine undeva sa aplici foarfecuta cu manutele proprii si personale din dotare. La noi e soare, adica mai se screme , mai se arata.
AlexSara, sanatate Dariei!Anemona are dreptate, Viusidul e ft ft bun imunostimulator, mai ales ca e pe baza de miere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Intru si eu pe fuga epede,epede (repede cum zice Ghia)
ca sa ii urez Giovei si toate cele bune! te pup cu drag

va citesc mereu...dar nu prea mai am timp de scris

Ghia a facut 18 luni (82cm si 10.5kg); i-a iesit un canin stanga sus (ne-a chinuit groaznic ) acum s-a inflamat cel de jos tot stanga si suntem mucioasa de o sapt (dar fara febra eeeee )

a fost si ziua mea de nume: cado' un masaj superrr de la sot !!!

revin ...pup tufa de zmeurele

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vally de Gloriutza 13.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Neata tufa
Ce vreme oribila avem si noi, ploua de 2 zile cu tunete si fulgere, inca asa vreme n-am intalnit pe aici. Noi suntem mai bine,inca cu ceva mucisori dar spre vindecare, mergem din ce in ce mai bine dar inca tot stil pinguin
sara.amira ce chic cu cina romantica, la asa ceva nu visez repede. Fugim,fugim,dar tot ca pinguinii. Ma bucur ca Sara a renuntat asa usor la tzitzi, gata ai fetita mare.
giova multumesc, suntem mult mai bine. Bretonas?? vrem poze.. si mie imi place cu breton dar imi da mult de furca asa ca am renuntat la el de aproximativ 1 an.
inutsa si noi pupam surioara, ce fain ca cere olita..a mea nici macar nu vrea s-o vada
adriana multumim
monitza vazut pozicile cu printese, sa va fie de bine increstinarea
lucialu pupam pupa nazdravana, si pe Patri o constipa rau orezul si-i place asa de mult..pacat ca nu-i prea pot da.
pogos ce fain ca faci zumba.. e super! as vrea si eu dar e departe de mine si ma las pagubasa!
patricia-cuscra am uitat sa-mi laud ginericul, ce frumos e si are un aer exotic, ochii mari si foarte serios, dulce dulce.. seamana cu mami, iar Rebecca e o balerina in devenire, ce mai?! o familie reusita
va scriu mesajul asta de mai bine de o ora, va si salutam cu neata' si deja e ziua. O zi frumoasa si insorita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu calc si tocmai am pus si orezul cu legume la foc.
azi e zi de stat in casa si facut una alta...pana merg dupa Marco.

Vally cum te-am uitat si eu de V-day. , multa sananate si fericire! sa ne traiesti cu numele!
Sa scapati repede de cel de-al 2-lea canin, fara mari probleme.
Flosideea un smecheras si Denisul tau...
Lucia pai nu am vazut ce cuminte era pupa in public? asa fetitza sa tot ai...sa nu s emiste din bratele tale sau ale sotului. cum mai sa-mi tai eu bretonul? eu am 2 maini stangi, nu-mi pot bate joc de mine, chiar asa.
Bely pai l-am scurtat p[e cel facut acum 2 luni. Dar gata...vine caldura si nu mai e ok cu breton pe frunte.Las si parul putin mai lung peste vara, ca nu voi avea timp sa-l intind zilnic.
de la toamna ma reintorc la freza asta.

gata, back to work.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput