Zmeurici de iulie-august 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


LA MULTI ANI, GIOVA!!!

bely pupam surioara sa treaca!

sara felicitari pt intarcat!

Week-endul asta am fost la taiatul motului la nepoata. Bia s-a simtit f bine, s-a jucat cu verisoara si inca un baietel de varsta ei, mare distractie pe capul lor.
Mai nou, sunt "bretonata", prima data in viata. Stiti ce imi spune sotul? "Da bretonul la o parte ca nu te vad".
Fata se intelege din ce in ce mai bine cu olita. O cere des in timpul zilei si chiar face, nr 1 si nr 2. Dar are si momente cand nu vrea sa stea pe olita, atunci cand e maraila, cu toate ca o cere. Maselele tot nu au spart gingia, se vad dar stau cuminti.
Eu am asa... o ciudatenie. Am intarcat fata de aproape o luna, dar mai am lapte in sani, de fapt, cand apas, iese o subst mai vascoasa decat laptele, de culoare galbena. Oare asa se "usuca" laptele?, ca e ciudat rau...
Alte noutati nu avem. Va citesc dar cum nu am nic de zis... stau in "silentio stampa"
Sper ca toata lumea a avut un Sf.Valentin frumos

Sanatate bolnaviorilor!

Mami de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ne-am intors si noi de o saptamana, dar nu mai reusesc sa ma organizez cu timpul. In we am fost plecat la cabana la o zi de nastere, dar fara fetite. Miercuri avem o intalnire cu colegii de serviciu ai sotului care de data asta isi scot perechea la crasma, sambata zi de nastere la un baietel de 2 anisori si tot asa program incarcat avem.
Lucialu, imi pare rau ca nu va iesit pasenta cu terenul. Eu am primit terenul de la ai mei, nu e in cea mai buna zona, dar nu comentez. Avem toate utilitatile la poarta. Am depus dosarul de autorizatie de constructie si acum asteptam ofertele de constructie. Deja avem doua cu o diferenta intre ele de ” 300 mil lei.
Clara, super treaba cu iesitul.
Elena, Giova, Lucialu, ma bucur ca v-ati intalnit. Intru si pe contul comun sa va vad
Adriana, ziceai de o echipa de constructori pocaiti din Ardeal... Am primit o oferta de la un asa gen de echipa si ma gandeam daca nu o fi chiar ai tai
Giova, La multi ani cu zile senine si fericite sa ai!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata
Giova tot am vrut sa-ti zic si am uitat, sa stapanesti sanatoasa telefinul cel nou, asta da cadou, si ai grija de el sa nu-l dai la copii sa se joace ca e o bijuterie, mi-ar placea si mie unul dar e prea scump pt bugetul meu , deocamdata...
Clara super ce spui tu acolo ..exact din filme , ma bucur ca v-ati simtit bine si v-ati incarcat bateriile, astept cu nerabdare magazinul online
Moni daca vrei iti pot da nr de tel al sefului de echipa care mi-a ridicat mie casa, poti sa-i pui o intrebare, noi am fost foarte multumiti de ei, ii recomand cu incredre
pogos n-am ajuns la zumba pt ca nu au locuri in we cand vreau eu, astept sa ma sune sa-mi zica cand renunta cineva sa ma bage pe mine, zici ca e misto? de cand faci? si unde faci? ceva rezultate?
uliiasi eu si la Cezar si la Anastasia am avut greturi
de am zis ca mor
bely sanatate multa Patriciei

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

dragelor!
haideti la o.
de azi intru iar pe Rina...ieri chiar mi-am facut de cap, acum sa vedem cum imi reobisnuiesc organismul cu dieta.

Moni, Inutsa si Ema si multumesc de urari.
Ema rezolva-ti mai repede laptopul si te asteptam pe aici. ce mai fac baietii?
Inutsa super ca ati petrecut la motz si Bia s-a simtit bine.
Bretonata? asa a fost si senzatia mea in dec. Sotul cand ma vedea imi sufla parul de pe frunte. acum s-a obisnuit. ieri l-am scurtat si eu si am avut o senzatie ciudata. dar nici nu-l mai tai pe urma, caci vine vara si e greu cu breton drept pe caldura, transpiratie....nu se recomanda, cica.
Moni tot intr-o petrecere o tineti.
O mica, mare diferenta intre oferte. Nu aveti cunostinte sa va recomande o firma/echipa buna?

si o zi faina sa aveti.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Neata!
Pogos, Sara, multumesc pt recomandari!O sa vedem, unde mergem si dc mergem. Eu vreau si cu mandra si cu draga, si casa si vacanta si cu sotul impreuna. imi place marea de nu mai pot, dar vreau mai ales pt fata sa mergem.
Sara super ca ati reusit cu intarcatul! eu nu am nicio sansa, ieri a fost o zi "magica" din punctul asta de vedere, m-a titilit non-stop, in rest nu a mancat mai deloc.Caninul ala ne scoate fire albe.
Pogos, cum a fost Valentinul zmeurelului cu sisica lui?
Moniland, voi sunteti deja avansati. Noua ni se lungesc urechile pana gasim ce vrem, inca la capitolul noi vrem pamant!|Bafta cu echipa!tot regie proprie, nu? Gasisem ceva fain,insa nu are curentul in fata, in rest tot inclusiv canalizare.Si cu astia cu curentul sunt cele mai mari batai de cap la utilitati, sunt neseriosi si cer scoruri pt nababiOm vedea care ne-o fi norocul, oricum nu luam ca sa fie luat, trebuie sa ne placa locatia.
Pogos, chiar, are efect zumba? Doamneee, cat imi doresc sa slabesc!
Alus, naspa cu munca, dar ce sa faci ca trebuie. Zici ca-s nazdravani copii tai?
Corina, parca si eu m-am acrit de GA. Ma uit din inertie. Mi-am luat Departe de lumea dezlantuita, o ecranizare super BBC, a fost si pe TVR cultural, dar nu l-am putut vedea integral.
Waw Clara, ce fain de voi! Bafta cu buticul online!
Giova, ai facut experimente pe capul tau?Si eu eram fana infocata trebuie neaparat sa ajung la coafeza ta, ca deja nu se mai poate
Uliasii, Ralu, bafta la ce fel de ochisori vreti voi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Bun gasit si de la noi!!!

Oare ne mai tineti minte?!stam cam greu la capitolul scris,mai aruncam cate un ovchi si mai citim.Printesele mele sunt devoratoare de timp,abia mai reusesc sa mai fac si eu una alta prin casa ca imediat vine seara.
AM botezat-o si noi pe IOana,si acum am inceput sa mai iesim pe afara mai dupa-amiaza cand vine tati.La Stefi a aparut gelozia,in sensul ca o mai articuleaza pe sora-sa cu cate o palmuta.Cand ne vede ca o luam in brate,pleaca din camera si se uita asa incruntata,imi este asa mila de ea.

Fetelor asi vrea sa mai particip si eu la discutii cu voi dar sincer nu reusesc.

Daca vreti sa ne mai vedeti am pus cate va poze de la botezul Ioanei:http://community.webshots.com/user/monitza86?vhost=community

pupici la mamici si zmeurici!!

Uitam... [b]Giova La multi mlti ani fericiti alaturi de cei dragi tie![b/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata!!!Ioi,eu mor de somn,m-a frecat azi noapte BalazsInutsa,e normal sa ma ai laptic....si eu am avut dupa ambele alaptari,mult si bine.....Nu stiu unde am citit ca in cazul cand e mami insarcinata cu bebe2/3,sa nu se "usuce"lapticul deloc....acum sper sa nu zic vreo prostiePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pooh si eu sunt chiauna. De-abia astept sa culc fata si ma pun si eu langa ea, ca altfel e de rau pt mine. Inclusiv ceva frisonele m-au trecut, sper sa nu racescSi ma titileste in nestire, sincer parca si creierii din cap mi-s supti
PS: la noi fulguie, zici ca si aia sunt chiauni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Uaf!A dormit o oruta jumate, a mancat niscaiva biscuiti, ieri numa cu astia s-a intretinut si tzitzi, si i-am dat pilaf. KKi nu a mai facut, nici ieri si nici azi pana acum. Am facut pilaf aseara tocmai ca sa dam in freza diareei, dar nu a vrut. Acum a papat binisor, tre sa recunosc, ca neasteptat, dat fiind ca nu se inghesuie, dar cam jumate din portia pregatita pt ea. A, si se tot smiorcaie si nu-i intru in voie, acum am muzicuta. Si jeleste pe jos, da? Deci am evoluat la capitolul imbunatatirea reclamatiilor.Vai de cheile mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Salutare tufa!

Tare mult ati mai scris si nu cred ca am vreo sansa de recuperare.

Am lipsit pe motiv de ziua mea (merci de urari) si a hazbandului din dotare (deci mese peste mese si musafiri gramada) plus o saptamana in deplasare la schi.

Amu, de mine poa sa vina primavara!

Am vazut ca vorbiti de case: si io vreau ! Noi ne-am luat de un an jumate un teren la 13 km de Cluj, la tara (~1100 mp) ca ne-a placut (frontul e cam mic) si omul se grabea sa il vanda si pretul a fost ok. Dar bani de casa ... mai avem de asteptat.

Si despre concedii: is in loja - ne-am rezervat concediul de vara. Am vrut sa mergem tot la Caorle ca si anul trecut, dar n-am mai gasit locuri, asa ca migram o tzara mai la sud la Lido di Pomposa, din 27 august 10 zile.

Iarina creste si vorbeste non stop, in masina cred ca renuntam la orice muzica pentrru ca are ea "coloana sonora". Ii plac mult cantecele si poeziile pe care le prinde super repede: am invatat prima poezie adevarata: Cantec de George Cosbuc - stie ultimele cuvinte de la fiecare vers. Ii plac mult printesele Disney si Winnie &Co.

Rallu felicitari! Sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos!

Pupam tufa

PS Fetele din zona Mures: ati fost careva pe la Aquarock? Aveti idee cum e?

Mergi la inceput