Mar-apr 2011(151)Hai madutza_bra!!Hai bulina!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanales

Buna seara!
M-au apucat emotiile vazand cum se apropie nasterile si semnele prevestitoare! Pt. Sapt. viit., Madutza, Yasmi ma gandesc la voi
Si pe mine ma doare burta in stanga cand ies la plimbare, se contracta acolo unde sta bebe care a inceput sa loveasca vartos, nu gluma, mai ales noaptea :)

Fluxurile arteriale le-am masurat in mai multe parti, cam tot pe acolo sunt, nu-i nimic de facut (din ce am inteles) decat sa-mi fac eco mai des si sa ma rog ca bebe sa creasca sanatos in continuare
In rest, ma lupt cu o raceala pacatoasa, n-am chef de nimic



Felicitari Rhynna
La multi ani Ina si Koko
Hai Bulina

va pe toate ! o seara frumoasa

30+cujucaus


Ioana eu zic sa mergi la Tutunaru. El din ce am citit pe site-ul lui(infertilitate) in toate cazurile de IR crescute, recomanda Bio Marin Plus (care e ulei de peste) si MagneB6 (e permis in sarcina). Eu zic ca nu pierzi nimic daca le iei, iar Magneziu ajuta si la constipatie.

Aporopo, pana in prezent bebe corespunde varstei dupa UM, si IR le ai marite pe ambele artere? Pentru ca daca doar una e marita, din ce stiu cealalta poate suplini cantitatea de sange.

Iti doresc numai bine si bebe sa creasca sanatos si sa ajungi cat mai aproape de termen si fii optimista

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 12 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello
am ajuns si eu acasa


Hai BULINA !!!


Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 39+ cuCatalina Ioana

AMR: 2 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara !!!

Ce faceti mai burticute azi, vad ca nu aveti chef de v-ati luat toate belet de London sa veniti la clatite ?

Acum abia le fac, cand am spus ca le fac nu stiu ce mi-am gasit de treaba si apoi m-am dus sa fac un pic de nani ca vremea asta numai la nani tragea si de o ora m-am trezit si acum prajesc clatitele si acusi le pun la cuptor , ce bine miroaseeeee deci mai aveti timp sa ajungeti pana le scot eu din cuptor

Oare bulina ce-o mai face ? Millie nici ea nu se simtea excelent zilele trecute... tinem pumnii fetele sa fie bine

Roxy, pai asa ma stii tu pe mine, stand si dormind in pat ? Eu trebuie sa fiu prezenta si activa ca nu pot sta locului, dar daca trebuie o sa stau... m-am vazut cu sacii in caruta , fie vorba intre noi , si gata nu mai stau in pat Dar cand mai fac prostioare sa mai imi aduci aminte si sa ma certi

Viss, tu cum te simti azi ? sper ca mai bine si buburuzele nu o chinuie tare pe mami

Lalely, ai rezolvat problema cu tevile ? sper ca da si daca te mai supara, batu pe ele

Simona, sper ca ti-ai trecut pofta de sana, dimineata cand am citit mi-am umplut gura de saliva eu aici nu gasesc sana de aia buna acrisoara pfoa..iar mi s-o umplut gura de saliva...mai bine nu ma mai gandesc ca numa asta o sa visez la noapte Gatul ti-a trecut ?

Stefy sa trimiti niste soare de ala fain de pe la voi si la noi aici ca azi am avut o vreme de toata cacaoa

Alina06, La multi ani bunicii si sa iti fie de bine tortu te invidiez dar las ca acusi is gata si clatitele mele Burtica mea e tare si acum, rar isi mai revine si e mai moale, cum ma ridic din par cum se face ca piatra... cred ca asa o sa o tin pana nasc... deh.. asta e , bebe sa fie bine , eu o sa le suport pe toate

Pisuc te cred ca la ora 4 si ceva dimineata nu batea soarele in birou si puteai sa stai la povesti Ai terminat camera lui bebe ? Eu nu am mai facut nimic weekendul asta si mi-e o ciuda de numa, dar ce sa fac daca ieri am stat pe la spital si azi e 13 si am spus nu , las pe weekendul viitor , chit ca am vreo 5 cutii mari in living si nu suport sa le vad acolo , dar nah..asta e acum oricum toate lucrusoarele trebuiau abia maine sa ne ajunga si au ajuns foaret repede dupa 3 zile de cand dadusem comanda deci o lasam pe weekendul viitor

Salo_sama, cum e cu raceala ? sper ca ti-a mai trecut ahh si mai sper sa apuci martie si sa nasti asa cum iti doresti in luna lui martisor

Ailed, azi esti cam lipsa la ce facusi? te-ai alergat dupa cantar la vale ? a meu numai la deal vad ca trage , mama lui de cantar ... nu-i vin eu de hac dupa ce nasc ?

Catank, bravos daca poti sa mai faci asa de multe sa ne arati si noua camera Ioanei Spor la invatat si la pregatirea lucrarii

Alina.n ce face bebe Alex? pozici noi cu el ne mai arati ?

Miki, cate shuturi ti-a mai dat bebelina? cum e ? A mea azi cred ca se odihneste, dupa ziua de ieri cand m-a luat tare la shuturi, azi o fi stiind ca e Duminica si e zi de odihna abia abia se misca si finut tare ...

Happiness, ce faci ? Cum e cu contractiile ? M te mai lasa sa te odihnesti ?

Inchei aici romanul meu ca scriu la el de vreo juma de ora , daca nu mai bine alerg intre aragaz la tigaie sa fac clatite si masa din dinning sa scriu la laptop

intre noi fie vorba... am ars vreo 2 clatite cat am scris eu la mesajul asta ca deh asa-s de absorbita de subiect ca uit de tot si toate nu are nimic, nu-i mare paguba

Fug la clatitele mele ca acusi trebuie sa le umplu si sa le bag la cuptor revin cand sunt gata cu ele-n dinti pe tava sa va servesc , am vrut sa spun, ma scuzati , franceza mea e foarte vasta azi dupa cum se vede Alina06, tu cat crezi ca merit pentru azi ?



_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

hello
am ajuns si eu acasa


Hai BULINA !!!


Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 39+ cuCatalina Ioana

AMR: 2 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png




Mada daca nu adorm pana la 12 sa stii ca schimb titlul capitolului. Nu scapi mamica .



------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 12 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Strumphy si eu am facut ieri clatite cu dulceata de visine si sos de smantana..super bune. L-am invatat pe sot in fiecare wkd cu ceva bun facut in casa..o sa cam simta lipsa dupa ce o sa nasc

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 12 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

dorinut@, ma bazez pe tine
si eu vreau sa stu pana la 12, sa schimb semnatura . cat despre obisnuita sotului, dupa nastere tb sa te rasfete el pe tine

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 39+ cuCatalina Ioana

AMR: 2 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Strumphy si eu am facut ieri clatite cu dulceata de visine si sos de smantana..super bune. L-am invatat pe sot in fiecare wkd cu ceva bun facut in casa..o sa cam simta lipsa dupa ce o sa nasc

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 12 zile!!!!


Ana-Maria


eu l-am invatat cu papica buna mereu in fiecare zi si in weekend cate ceva bun si dulce si de vreo 2 sapt de cand sunt mai in pioneze ii tot spun, o sa duci tu dorul la mancarea mea acusica, cand o sa apara bebe, ca el tot imi spune sa nu mai gatesc zilnic si sa stau in pat si el zice ca deh,.. cand vine bebe o sa gateasca el si eu rad de el si il intreb daca vrea sa ma otraveasca ?

Vreau si eu dulceata de visine cred ca ma duc sa desfac cutia cu cirese din frigider a mi-a luat azi domnu` Smith ca eu l-am trimis la cumparaturi si i-am pus pe lista piersici, zmeura si portocale si el mi-a venit cu portocale, prune si cirese ca cica piersici si zmeura nu mai erau

Ma duc la clatite ca acusi le ard iar

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:


Strumphy papica buna ii fac si eu zi de zi (bine mai mult ce poftesc eu ). Dar dulce fac exclusiv in wkd..ca atunci imi dau voie

Madael ma alinta asa acum, si imi mai face nazurile dar dupa ce nasc nu stiu cat o sa mai fiu de rasfatata..ca vine juniorul . Si eu acum il alint tot timpul pe sot si ii zic sa se bucure cat mai poate ca dupa toate majoritatea alinturile mele se vor duce la bebe

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 12 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanales

Buna seara!
M-au apucat emotiile vazand cum se apropie nasterile si semnele prevestitoare! Pt. Sapt. viit., Madutza, Yasmi ma gandesc la voi
......

In rest, ma lupt cu o raceala pacatoasa, n-am chef de nimic



Felicitari Rhynna
La multi ani Ina si Koko
Hai Bulina

va pe toate ! o seara frumoasa

30+cujucaus


multa sanatate!


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 6 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

yasmy ce mai 'bobinezi' bun ?
Eu azi mi-am facut salata boeuf..miki m-a inspirat



------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 12 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput