Fluturasi de martie-aprilie 2011(150)-BV Rhynna!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Buna ziua burtici!

Am venit sa ma plang si eu un pic burtica mea e tare si ma doare de aseara incontinuu... si azi noapte in somn am simtit-o foarte tare si am dormit foarte rau, de griji si dureri... am luat aseara un no spa inainte de a merge la nani cu vreo ora si ceva si parca atunci cand eram in pat era mai ok, dar dupa ce m-am culcat iar s-a intarit, m-am trezit pe la 2 si ceva si imi venea si stomacul inapoi si aveam un gust amar in gura m-am trezit acum vreo ora si ceva si tot tare e si nu stiu ce sa fac ... sotul m-a intrebat si aseara si azi dimineata daca nu vreau sa merg la spital, dar nu m-as duce ca mi-e urat sa stau iar cateva ore pe acolo si plus ca azi aveam programat sa iesim sa cumparam ce ne mai trebuie pentru amenajarea camerei bubulinei si o sa se duca numai el, eu nu mai ies ca ma tem ca patesc ca ieri la magazin, mi se intarise asa tare burtica si ma durea de nici nu puteam pasi si aveam lacrimi in ochi ... si mi-e ciuda ca visam la weekendul asta ca facem camera bubulinei si iata ca nu mai pot sa fiu activa si sa ma bucur si eu sa ajut cu una alta... Nick mi-a pus interdictie, ca cica daca nu vreau sa mergem la spital azi sunt consemntata la pat... m-au busit lacrimile ca eu vreau sa facem camera Sophiei si iata ca nu pot ... ma misc in reluare si mi-e ciuda si plang ca din femeia activa ce eram am ajuns sa fiu consemnata la pat si stau ca o statuie aveam asa de multe chestii de facut azi si maine si nu pot, mi-e frica sa si ma duc sa spal aragazul si prin bucatarie putin ca aseara numai cat am facut mancare mi se intarise asa tare burtica de am ajuns de urgenta pe canapea sa ma intind ca simteam ca imi crapa la cat se intinsese pielea si aveam o presiune enorma in ea

Ma intorc la orizontala ca altceva nu am voie sa fac si ma scuzati ca m-am plans dar ma simt tare rau si nu stiu ce sa fac...

_
Mind the Bump!33+ Sophia Nicole

AMR 7 saptamani

ia un no-spa, un mg, stai in patutz si nu te amara ca-i faci rau sophiei..
si anyway, welcome to the club!
si eu fac treaba pe bucati , dupa ce bag o masina de rufe tb sa stau in pat ca se face burta beton rau...

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am dat telefon in spital sa vad ce spun moasele si m-au chemat de urgenta sa ma vada ..deci plec la spital

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

am dat telefon in spital sa vad ce spun moasele si m-au chemat de urgenta sa ma vada ..deci plec la spital

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

tinem pumnii strumph

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Strmpitz, imi pare rau ca nu te simti bine...!!!


Am un pranz minunat...ton(conserva),porumb si multaaaaaaaaaaa lamaie!!1

Ally , Eduard 33 sapt bebe

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

strumphule...te tzucam si tinem pumnii!!..sunt sigura ca totul v-a fi bine

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 36+

3+ weeks to go

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heello

lalely, tot asa sunt...cu contractii....dar nedureroase si neregulate!

simo

mada, , cunosc ....si eu as manca intr-una...aseara am luat "cina" pe la 22.30-23 + desert apoi...

eu sunt disperata dupa portocale....cumpar sambata cate 10 kg pt saptamana care urmeaza...
citricele parca nu sunt recomandate cand alaptezi, nu??

vb de mersul la inot cu bebei?? eu am fost cu iasmi cand avea 2-3 luni. ii placea la nebunie!!!

DACA BB E CUMINTE SI ASCULTATOR SI STA IN BURTICA INCA 6-7 ZILE.....SAMBATA VIITOARE PE VREMEA ASTA POSIBIL SA FIU CU BEBE IN BRATE....


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 7 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Strumphy, bafta multa! Sper sa fie ok si sa vii mai linistita. Sa ne spui si noua ce si cum. La mine burta e tare tot timpul...

in S 30+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Strmpitz, imi pare rau ca nu te simti bine...!!!


Am un pranz minunat...ton(conserva),porumb si multaaaaaaaaaaa lamaie!!1

Ally , Eduard 33 sapt bebe

AMR 7 saptamani!!!



si eu tot o super salata astept

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 36+

3+ weeks to go

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

heello

lalely, tot asa sunt...cu contractii....dar nedureroase si neregulate!

simo

mada, , cunosc ....si eu as manca intr-una...aseara am luat "cina" pe la 22.30-23 + desert apoi...

eu sunt disperata dupa portocale....cumpar sambata cate 10 kg pt saptamana care urmeaza...
citricele parca nu sunt recomandate cand alaptezi, nu??

vb de mersul la inot cu bebei?? eu am fost cu iasmi cand avea 2-3 luni. ii placea la nebunie!!!

DACA BB E CUMINTE SI ASCULTATOR SI STA IN BURTICA INCA 6-7 ZILE.....SAMBATA VIITOARE PE VREMEA ASTA POSIBIL SA FIU CU BEBE IN BRATE....


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 7 zile !!!!

ce tare!
baga portocale cat mai poti

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

yasmi-asta-i frumos la inducere...sti exact cand o sa vezi puiutul....dar si sa stai sa astepti sa vina are farmec....parca asta-i farmecul nasterii-emotia asteptarii,nerabdarea,nestiinta..eu una-s beata de emotii....
eu sunt sigura ca puiutul tau v-a sta cumintel la caldurica pana cand vrei tu si v-a iesi totul cum vrei

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 36+

3+ weeks to go

Mergi la inceput