Fluturasi de martie-aprilie 2011(150)-BV Rhynna!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

stefy tu cand te mai odihnesti mamicuto?

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 13 zile!!!!


Ana-Maria



la asta ma gandeam si eu....as fi vrut macar 2 sapt libere..nu ca as fi stat degeaba acasa,dar macar nu ar mai fi stresul de la munca,dar ce sa fac???....daca aici m-a apucat facutul de copii..si legile sunt de kakao

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 36+

3+ weeks to go

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Atunci vin si eu La multi Ani Koko SI Ina!!!
Catank, nici sa nu te gandesti la prostii...de ce sa nu iasa copilul si dc e maricel? Ti se pare ca eu sunt lata in bazin?? Si au iesit amandoi mari si fara probleme deloc...la primul am avut si epidurala si se spune ca nu te mai ajuta sa impingi etc...Nici vorba! Si eu iti garantez ca dc totul merge ok n-ai sa regreti nasterea naturala...madutza si Lavi au dreptate. De altfel citeam undeva ca ceza smulge copilul nepregatit din mediul lui...ca normal ar fi sa se faca ceza (dc e indicatie) dar la cald...adica pe contractii...Sora mea a avut ambele ceza si le regreta...ar fi vrut sa fi incercat natural...Hai ca va fi bine...nu credeam sa ajung sa te trimit inapoi la treaba ca sa-ti ocupi minteaburtica a mai crescut( si e foarte bine mi se parea cam micutza inainte sincer acum e frumoasa foc!)
Pitestencelor, mai cat de mumusele sunteti toate!!
Anaxena, asteptam pozele profi, ce dragutz te aranjasei la par/machiasei...
Ailed, ce inalta esti! Si eu te invidiez!As mai fi vrut si eu macar 4-5 cmCUnosc pe cineva pe 21 martie, super persoana!!!Deci votez pentru
Madutza, incerc sa aduc pozele din calc celalalt cu baiaetii la nastere...acum, pana apar fluturasii nostri.
Millie, ooof ce nasol sa simti ca nu ai unde merge in caz de ceva
Lauriciu, haide, nu fii supi...uite mergi la coafor si fa-te frumoasa, ai sa vezi ce trece deprimarea
Andreea, Roxy,Cami, Miki, Claubut, Ally si restul fetelortare

Simona, mami de baieti David, Matei si 37 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ah, am uitat...am neshte contractii de numa...Si acum nu mai vreau sa nasc!! Decat in martie la inceput, sa stiu ca a trecut orice urma de varicela...Uuuf

Simona, mami de baieti David, Matei si 37 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

simo, si inca am ramas mica... ca mama 1.78, tata 1.87...cred ca cu tata seamana dodoloatza mea... ca are femurul pt o varsta cu trei saptamani mai mare... ai dreptate cu nasterea naturala.. si mie imi pare rau ca n-am putut sa nasc natural... a doua oara vb cu prof. marinescu si urma sa incercam... dar daca asa a vrut Doamne-Doamne...ma enerveaza ca ma cam limiteaza daca mai vreau bb peste cativa ani.. desi o sa fiu cam babutza pt copii atunci..

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

simo, si inca am ramas mica... ca mama 1.78, tata 1.87...cred ca cu tata seamana dodoloatza mea... ca are femurul pt o varsta cu trei saptamani mai mare... ai dreptate cu nasterea naturala.. si mie imi pare rau ca n-am putut sa nasc natural... a doua oara vb cu prof. marinescu si urma sa incercam... dar daca asa a vrut Doamne-Doamne...ma enerveaza ca ma cam limiteaza daca mai vreau bb peste cativa ani.. desi o sa fiu cam babutza pt copii atunci..

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11


babutza?? Nici vorba mami!!!Oricum, daca a fost necesara ceza..asta e...la sora mea nu era necesara...Si pur si simplu se simtea neimplinita, parca nu nascuse...nu stiu cum sa explic...Cred ca a avut un soi de depresie

Copiloi, am uitat sa-ti multumesc pentru tehnicile d erspiratie. Voiam sa mai citescsi eu inainte d enastere si nu-mi faceam timp niciodata. Acum mi le-ai dat nura-n gura.Ms!

Simona, mami de baieti David, Matei si 37 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Multumim frumos pentru urari!

Eu si sotul meu suntem la o saptamana distanta, asa ca astazi ne aniversam pe amandoi...si cred ca vom face asta in fiecare an de acum incolo :)

Multumim inca o data tuturor pentru urari si la multi ani Koko!

36 +

Mai avem ...maxim 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

un neata intarziat si de la mine

mai mai dar ce pitestence frumoase avem!!! cred ca v-ati distrat tare la intalnire

pisuc, eu iti recomand sa te duci in baneasa mai bine decat in dorobanti...miniblu din dorobanti e cam prost aprovizionat, nu au mare lucru, pe cand cel din baneasa e si mult mai mare si mai plin de marfa, am fost eu ieri pe acolo! bine, depinde acum si ce cauti

eu ieri am fost iar la un mini shopping pt bebe, i-am mai luat un set de 3 bodyuri intregi de la next, si unul tare frumos de la okaidi. am achizitionat si babetele, lingurite cu silicon si suzete. azi sau maine cumpar si cadita (am vazut una de la okbaby care mi s-a parut foarte practica) si gata, am terminat cumparaturile pt bebe cosmeticele le las pentru martie, o sa dau iama intr-o farmacie si cumpar totul cat mai fresh...de abia astept sa nasc

Luca, AMR 10 saptamani pana sa te tin in brate :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua burtici!

Am venit sa ma plang si eu un pic burtica mea e tare si ma doare de aseara incontinuu... si azi noapte in somn am simtit-o foarte tare si am dormit foarte rau, de griji si dureri... am luat aseara un no spa inainte de a merge la nani cu vreo ora si ceva si parca atunci cand eram in pat era mai ok, dar dupa ce m-am culcat iar s-a intarit, m-am trezit pe la 2 si ceva si imi venea si stomacul inapoi si aveam un gust amar in gura m-am trezit acum vreo ora si ceva si tot tare e si nu stiu ce sa fac ... sotul m-a intrebat si aseara si azi dimineata daca nu vreau sa merg la spital, dar nu m-as duce ca mi-e urat sa stau iar cateva ore pe acolo si plus ca azi aveam programat sa iesim sa cumparam ce ne mai trebuie pentru amenajarea camerei bubulinei si o sa se duca numai el, eu nu mai ies ca ma tem ca patesc ca ieri la magazin, mi se intarise asa tare burtica si ma durea de nici nu puteam pasi si aveam lacrimi in ochi ... si mi-e ciuda ca visam la weekendul asta ca facem camera bubulinei si iata ca nu mai pot sa fiu activa si sa ma bucur si eu sa ajut cu una alta... Nick mi-a pus interdictie, ca cica daca nu vreau sa mergem la spital azi sunt consemntata la pat... m-au busit lacrimile ca eu vreau sa facem camera Sophiei si iata ca nu pot ... ma misc in reluare si mi-e ciuda si plang ca din femeia activa ce eram am ajuns sa fiu consemnata la pat si stau ca o statuie aveam asa de multe chestii de facut azi si maine si nu pot, mi-e frica sa si ma duc sa spal aragazul si prin bucatarie putin ca aseara numai cat am facut mancare mi se intarise asa tare burtica de am ajuns de urgenta pe canapea sa ma intind ca simteam ca imi crapa la cat se intinsese pielea si aveam o presiune enorma in ea

Ma intorc la orizontala ca altceva nu am voie sa fac si ma scuzati ca m-am plans dar ma simt tare rau si nu stiu ce sa fac...

_
Mind the Bump!33+ Sophia Nicole

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Strumphitza, stai linistita si evita sa iti mai faci griji pe cat posibil; eu am observat ca burtica se incordeaza si de la stari puternice emotionale, cel putin in cazul meu.

Si eu am tras o mica spaima azi noapte, mi-am revazut sotul dupa 3 sapt care parca au durat 3 secole si...ma rog, am profitat din plin de prezenta lui, ca sa zic asa iar in restul noptii se contractase burta si aveam o senzatie generala de parca ma calcase un tren de marfa.

Reflux stomacal am si eu, din ce in ce mai des. Culmea e ca nu am vomat deloc pana acum in ultima luna, cand pur si simplu imi vine inapoi mancarea pe gat daca tusesc, etc. In plus, acidul gastric e oribil...

36 +

Mai avem ...maxim 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Buna ziua burtici!

Am venit sa ma plang si eu un pic burtica mea e tare si ma doare de aseara incontinuu... si azi noapte in somn am simtit-o foarte tare si am dormit foarte rau, de griji si dureri... am luat aseara un no spa inainte de a merge la nani cu vreo ora si ceva si parca atunci cand eram in pat era mai ok, dar dupa ce m-am culcat iar s-a intarit, m-am trezit pe la 2 si ceva si imi venea si stomacul inapoi si aveam un gust amar in gura m-am trezit acum vreo ora si ceva si tot tare e si nu stiu ce sa fac ... sotul m-a intrebat si aseara si azi dimineata daca nu vreau sa merg la spital, dar nu m-as duce ca mi-e urat sa stau iar cateva ore pe acolo si plus ca azi aveam programat sa iesim sa cumparam ce ne mai trebuie pentru amenajarea camerei bubulinei si o sa se duca numai el, eu nu mai ies ca ma tem ca patesc ca ieri la magazin, mi se intarise asa tare burtica si ma durea de nici nu puteam pasi si aveam lacrimi in ochi ... si mi-e ciuda ca visam la weekendul asta ca facem camera bubulinei si iata ca nu mai pot sa fiu activa si sa ma bucur si eu sa ajut cu una alta... Nick mi-a pus interdictie, ca cica daca nu vreau sa mergem la spital azi sunt consemntata la pat... m-au busit lacrimile ca eu vreau sa facem camera Sophiei si iata ca nu pot ... ma misc in reluare si mi-e ciuda si plang ca din femeia activa ce eram am ajuns sa fiu consemnata la pat si stau ca o statuie aveam asa de multe chestii de facut azi si maine si nu pot, mi-e frica sa si ma duc sa spal aragazul si prin bucatarie putin ca aseara numai cat am facut mancare mi se intarise asa tare burtica de am ajuns de urgenta pe canapea sa ma intind ca simteam ca imi crapa la cat se intinsese pielea si aveam o presiune enorma in ea

Ma intorc la orizontala ca altceva nu am voie sa fac si ma scuzati ca m-am plans dar ma simt tare rau si nu stiu ce sa fac...

_
Mind the Bump!33+ Sophia Nicole

AMR 7 saptamani

mai ia un no-spa si un magneziu si stai in patutz..

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput