David-Steluta mea de mare.(4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Ledi,sanatate multa-multa!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

La Multi Ani David sa cresti mare sa fii sanatos si fericit alaturi de cei dragi.


mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna dragele mele.
Vestea cu vestuta am scris-o la subiectul dedicat,asa ca nu voi mai repeta si aici.Multumesc inca o data tuturor persoanelor implicate pt ca acest vis sa devina realitate pt noi.
David este bine,creste,are deja 90-92cm si 14,3kg,a avut o perioada mai aiurea,a fost cam incarcat si nu statea deloc la fizio si am avut ceva de furca cu el..a fost si racit,dar a trecut cu bine si peste asta si din fericire nu a fost nevoie de antibiotic.Se pare ca acele imunostimulatoare chiar l-au ajutat de cand am inceput sa i le dau.La aerosoli aceeasi poveste,dupa cateva minute se plictiseste si nu mai functioneaza nimic,nici reclame,nici gummybear..nimic,nimic..:(
De vorbit tot nu vorbeste,il mai las un pic si cred ca facem o vizita la logoped,ca nu stiu ce sa mai fac.Am vorbit si cu dna dr si mi-a zis sa nu ma stresez,ca o sa vorbeasca,mi-a pus diverse intrebari,s-a uitat la el si a zis ca e ok si va vorbi el..pai deja are 2 ani jumate..Macar l-am invatat sa numere :na,doo,tei,ta,sisi in traducere una,doua,trei,patru,cinci..nu zice unu,doi:)),dar decat deloc e bine si asa:))El asa,vorbeste,insa monisilabic si in limba lui mai mult..dar mai zice si cuvinte intregi..sta cocotat si ma striga mamaaaa:))))Insa eu sunt stresata ca sunt copii mai mici ca el care vorbesc si nu se opresc si el nimic.Cred ca atunci cand va incepe sa vorbeasca voi fi beata de fericire zau,la cat m-am stresat pe chestia asta :)))
Am incercat si operatiunea olita si am renuntat la idee ca nu vrea si pace,plange,se sperie,urla,nu vrea si pace sa stea pe olita.Am incercat si la wc cu reductor,aceeasi poveste.Il mai las..ma rog,nici nu am incotro:))
In rest,suntem binisor,eu cu multe pe cap,dar ma descurc.
Multumesc tuturor celor care ne-au ajutat si ne-au sprijinit,luna aceasta am strans 423lei de la bazar,bani folositi la procurarea tratamentului.Multumim tuturor.
Va pup cu drag pe toate si va doresc tot binele din lume.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

draga Leditia!!!

sa fii sanatoasa, sa ai parte de bucurii si o viata linistita alaturi de cei dragi tie!
sa fii puternica pt. a avea grija de david!
sa fii alaturi de sotul tau si sa va bucurati de clipe fericite impreuna!
sa fii alaturi de noi si sa ne bucuri cu prezenta ta!
cu toata dragostea

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani fericiti Leditia! Iti doresc din suflet sa se indeplineasca tot ce iti doresti tu . Te imbratisez cu drag, sa fii fericita!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ledi, La multi ani, cu sanatate si bucurii!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Ledi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Ledi!

La multi ani si un mare buchet de pentru o mama minunata!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">timpul vacantei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Multumesc din suflet pt urari!
Va pup si va imbratisez cu mare drag.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

La multi ani Leditia! Multi, multi si cu David mare-mare si grijului cu mamica lui asa cum a fost si ea cand era el mic.

Iti trimit cateva pagini despre introducere in educatia sfincteriana dintro carte care mie imi place tare mult. Sper sa te amuze putin, si sa fii mai putin stresata.
Stii cum zic americanii: copii care incep procesul asta la 2 ani termina la 3 ani, cei care incep la 3 ani termina la 3 ani.


Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput