Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***305***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Floric trebuie sa iasa soarele si pe "ulita" ta
MirealDopamne ajuta !Sa iasa asa cum iti doresti.Sunt si eu in spirala
Iuca ...te-am retinut deaoarece baiatul tau are nume identic cu Bogdi al meu

all




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Floric mersi mult dr Dragulescu e din Braila? si felicitari ptr kg pierdute, la cat mai multe
Si eu am slabit 4 kg pana acum. (in dec am inceput) si le simt lipsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

dodo sa stii ca si eu te-am retinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

stim cu toate ce bune sunt probioticele si ce mult ajuta burticicile
din ce studiasem pe piata, am ajuns la concluzia ca cele mai bune sunt ecoflorinele dar bine-nteles ca si astea au inceput sa dispara

"impacata" nu eram eu 100% pentru ca din cele milioane de bacterii nu eram convinsa ca ajung toate unde trebuie si nu sucomba pe drum in marea lor majoritate
plus ca eu gandesc ca fiecare organism are oaresce particularitati si bacteriile astea sunt si ele in pic individualizate si de aici si semnul meu de intrebare ca toti inghitim exact aceleasi bacterii desi "nevoile" fiecaruia sunt diferite
dar, vazand marile beneficii ale administrarii bacteriilor burticoase mi-am adormit piticii vigilenti

DAR saptamana asta am facut marea descoperire: exista un "medicament" care hraneste bacteriile proprii si le ajuta sa creasca si sa se inmulteasca spectaculos - se numeste BIFIDO-PLUS
- ca plusuri - micsu' l-a acceptat, suntem deja la plicul nr.5
- ca minusuri - 1.e cam scump, 2.se pare ca ajuta in curele de slabire - ca se reduce muuult pofta de mancare (aici mai am de studiat daca-i efectul lor sau e altceva)

sper sa intelegeti ceva din tot ce spun ca-s nitel agitata de dimineata, asa

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si noua luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floricule -imi pare tare rau pentru raspunsul negativ
dar te rog mult , nu te demoraliza
sunt convinsa ca va aparea ceva in curand si lucrurile de vor aranja mult mai bine decat sperai acum, sa vezi tu daca nu va fi asa

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si noua luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Fetelor credeti ca problema picioruselor lui Bogdanel poate fi de la o lipsa de calciu sau de vit.D? Sau o fi avand ceva la picioruse? sau numai la unul? Offffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Chatonel, felicitari pt kg date jos si eu trebuie sa scap de vreo 3, dar le iau incet.Ideea cu ferma e super,o sa creasca Izia printre animalute, plus ca o sa manance numai hrana bio.Iuca,nu stiu ce sa-ti spun, mai bine te duci la un medic bun daca crezi ca e o problema.Gianina, nu cred ca m-a simtit stresata ca se trezeste cam o data pe saptamana si direct la masinute, are doua cu care se plimba prin casa.Eu cred ca vizeaza ca nu mai sunt ca se trezeste smiorcait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou,
haha, da, bine-a vazut Dodo, dupa tiparu' de randul trecut-cand lipsesc mai mult de aici inseamna ca ma-nvart de avertisment pe undeva pe forum:))) Ce sa-i faci, orbirea mea pasionala:))
Asa deci cu copilasii, "muunica", "te iooog" etc...pfuuu, mi s-a invartit capul cand am auzit! Sophia e acum si la stadiul la care era Adelake cu multe luni in urma:are un mobil vechi, abandonat, al maniacului tehnologic de tac' su si il pune la ureche si umbland prin casa foarte serioasa turuie pe japoneza vrute si nevrute, ba mai face si pauze sa auda ce spune "interlocutorul":)))
Cu restaurantele: poate ati uitat, dar ea era celebra prin oras ca bebelusul care sta cuminte in scoica sau carucior cate 2 ore cat se ghiftuiesc parintii:)) De la o luna am scos-o asa, in special la o pizzerie spatioasa unde nu se fumeaza/ bea alcool, acolo era celebra:))
Fiind un loc "children-friendly" mai veneau parinti cu bebelusi dar dupa 10 minute trebuiau sa ia bebe in bratze/ sa legene carutul/ sa se plimbe cu scoica-n mana/ sa iasa afara:)) caci bebelusii nu suportau sa stea atata. Eu cu huzband ne uitam ca niste curcani mandri cum staPhiphi in scoica sau carucior, se uita la luminitele din tavan, ne zambeste, se uita la oameni:))
Dar pe la 1 an si 4 luni a urmat o alta perioada, dupa ce a descoperit mersul: nu mai avea rabdare pana venea pizza si se plimba de-a lungul si de-a latul, flirta cu barbati pe la mese:)), lua meniurile de pe masa...si io tot in urma ei. Dar cand venea pizza gata, curu' pe scaun regulamentar:))
De aceea am avut emotii ca poate dupa o iarna asa lunga s-a mai salbaticit si-o sa se agite/sperie in aglomeratie, de aceea am fost asa ferice ca si-a recapatat "bunele maniere":))
Va dati seama de ce scriu atata, nu? In weekend am sesiune si ar trebui sa mai citesc/ invatz!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Da, Iuca, medicul e din Braila.

Gianina, felicitari pt o,3 kg. Ca sa fii mai pe deplin fericita, poti lua in calcul ca 0 nu are valoare deci...3 kg minus, e ceva, nu? Ai vazut ce calcul pozitiv fac. Petrecere frumoasa.


Ce daca scroafa e moarta si cu kuru in cotet...Si am necazul cat casa pe mine, ieri m-am dus sa dau acontul la o sala de joaca pt ziua lui rares. Pot fi judecata dar credeti-ma NU mi-as ierta niciodata daca copilul ar suferi pt gresesile si deciziile mele financiare.
Meniul este de 25 lei/copil. Am 6 copii. Pt adulti nu au meniu doar niste saratele, o cafea si suc. Astea se platesc separat (farfuria de saratica parca e 4 lei, cafea si sucul o fi si ele inca vreo 10 lei, zic eu). Oricum nu suntem decat 8 adulti, si eu , Cata nu consumam d-astea. In fine, ma chinui sa iasa cat mai putin posibil de platit dar in suflet sa stiu ca i-am facut ziua.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca

Fetelor credeti ca problema picioruselor lui Bogdanel poate fi de la o lipsa de calciu sau de vit.D? Sau o fi avand ceva la picioruse? sau numai la unul? Offffff

de 2 minuni Bianca Ioana si Bogdan Andrei - 20.04.2009


pentru lipsa de calciu sau suspiciunile de rahitism sau... sunt o serie de analize care se fac din sange si vedeti exact cum stati
cred ca atunci cand ajungeti la ortoped e bine sa vada si analizele ca sa stie exact cum stati

tinem pumnii bogdanelului

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si noua luni

Mergi la inceput