Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna

e tare frumos cu gemeni, nu te plictisesti niciodata
motanii mei seara dupa baie, adorm singurei dupa ce papa, evident, ca altfel nu te mai intelegi cu ei, totul pana la mancare
nu i am pus pe picioare si nici n as vrea, ii mai legan in brate, se simt mult mai bine sau ii pun cu burta pe pieptul meu sub halat si adorm acolo cu suzi in gurita
Razvi e tare rau de foame, el e agitatul casei, da din manute si tipa si plange, vrea atentie ceva de speriat
Robie e tare funny, cand are suzeta in gurita canta "oi oi oi" se cearta cu suzi, iti vine sa l mananci
mncam mixt si san si praf si pt ca se trezesc in acelasi timp, tre sa mulg si sa pun in bibe ca sa pape amandoi odata,ca altfel ne stie si Obama

am ajuns la 4 kile, am facut falcute si picioruse grasanute.......mor de dragullor
eu sunt singura cu ei, ca tati e ca si inexistent, mamaie a venit in vacanta lui Vladut si de ieri a plecat.....

nu i bai ne descurcam noi

pupici fetelor...o sa mai pun poze cu puii mei

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Mirela_2, ce bine ca va descurcati! Pupam motaneii pufosi! Este foarte adevarat, cu gemenii nu te plictisesti niciodata! La noi, astazi, Anastasia a cerut pt prima oara sa faca kk la olita!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna seara, dragele mele mamici,
Azi am fost la cumparaturi in Carrefour, si printre altele am zis sa incepem sa cumparam si pentru bebici una alta. In fata raionului cu biberoane si suzete, m-am simtit ca la un examen la care nu m-am pregatit deloc. Am intrat in panica, nu stiam ce sa iau, de care sa iau, cate,etc etc. L-am abandonat pe raion. M0am dus la hainute. Si acolo la fel. Ca sa nu plec cu mana goala am luat doua seturi de bodyuri. Acasa am constatat ca-s cea mai mica marime . Am mai luat si doua seturi care contin salopeta, body, caciulita si manusi.Acasa am, constatat ca la setup lentru fetita cineva furase manusile. Ma simt catastrofa . Maine vine sora-mea si mergem impreuna la cumparaturi. Ins am-am lecuit de Carrefour. Ma duc in Titan, ca am vazut eu ca acolo oferta este mai variata si ma ajuta si vanzatoarea cu sugestii. Dar treaba este ca ma simt depasita. Nici macar sa cumpar nu sunt in stare, nu stiu mai departe ce ma fac.
Va pup

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Asa-i cu gemeni nu te plictisesti niciodata .

Mandrele mele au fost bolnavioare, dupa o raceala de o saptamana, cand aparent totul parea sa revina pe fagas normal.

Maia a facut febra 40 2 zile, si tot oscila. Am reusit sa vb cu un doc de la urgente, mi-a zis ce sa fac peste noapte si miercuri am fost la Urgente. Diagnostic Enterocolita acuta Antibotic Gentamicina+Axetine administrat prin branula la 12 ore Plus analize la sange. Prichindelul meu e cam traumatizat. Dim si seara mergem la camera de garda sa ii fac tratamentul. Am dat-o peste cap cu tot programul

Mara in schimb, Rinita Adeno(nu mai stiu cum), antibiotic pe gurita.

O mai tinem asa pana miercuri si joi dim la control.
La analize Maiei i-a iesit 2, iar intervalul incepe cu 8 sa vedem ce zice si doc.

Zilele trecute am admirat poze cu bebeii gemenasi, tare dragi.

Monas, asa e cu cumparaturile, si asta e doar inceputul. Incearca si in Auchan, mag. Titan mi se pare cam piperat.

V-am lasat, ca atat eu cat si tati suntem praf!!

Va urez o sapt cat mai usoara si multa sanatate!!!

binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_eric spune:

buna seara fetelor sa va traiasca bebelusii am si eu o intrebare am o verisoara care naste luna asta doua fetite gemene are si ea nevoie d un carucior pentru ele ma gandeam ca exista cineva care are vrun carucior de gemeni si nu il mai foloseste si ar vrea sal donez iar fi de mare ajutor va multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

lumy, sanatate multa fetelor! vezi ca enterocolita e contagioasa tare, sper totusi sa nu fie cazul la voi, sa fi inceputu tratamentul din pripa...

mirela, ma bucur sa te vad asa optimista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

monas, take it easy, o sa vina toate incetul cu incetul. eu prima noapte petrecuta in spital dupa ceza n-am putut dormi deloc de griji, ca n-o sa stiu ce sa le fac, ca nu ma pricep nici macar sa schimb un scutec, ca n-o sa pot sa-i tin corect in brate, sa le tin capsorul, ca n-o sa ma descurc la baie si cate si mai cate. asta cu hainele e chiar ultima grija pe care ar trebui s-o ai.
te sfatuiesc, daca-mi permiti, sa nu cumperi f multe haine ptr inceput. vei primi cu siguranta destule si ei vor creste f repede in primele luni, incat daca iei prea multe, nu vor apuca sa le si poarte...
in Auchan Titan si eu te sfatuiesc sa mergi. langa el e si Kiabi, si acolo gasesti haine dragute la preturi normale.
spor la shopping!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

Buna ziua si o saptamana buna tuturor.
Monas-cateva sugestii,poate iti vor fi de ajutor.Pt inceput cred ca ti-ar ajunge 2 bibe de 125ml si 2 de 260 ml.Poate vei avea lapte si atunci le folosesti mai tarziu,sau la ceai.Daca nu o sa ai lapte iti ajung astea 4 pana te dezmeticesti un pic dupa ce vii de la spital,si in fct de san mai cumperi sau nu.Eu am de la Avent si sunt multumita.Sa nu-ti iei multe de 125,ca de pe la 2-21/2 nu le mai poti folosi decat 2 pt ceai.Hainute-daca ai temperatura constanta in casa de 21-22 grade iti vor trebui mai multe body-uri,pantalonasi cu picior,camasute care se incheie in fata si cateva pelincute.In prima luna le-am infasat,fara sa le leg,cand le dadeam sa manance si le adormeam,acum le folosesc la baita,le pun peste prosopul in care le scot,absorb mai bine.In costumase le-am imbracat doar cand le-am scos din spital si cand am fost la doctor,din acelea cu capse in fata si intre picioare pt a fi mai usor la imbracat,sa nu-i chinui f mult.In rest prin casa,pana pe la 3 luni,nu mi s-a parut comod sa le tin imbracate in costumase,iar de caciulitele astea de la seturi...numai pe varful capului stau si urechile raman pe dinafara.Sunt frumoase dar nu mi se par utile,eu sunt adepta bonetelelor prin casa,si afara a caciulitelor duble care se leaga sub barbie,chiar daca fac scandal cand le leg.Sper ca nu te-am zapacit mai rau,si spor la cumparaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

lumy-rinita adenoidiana?adica are polipi?ca eu asta stiam ca inseamna.Si la analize ziceai ca i-a iesit 2.2 ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Monas,parerea mea e ca nu-i nicio tragedie ca nu mai e caciulita la set (mai mult neplacut sa vezi la ce se mai preteaza lumea). Mie in spital mi-au repetat de un milion de ori ca nu se tin copiii in casa cu caciulite pe cap,decat maxim o oara dupa baita (asta pana incepi sa ii usuci cu foenul)
Chestia asta are si un revers... nici acum iarna nu se suporta cu caciuli afara...se trag de ele mereu,dar pana la urma renunta

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput