Fluturasi de mart-april2011 (138) BRAVO alina.n!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Roxy, sunt bine, multumesc de intrebare! Pt astazi mi-am pastrat baia si mobila de la bucatarie..deci, nu foarte mult , dar migalos. Oricum ma apuc mai tarziu ca acum nu am chef.
Un mare pt tine si pt printesa Anastasia(sper ca nu am gresit numele,,..stiu ca nu mai este Sofia).

Ally , Eduard 31 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Madutza, , am uitat sa-ti raspund ieri la intrebare...dar, eram bagata toata in treburi...Fetele m-au lamurit intr-un fel, sa zic asa! Intrebarile mele pt ele erau: 1: daca pot face cezariana daca nu am probleme(pt ca imi este frica de naturala)??? si 2-a Daca aici la nasterea naturala se aplica ”metoda” anesteziei epidurale?

Si au sp asa: 1. Nu fac cezariana decat in cazuri ffffff grave(deci exclus, naturala scrie pe mine) .
2. Epidurala se face numai la cerere si se stabileste o intalnire cu anestezistul cu o luna inante de nastere pt a testa daca sunt apta pt acea anestezie.




Ally , Eduard 31 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!


Ally, parerea mea este ca e f bine ca vei naste natural. La cezariana durerile dureaza mult mai mult. Iar la faza cu epidurala, fugi reped ela dr sa-ti faci programare si sa beneficiezi de anestezie la nastere.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Ally sora mea sta in Italia de 10 ani. A nascut-o pe nepotita mea natural si avea 4.5kg..nici nu s-a pus probelma de cezariana. La ei doar daca e chiar o problema grava cu mama sau copilul se ajunga la cezariana, doar in cazuri extreme.

Mada am aflat ce e cu aparatul ala la epidurala. Deci la mine se face epidurala si o sa fie conectata la un aparat care are o seringa imensa si imi injecteaza calmante in perfuzie, programatic timp de cateva ore..de asta cica nu or sa fie durerirle prea mari..cat stau in spital of course. M-am mai linistit



------------------------------------------------------------------------------------------
35+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 4 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cine spunea ca in ultimele saptamani de sarcina nu mai ai pofta de mancare???? eu nu ma mai pot opri azi din mancat ... si e doar ora 11 si cand mai vad si deserturile astea din stanga paginii morrrrrr......


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 18 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dorinuta atata timp cat ai instalata epidurala.....iti tot poate pune anestezic pt durere. eu nu am avut nevoie la nasterea naturala si am cerut sa fie scoasa.


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 18 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Va pup pe toate, dragele mele, si va doresc nasteri usoare ( vad ca deja startul e dat, sa ne traiasca! ) si copilasi sanatosi si mancaciosi!
Ni s-a hotarat si noua cezariana- pe 22 februarie- mi se pare atat de mult si , totusi, atat de putin pana atunci...
Va imbratisez cu drag si va doresc o zi minunata!

R. 36+
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Da Madutza, o sa merg pt acea programare...doar asta ma mai linisteste cat de cat...ca oricum mor de frica....Doamne ce lasa sunt!...
Dorinutza, stiu ca asa etse sistemul aici...dar, am tot sperat.

Lavinia, stii cum se spune...ca dimineata poti manca orice, oricat...asta nu etse o ora la care iti poti face griji...asa ca BAGA linistita !

Ally , Eduard 31 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi...nu stiu cine spunea ca si eu bag in prostie de toate... Sigur cine spunea s-a inselatChiar ma ingrijorez, eu sapt trecuta n-am avut zi fara ciocolata sau placinta cu branza si stafide
Ally, e mai ok naturala...mai ales cu epidurala, n-o sa regreti, ai sa vezi.

Simona, mami de baieti David, Matei si 36 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ruxandrada, asa scurt, asa rar???

ally, pai aia si fac....ca nu am de ales...

simo, pai s eu de dimi doar dulciur am mancat (inafara de pastrama de piept de pui)....salam de biscuiti, lapte cu cereale nesquick (dulci ca naiba!!! cica cereale....bla bla ), 3 portocale, juma de cioco mlka cu caramel :)) acum pana pe la 14 sper sa nu mai mananc nimic :))
daca tot iti este asa pofta de dulce (ca si mie) mananca batoane proteice ideal bar. sunt sanatoase.

mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 18 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Simonelu, stii tu ce stii...deci...Doamne ajuta!!

Ally , Eduard 31 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput